8ED WoCh - Pytania i odpowiedzi

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marvin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka

Re: 8ED WoCh - Pytania i odpowiedzi

Post autor: marvin »

Jezeli bez ograniczen to takiego lorda posadzilbym na dysku i dal prezerwatywe,korone,dragonhelma,trzecie oko i dwuraka.Lepsze zlozenie imo
Obrazek

Awatar użytkownika
Dominig
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Dominig »

Pod smoka jaka podstawka na chwilę obecną ? 50x50 czy rydwanowa ?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

taka jak w pudełku najnowszego modelu smoka chaosu. 50x50
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

I proszę nie pytać o sens i logikę, to nie forum szachowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Aczkolwiek wg ETC base chart smok chaosu ma 50x100mm.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak któraś drużyna pojechałaby na ETC z WoCH mając Chaos Dragona to serio powinna dostać medal za klimat :D
u nas takie wynalazki jak ETC base chart nie obowiązują
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Mój przeciwnik miał na masterze smoka na 50x100mm (przerobiony z DE) i Lidder orzekł jego podstawkę jako legalną.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Chaos dragon, dwa dyski, 2 chimery to wcale nie jest słaba rozpiska:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

debelial pisze:Mój przeciwnik miał na masterze smoka na 50x100mm (przerobiony z DE) i Lidder orzekł jego podstawkę jako legalną.
no jasne :) większą można chyba zawsze, raczej nie ma po co się czepiać
gorzej jakby ktoś Zombie Dragona wystawił na 50x50 to by model zleciał ze stołu i żaden sędzia nie powinien go dopuścić bo ostatni model ma 100x150 i tyle :)

straszna lipa, że armaty tak kasują monstery, mam 2 arachnaroki, wyverny, miałem (sprzedałem) swoje 3 zombie dragony i 2 terrorgeisty, i jak tylko to wystawiałem to zawsze paring na poligon strzelecki i baj

a chaos dragona to tylko raz widziałem chyba na stole jak z Karlito graliśmy dużą bitwę wieki temu i w 7ed na masterze na kogoś też trafiłem ze smokiem.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

na stary podręcznik na 8ed rozpa ze smokiem całkiem fajnie śmigała, rozegrałem tym 2 lokale nawet z niezłymi wynikami:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Pytanie. Czym rozbujać Steam Tank Imperium ? Gram z kumplem na 4k bez ograniczeń. Chimera będzie odpowiednia?
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Tanka posiekasz gosciem na mouncie z gw i soul feederem,a jesli masz wolna chimere to tez rzucasz dodaatkowo i po chwili czolgu nie ma

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Ja zjadłem chimerą na poisonach choć rzut był fartowny w pierwszej turze.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

debelial pisze:Mój przeciwnik miał na masterze smoka na 50x100mm (przerobiony z DE) i Lidder orzekł jego podstawkę jako legalną.
Trochę słabe bo nie ma tego w żadnym FAQ plus żaden model ( Galrauch ) nie został przeniesiony na taka podstawkę. Jedyne modele na podstawkach rydwanowych to Chimery i Mantyśka.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Może i słabe w kontekście łykania kul z dział i katap, ale bazowanie na dość starożytnym modelu w czasach gdzie każdy podobny smokowi potworek ma podstawkę co najmniej rydwanową ( a bywają i sporo większe ) też uważam za lekko niewłaściwe.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Infernal Puppet pisze:Może i słabe w kontekście łykania kul z dział i katap, ale bazowanie na dość starożytnym modelu w czasach gdzie każdy podobny smokowi potworek ma podstawkę co najmniej rydwanową ( a bywają i sporo większe ) też uważam za lekko niewłaściwe.
NIe no porownanie rozumiem ale nie rozumiem dlaczego w takim razie kupujac model np Galaucha w tym wyapdku musze dopłacac i sprowadzac podstawke rydwanowa ze wzgledu ze nie jest "regulaminowa". Druga sprawa to to ze nawet pracownicy GW pisza zawsze ze graja na podstawkach z Boxa wiec nie widze przeciwskazań by na takiej podstawce ciupac boje.

zil
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: zil »

Pytanie. Czym rozbujać Steam Tank Imperium ? Gram z kumplem na 4k bez ograniczeń. Chimera będzie odpowiednia?

6ka slaanesha, hex także do CC też dorzucisz.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

W emp to nie tank jest problemem tylko dowiezienie wystarczającej ilości wojska do combatu przez ściane banishmentow i kul armatnich
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Postaram się jakoś tego dokonać :P
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

a na czołg sam w sobie jak napisali:
magia: Słońce, Gateway, snajperka na ld
w combacie: jurki, samego herosa odradzam, auhity z s6 go bolą, lub po prostu zablokować szarżą psów/fasta
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

ODPOWIEDZ