Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: dziekanotr »

Witam, chcialbym zaczac grac armia Beast of Chaos i mam kilka pytan, prosil bym o odpowiedzi, a mianowicie:
1.Czy ta armia to jakis odlam armii ChAOSU, czy samodzielna armia?
2.Czy mozna mieszac beastmenow z Chaoseowymi jednostkami? jesli tak, to czy to oplaca sie?
3.Czy moglby mi ktos podac co powinnienem zakupic na sam poczatek tej armii, procz codex'u oczywiscie?
4.Czy moglibyscie zapodac mi jakis pomysl na fajna i dosc mocna rozpe TYLKO beastmenow na okolo 1500 pkt?

DZIEKUJE bardzo i prosze o odpowiedz, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Z tego co mogę odpowiedzieć to:

1. Jest to samodzielna armia.
2. Jeszcze przez jakieś pół roku można mieszać beastmenów z Chaosowymi jednostkami. Potem najprawdopodobniej nie. Może już nawet za miesiąc coś się zmieni.
3. Ja bym powoli kupował najładniejsze stare figurki i czekał na nowego ArmyBooka, który będzie pewnie za półtora roku.
4. Poszukałbym w Rozpiskach Chaosu.

Black_Raven
Plewa
Posty: 7

Post autor: Black_Raven »

Kup na początek 2 beastmen herdy. Albo od razu 3. To jest esencja tej armii, więc nie wierzę, żeby nowy armybook coś w tej kwestii zmienił. Zresztą można ich zawsze od biedy użyć jako bestigorów po skonwertowaniu.

No i minotaury oczywiście. Chodź tu mam nadzieję nowy kodeks urozmaici nam nieco wybór i będę one mniej niezbędne.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

dziekuje :) poczekam na wyjscie new codexu, pozdro

Nooowy
Plankton
Posty: 1

Post autor: Nooowy »

czesc. ja chce zaczac od juz zbieranie bestii. do tego chcialbym grac czystymi beastami, raczej bez chaosu, no, moze ewentualnie knightow bym czasem wzial.
1.co mozna spokojnie kupic, wiedzac ze nie utna mi tego z nowym bookiem?
2. czy oplaca sie brac doombulla, bo slyszalem ze jest malo popularny
3.ze specjali mi sie podobaja minosy i centigory, ale sa jeszcze do wyboru trolle i ogry, oplaca sie je wziac?(trolle i ogry)
4. co brac z rarow? bo shagoth mimo ze piekny to podobno plewny, spawny mi sie podobaja, ale nie wiem czy je wystawic, a dargon ogry wogole rzadko spotykam.... a co powiecie o gigancie?
5. w jakiej ilosci wystawiac bestigory, i czy oplaca sie brac khorngorii pestigory?
to tyle z gory dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Nooowy pisze:czesc. ja chce zaczac od juz zbieranie bestii. do tego chcialbym grac czystymi beastami, raczej bez chaosu, no, moze ewentualnie knightow bym czasem wzial.
1.co mozna spokojnie kupic, wiedzac ze nie utna mi tego z nowym bookiem?
Z tego co plotki głoszą, bisty nie będą mogły brać niczego z mortali ani demonów. Zatem o knightach (przynajmniej na jakiś czas) trzeba zapomnieć.
Nooowy pisze: 3.ze specjali mi sie podobaja minosy i centigory, ale sa jeszcze do wyboru trolle i ogry, oplaca sie je wziac?(trolle i ogry)
Raczej w zależności od tego z kim i jak grasz. WS,S i T 4 na minosach potrafią być męczące ale dla gracza. Ogólnie to jeżeli już raczej brać to Khorna albo Nurgla (albo masz frenzy i +1 do dispela albo scaly skin na 5+). Co do centigorów - 2 ataki z siłą 5 przy szarży są fajne - jedna albo dwie piątki mogłyby być przydatne do flankowania...
Nooowy pisze: 4. co brac z rarow? bo shagoth mimo ze piekny to podobno plewny, spawny mi sie podobaja, ale nie wiem czy je wystawic, a dargon ogry wogole rzadko spotykam.... a co powiecie o gigancie?
jak im dasz great weapona to dragon ogry są fajne do otwierania kawalerii ciężkiej lub chariotów...Shaggota jeszcze nie używałem to się nie wypowiadam. Spawny? Jeżeli już to undivided i też trzeba uważać bo nie pewna broń :wink:
Nooowy pisze: 5. w jakiej ilosci wystawiac bestigory, i czy oplaca sie brac khorngorii pestigory?
Khorngory to Bestigory z frenzy i dodatkowym dispelem a pestigory to bestigory z fearem. Więc to już jak wolisz :wink: A co do liczby - 14 plus heros na małe punkty, 19+heros na większe.

