Nowe bestie- pytania do LS

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Re: Nowe bestie- pytania do LS

Post autor: Crane »

nawet blizzard który jest mistrzem balansu też non stop poprawia swoje gry, nie da się przewidzieć wszystkich opcji i to gracze znajdują babole - od wydawcy zależy tylko czy będzie je poprawiał czy ignorował,

role blizzarda przejmuje od GW LS i chwała im za to
Co nie zmienia faktu, że jest to praktyka naganna (robienie nieprzemyślanych zasad, czy też niedokładnych i potem ich poprawianie/ wyjaśnianie) i to napewno nie gracze powinni się z tego powodu wstydzić.

Co do wykładni White Dwarfa, to nie czytałem battle raportu bestii, ale czytałem battle raport WCH (notabene też P. Kellego) i polecam jego uważną lekturę po której można dojść do wniosku, że autorzy nie znają zasad do swoich armii (albo ten kto to pisał, ale to nikogo nie usprawiedliwia bo ten co grał powinien ten raport przejrzeć chociaż, czy się zgadza wszystko itp.)

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

To było 105 punktów w wampirycznych mocach lorda :)
A teraz rozchodzi się o takie zdanie, upraszczając:

"You may keep any unit with the ambush rule off table, provided you have a unit of the same type that you deploy as normal."

Słówko any w kontekście całego zdania, jak dla mnie, nie ma prawa być rozumiane w liczbie mnogiej. Patrząc jednak na sucho czy matematycznie, owszem.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Ale zasada ambushu jest przeciez dobrze opisana wg przykladu , byc moze zawilosci jezyka angielskiego a byc moze brak umiejetnosci dobrego wyslowienia autora spowodowal te problemy z niezrozumieniem. Wg mnie ta special rule niewiele daje , bo prawdopodobienstwo wyrzucenia 6-ki jest niskie ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Crane pomiot szatana 666 :D zgoda battle raporty w wd czytam regularnie i pełno tam łajna które śmierdzi brakiem znajomości zasad przez tych którzy je pisali... wstyd... jako, że mam okazję pogrywać w batla w klubach przy sklepach gw zauważyłem, że angole znają zasady kiepsko, wszystko im się miesza, a wszelkie spory traktują polubownie... nie mają też jakiegoś chorego parcia na zwycięstwo, grę traktują raczej jako formę odstresowania się co nie znaczy że nie toważyszą temu emocje ;) nie wiem jak jest na turniejach bo jeszcze nie byłem... pracownicy też gówno wiedzą ale przecież to wszystko wina autorów booków którzy zamiast pisać jasno i zrozumiale (podawać np. info o rozmiarach podstawek) to piszą tak że potem trzeba czekać miesiącami na faq... idiotyzm ale co się dziwić, gw już dawno zeszło na psy.... niby taka bogata ;) firma, a jakoś mam poczucie, że los jej "graczy" i klientów ją słabo obchodzi, sad but true.
Przecież można napisać konkretnie żeby nie było niedomówień prawda?

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Crane pomiot szatana 666 :D zgoda battle raporty w wd czytam regularnie i pełno tam łajna które śmierdzi brakiem znajomości zasad przez tych którzy je pisali... wstyd... jako, że mam okazję pogrywać w batla w klubach przy sklepach gw zauważyłem, że angole znają zasady kiepsko, wszystko im się miesza, a wszelkie spory traktują polubownie... nie mają też jakiegoś chorego parcia na zwycięstwo, grę traktują raczej jako formę odstresowania się co nie znaczy że nie toważyszą temu emocje ;) nie wiem jak jest na turniejach bo jeszcze nie byłem... pracownicy też gówno wiedzą ale przecież to wszystko wina autorów booków którzy zamiast pisać jasno i zrozumiale (podawać np. info o rozmiarach podstawek) to piszą tak że potem trzeba czekać miesiącami na faq... idiotyzm ale co się dziwić, gw już dawno zeszło na psy.... niby taka bogata ;) firma, a jakoś mam poczucie, że los jej "graczy" i klientów ją słabo obchodzi, sad but true.
Przecież można napisać konkretnie żeby nie było niedomówień prawda?
Prawda, dać mu wódki. 8) Gdzieś słyszałem taką o to opinię jaką wygłosił jakiś pracownik GW : prawda jest taka, że GW trakutje figurki do Warhammera przede wszystkim kolekcjonersko a zasady to tylko rzecz uboczna, dodatkowa, mająca je jedynie uatrakcyjnić. IMO gdyby nie zasady ta gra nie miałaby takiej popularności - zważywszy że są systemy oferujące ładniejsze figórki (chociaż do mnie przemawiają estetycznie też te gamesworkshopowe, no może nie wszystkie).

