Armia 500pkt. + pytania

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Grimtall
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa

Armia 500pkt. + pytania

Post autor: Grimtall »

Przed wszystkim witam wszystkich zapaleńcó WFB, macie nowego żołnirza w gwardii. Jak wiecie z taką liczbą pkt.(500) ciężko dobrze wymyślić jakieś mega oddziały. Oto moje wersje:

1.
20 Gor Herd(z Foe-rederem muzykiem i sztandarem oraz z extra weaponem)
3 minotaury(z Bloodkinem, sztandarem i muzykiem oraz z extra weaponem i bitting blade{-1 aromur saves}
1 Tuskgor chariot
=502

Co wy na to? jestem początkujący więc jak możecie mi doradzić jak tworzyć armie, i co stanowi jej podstawy

2 wersja:

2.
13 do 15Warhounds(13 do 15)(poisoned attacks i scaly skin
10 Gor Herd(z Foe-rederem muzykiem i sztandarem oraz z extra weaponem)
15 Bestigor herd(z Gouge Hornem i muzykiem i sztandarem oraz manebane sztandarem, many limbed Fiend{+1 attack})

Co w na to? z góry dzięki za wszelkie poprawki

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

armia musi mieć generała

proponuje zacząć od

gorebull/wargor
2x6 ungor raiders
chariot
5 harpi
3minoski / 2-3 pumpy

i jakiś regiment piechoty o ile się zmieści ale chyba już nie, ogólnie widzę, że jesteś początkujący więc im musisz zobaczyć na własnej skórze jak działają skirmishe, kawalerie, piechoty, potwory, latacze

Grimtall
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grimtall »

Jestem bardzo początkujący :mrgreen: mogłem pominąć kilka rzeczy :D Ale tak się zastanawiam Ungorów bardziej nie opłaca się zamienić na warhaundy, poniważ Ci łucznicy są dla mnie zasłabi, i nie ma ich lepszych wersji(special unit)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Zanim zaczniesz coś myśleć weź podręcznik WFB z zasdami i go przeczytaj. Potem podręcznik Bestii i zacznij coś składać ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

GarG pisze:Zanim zaczniesz coś myśleć weź podręcznik WFB z zasdami i go przeczytaj. Potem podręcznik Bestii i zacznij coś składać ;)
+1

zależy do czego dążysz, jeśli chcesz mieć fajne figurki to kupuj te które Ci się bardziej podobają, maluj, a potem martw się co się uda z tego złożyć

opcja 2: generał, 2 oddziały core, 1 oddział special na początek (dla przykładu: shaman/wargor, 2x5 ungor riders, minotaury) starcza do gry na małe pkt, no i nie kosztuje dużo (patrz na allegro, albo na cytadelę)

to tak z mojej strony, ja zacząłem, od pudełka gorów, ungorów i minotaurów

Grimtall
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grimtall »

Ok, dzięki wielkie jutro jade właśnie wszystko kupic więc, nie chce wtopy.

Więc kupuje AB, gorów i minoski, generała załatwie sobie później

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

zamiast gorów lepiej ungory.. po pierwsze bardziej przydatne, po drugie z jednego pudełka masz dwa oddziały, czyli minimum potrzebne do legalnej konstrukcji armii (+generał oczywiście, ale to możesz dodać później) :)

Grimtall
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grimtall »

dzięki za pomoc w postawieniu pierwszych kroków. Ale jeśli ktoś miałby mi przekazać jeszcze coś przydatnego dla mnie(na tym etapie) jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Na tak male pkt zaleznie z kim bedzies walczyc (ale jak beda miec jakis strzelcow , moze dzialko czy bolt thrower) to oplaca sie wziac 5-6 harpii , potrafia zlikwidowac czy tez przyblokowac cos takiego ;)
No i moznaby przemyslec wybor razorgorow zamiast minoskow , wychodza taniej pkt a potrafia zrobic robote , tak samo jak chaos spawny (rare choice tani pkt-owo , troche random ruch/ataki ,ale mysle ze jest w nich potencjal)
WFB playing since 1994

Grimtall
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grimtall »

Narazie moim przeciwnikiem będzie znajomy który po 14 latach przerwyznowu zagra High Elfs
więc będzie miał co najmniej 1 oddział archerów

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

harpie fajna sprawa, ale jeśli chcesz oryginalne figurki to trochę drogo wychodzi
w innym wypadku kupujesz boxa demonetek i boxa gargoyli z 40k i masz 10 pięknych harpii :)
przydatne prawie na wszystko :)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

ja myślałem żeby zrobić Harpie w jeszcze bardziej oryginalny sposób kupić box Ungorów i Gargoyli i z nich zrobić latające poczwary ;d
co wy na to sprawdzi się to ?

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

myślę że ma to sens...

widziałeś harpie z 6ed.? świetny model który można równie dobrze przedstawiać furie 8) i do bestii się nadają jak ulał

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Czy harpie z ungorów zostałyby dopuszczone na turniejach ?

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

na 100%

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

czyli tak zrobię ;d

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Khumanor pisze:widziałeś harpie z 6ed.? świetny model który można równie dobrze przedstawiać furie 8) i do bestii się nadają jak ulał
Chyba miałeś na myśli modele z 5 ed ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