Tak przynajmniej sądzę :wink:

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

jak im dasz great weapona to dragon ogry są fajne do otwierania kawalerii ciężkiej lub chariotów...Shaggota jeszcze nie używałem to się nie wypowiadam. Spawny? Jeżeli już to undivided i też trzeba uważać bo nie pewna broń
Spawn nie jest undivided. Spawn jest Spawn albo odmiana jakaś. I jak już to nie bezmarkowy, ale slanesha, bo szybszy.
Shaggot plewa, co zresztą widać po statach/koszcie/zjadaniu specjalów.
Raczej w zależności od tego z kim i jak grasz. WS,S i T 4 na minosach potrafią być męczące ale dla gracza. Ogólnie to jeżeli już raczej brać to Khorna albo Nurgla (albo masz frenzy i +1 do dispela albo scaly skin na 5+).
Nie ma w zależności. Minosy zawsze i wszędzie. Jeżeli już to undivided, a nawet lepiej khorne przy dobrym zasłanianiu. Nurgle ssie bo wrażliwe na psychologie.
Uerph.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Wiesz, minoski są o kant dupy potłuc na strzelające armie z tym swoim T4...ostatnio trójka mi zeszła zanim doszedłem do połowy stołu...

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

czworki minoskow sa nieocenione - T4 ci malo? a ile byc chcial zeby piechota miala? 5 jak gigant? :D Jak strzaly ida w minoski to inne oddzialy maja czas na zawziety marsz ku liniom obrony przeciwnika ;)

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Mam pytanie:
Jakie sloty zabiera Shagoth? Pozdr

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Rare+special. Jak czempion to szama jeszcze lorda.
Uerph.

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Dzięki. pozdr

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Kilka pytań mam:
- czy opłaca się już coś sobie z bestii kupować czy lepiej poczekać na 7 ed. i battalion
- czy bestie porównując je do innych armii WFB są dość nieprzewidywalne. Coś takiego jak O&G czy Skaveny
- czy w bestiach został utworzony już jakiś standard w rozpiskach, z którego nikt raczej nie odbiega za bardzo?? Chodzi o to, że jak zbieram do tej pory O&G to w nich raczej czegoś takiego nie ma i to mi się bardzo podoba.

Nigdy nie grałem z bestiami ani nie czytałem AB więc proszę o pomoc, ponieważ bardzo spodobały mi się bestie i chyba zacznę je zbierać. A co do 7 ed. to chciałem coś już zacząć zbierać do bestii tak aby ludzie nie uznali mnie za PG :D :D .

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

- nie za bardzo
- ich główna nieprzewidywalność to mała liderka. i mało static cru, więcej zależy od wbitych ran. więc mniej nieprzewidywalne nieco
- nie orientuję się dokładnie w standardach bestiowych, ale jednego chyba nie ma

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Jeszcze coś mi do głowy wpadło :D :
Czy BE są dobre na armie strzeleckie (te ich skirmishe na przykład)??
Co jest mocną stroną bestii???

Jak mi coś do głowy jeszcze przyjdzie to się zapytam :D .

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

- Sadząc po plotkach to do Bestii nie warto kupować: Dragon Ogrów, Chaos Trolli, Chaos Ogres i Shaggotha bo te jednostki prawdopodobnie przejdą do Warriors of Chaos a plotek o nowych Bestiach jeszcze nie słychać.
- Bestie są nieprzewidywalne również przez swoje specjalne zasady: Herdy mają "Unruly" czyli mogą pobiec nie tam gdzie byśmy chcieli i przy okazji zaszarżować, Centigory mają "drunken"- zaleznie od rzutu mogą dostać frenzy albo popaść w głupotę, Spawny ruszają się losowo 2d6 lub 3d6 cali a Gigant chaosu też moze wylosować skakanie a moze schować kogoś do worka.
- standard jest taki że w corach bierze się głównie rydwany do tego jakieś herdy i pieski w specjalach to rzadzą Minotaury. Inne jednostki takie jak Centigory, póki co jescze Trolle i Ogry to raczej nie są widywane na stołach, choć ja tam sobie w towarzyskich bitewkach wystawiam dla klimatu. No a w rarach to Gigant, ze spawnów raczej tylko Slaanesha (inne są wypadają dość marnie) i póki co Dragon Ogry. Shaggotha się nie wystawia. Generalnie armię się najczęściej wystawia w skrócie albo na marku Khornea albo na magii Slaanesha. A na chwilę obecną to Bestie nie należą do mocnych armii. Niezaprzeczalnie mają swój klimat i za to je uwielbiam ale raczej nie pociśnie się nimi na turniejach