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

No i doszło do nieporozumienia ... Crane - proszę potraktuj moją wcześniejszą wypowiedź (tą o wstydzie itp) z przymrużeniem oka :wink: to będzie nam sie dużo łatwiej dyskutowało.

Widze ze prawie wszyscy sie zgadzamy że opis ambusha można interpretować opacznie, ale to jak będziemy grać (niezależnie od Faqów uściśleń itp) zależy od nas - graczy. Chodzi o nasza dobra wole. Wystarczy nie korzystać z luki wynikającej z błędu autora ... i tyle.
Bo korzystanie z luk w zasadach to świństwo i PG a my gracze bistmeńscy nie robimy takich rzeczy .. prawdaaa ? :mrgreen:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

A co sadzicie o bloodgreed , w AB opisane jest tak ,ze niby te dodatkowe ataki kumuluja sie w walce ,a jak straca frenzy to te ataki straca ? Tylko jak to sie ma z artykulem na stronie GW http://www.games-workshop.com/gws/conte ... d=5600001a , gdzie niby jest napisane ,ze te ataki zostaja skumulowane na nastepnego przeciwnika :roll:
Moglby ktos to wytlumaczyc , czy znow trzeba sie zastanowic "co autor mial na mysli" ? eh az sie przypominaja czasy liceum i te wszystkie interpretacje wierszykow i opowiadan :lol2:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Miał prawdopodobnie na myśli to, że jak biłeś się 2 rundy z czymś i wygrywałeś, a potem wpadasz w coś innego to masz +2 ataki, a nie naliczasz od nowa. Trochę pomyślunku człowieku #-o :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Crane - proszę potraktuj moją wcześniejszą wypowiedź (tą o wstydzie itp) z przymrużeniem oka :wink:
Ok :wink:

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Dibo pisze:Bo korzystanie z luk w zasadach to świństwo i PG a my gracze bistmeńscy nie robimy takich rzeczy .. prawdaaa ? :mrgreen:
Tak jest. Prawda i to święta :wink: :)

Szczerze to mi to lata. Ja mogę grać tak, że potrzebuję takiego samego oddziału na stole, żeby następny mógł iść w Ambush. Już wole iść na ugodę i stracić niż się wykłócać przez to.
CAR2N pisze:Wg mnie ta special rule niewiele daje , bo prawdopodobienstwo wyrzucenia 6-ki jest niskie ;)
E tam. Dla mnie Bestie bez Ambusha są mało bestiowe jakoś. W 6ed. go używałem teraz też będę. :wink:
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Dziki pisze: E tam. Dla mnie Bestie bez Ambusha są mało bestiowe jakoś. W 6ed. go używałem teraz też będę. :wink:
To jak bys mogl zrobic kiedys jakas rozpiske wykorzystujaca zalety ambusha , bylbym wdzieczny za mozliwosc obadania tego ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

kemot pisze:Ale koral of khorne z baner of rage daje MR2, bez bannera zreszta też :) .
My bad, tam było, że jak da się im Banner of Rage to dostają nieskończone frenzy i MR2. Faux pa z mojej strony :)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Z tego co grałem, to ambush daje radę. Wyniki 4,5,6 są ok. Fakt, że pokrycie może być 1:1 też nic nie zmieni, bo sypię tam tylko 4x5 raidersów ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