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

- czy opłaca się już coś sobie z bestii kupować czy lepiej poczekać na 7 ed. i battalion
- czy bestie porównując je do innych armii WFB są dość nieprzewidywalne. Coś takiego jak O&G czy Skaveny
- czy w bestiach został utworzony już jakiś standard w rozpiskach, z którego nikt raczej nie odbiega za bardzo?? Chodzi o to, że jak zbieram do tej pory O&G to w nich raczej czegoś takiego nie ma i to mi się bardzo podoba.
uno - nie ma sensu zaczynać zbierać besti teraz - poczekać pół roku czy tam 3/4 na nowy ab.
dos-są nieprzewidywalne, z racji tego, co napisal Nehan, +unruly na herdach [na 1nkach biegna na pałe na wroga, najczęściej wyrzucasz jedynkę w pobliżu czegoś z fearem/terrorem, jesteś zmuszany do zaszarżowania i w efekcie oblewasz Ld, przez co stoisz wesoło zamiast uciec ze środka pola bitwy] +ambush, który jest bardzo mocno losowy, a teraz ponadto obsysa.
Czy BE są dobre na armie strzeleckie (te ich skirmishe na przykład)??
Co jest mocną stroną bestii???
BoCh, nie BE :P, teoretycznie mają swoje sposoby na radzenie sobie ze strzelcami. Raz, że ambush, dwa, że podstawowa jednostka w core jest w skirmiszu, trzy, że mogły wziąć lataczy z hord chaosu.
Na obecną chwilę ambush, jak wsponiałem, obsysa, bo nie można po nim maszerować, przez co rozsądny przeciwnik skutecznie się przed ambushem obroni i go rozstrzela, co do pkt 2, herdy były fajne i ciężko zabijalne przez strzelanie, ale to było kiedyś, i teraz herdy obsysają w walce, zresztą to jedna jednostka z wielu, która nie ma kluczowego znaczenia w dobie 7mej edycji, a rydwany rozsypywane przez zachaczenie przez armatę i minosy koszone przez salwę z łuków z racji braku AS, które są główną siłą uderzeniową, zazwyczaj nie dochodzą. Co do punktu trzeciego - już sobie nie weźmiemy lataczy, bo HoCh odchodzi w niepamięć.

Mocną stroną besti, oprócz świetnych figurek herdów i bardzo fajnego klimatu, nie jest nic. Herdy były dobre, splewili je, ambush był fajny, zrypali go, różnorodność jednostek i przedmiotów była świetna, zabrali je - obraz nędzy i rozpaczy. Dodajmy do tego że minosy już raczej ciężko zaliczyć do najlepszych jednostek ofensywnych, które teraz mają jeszcze mocny problem z mnogością różnorakich ASFów czy wardów czy regenek, no i są mięciutkie jak kaczuszki, bo T4 to troszkę mało.
A, kiedyś mieliśmy silne konsorcjum magiczne złożone z tanich magów slanesha, ale to też raczej pieśń przeszłości i nie podskoczysz do magi VC czy demonów.
Generalnie jest analnie, ale się nie łamię, bo w końcu nadejdzie lepszy czas.
Uerph.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

He He Oby te lepsze czasy nastały jak najszybciej bo narazie nie da sie grać . coś czuje w kościach że nowe bestie nie będą fenomenalne i będą po prostu średnie albo poprostu zdatne do grania ;) nie wierze ze je wyśrubuja jak VC itp ... Ale wiem na pewno ze będzie lepiej bo gorzej już chyb byc nie może ;(

zamli
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: zamli »

wreszcie zadam pytanie we właściwym miejscu:

- czy do regimentu z markiem może zostać dołączony bohater undivided lub z innym markiem? i na odwrót (czyli regiment undivided a bohater w środku z markiem);

z góry dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Niestety nie. undiv do undiv, khorne do khorne etc. Bohaterowie ze znaczkiem mogą się przyłączyć do unitów bez znaku, ale niestety immun ze slanesha sie nie przeniesie. Co najwyżej bohater khorna wyszarżuje z oddziału ;)
Uerph.

ODPOWIEDZ