CAR2N pisze:
Dziki pisze: E tam. Dla mnie Bestie bez Ambusha są mało bestiowe jakoś. W 6ed. go używałem teraz też będę. :wink:
To jak bys mogl zrobic kiedys jakas rozpiske wykorzystujaca zalety ambusha , bylbym wdzieczny za mozliwosc obadania tego ;)
Ok, jak tylko zdobędę fundusze na booka to postaram się taką rozpę zrobić. :)
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

ja myslalem żeby posyłać, mając 20 gorów na stole, 10 do ambusha, maja 4 T, maja ranke wiec pojawienie sie czegos takiego z (któregoś) z boków przeciwnika naprawdę możę urozmaicić rozgrywkę a przynajmniej odciągnie strzelanie od głównych sił nadciągających od przodu

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Crane pisze:Co nie zmienia faktu, że jest to praktyka naganna (robienie nieprzemyślanych zasad, czy też niedokładnych i potem ich poprawianie/ wyjaśnianie) i to napewno nie gracze powinni się z tego powodu wstydzić.
No to powinna ucieszyć cię wiadomość że na 8 ed GW planuje jak w Role play'u przerzucić się z sytemu 6-kowego na dziesiętny :wink:
GW zbudowało już cholernie wielką machinę i powoli brakuje im miejsca na nowe części dlatego maszyna zaczyna wyglądać miejscami jak kulfon :D

zmierzam do wykluczenia abstrakcji jakie występują w obecnym systemie oto kilka przykładów:
-wargor trochę przerośnięta koza (To 5) VS Cygor dupny wypakowany gigant (To 5) ja pier**le #-o

-Gorgona kilkumetrowy siejący terror i masakrę na polu bitwy potwór o bicepsie wielkości busa i ostrzu zamiast ręki niczym kosa od kombajnu (S 6) VS white lion elf z lasu i dużym toporkiem (S 6) :x

- albo Lwi rydwan To 4 i gobliński hero To 4 :shock:

te i wiele innych przykładów świadczą o tym żę system dziesiętny usprawni nam gre..

bo wtedy rydwan moze miec To 6 a goblin dalej 4. albo smok bedzie mógł mieć sile spokojnie 9 a nie tyle co minos z dwurakiem

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

No to powinna ucieszyć cię wiadomość że na 8 ed GW planuje jak w Role play'u przerzucić się z sytemu 6-kowego na dziesiętny
no nie wiem, nie wiem...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Wcale nie brakuje nam cyferek - w poprzednich edycjach Blady miał 8 siły i 7 T, smoki imperatorskie po 8, ST miał 10 T.
tylko był zbyt duży problem z ich ubiciem - dlatego obniżenie charakterystyk dużym stworom generalnie wyszło na +, choć jak każdej zmianie ktoś tam ucierpiał... :(

Ż.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Mam zagwozdke. Stawiam herdstona (LS albo Faq powie nam jak to wygląda) który jest było nie było "terrain piece" czy jeśli mój shaman będzie miał Shadow-hide (ten gift za 5 p.) to działa na niego -1 do hita ? *(stoi oczywiscie w zasięgu Herdstona) :|

*
Uwaga rozkminiam wałek: czy można podkręcać minusy do hita ? O co kaman ... herdstone to teren i można go stawiać na innym terenie, więc czy można uznać ze Herdstone jest terenem np:dajacym np soft cover ? i kumulwać to z osłoną dającą las ? :mrgreen:
Chodzi mi o akcje:
samotny model hit-1
model w lesie hit -1
w zasięgu kamienia hit -1
gift hit -1
Shaman trafiany na -4
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

robisz taką rozkmine a potem na turnieju trafiasz na łuczników TK i zonk :mrgreen:

sorki nie mogłem się powstrzymać :wink:

ODPOWIEDZ