9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Re: 9th Age WoCH

Post autor: PadrePadre »

Stan pisze:Czyli Twoim zdaniem klimat jest wtedy kiedy wbijam się w 40 maruderów khorne z extra weapon a tu szok, oni jednak mają nurgle i grejty i command. W następnej bitwie będą mieli lusta i speary bo akurat będą szarżowali kawę na 13 calu.
Generalnie na lokalach można grać jak się chce, na materach ostatnio też przymykali oko.
Ale miej trochę szacunku dla przeciwnika, graj tym co masz, wtedy jest po prostu przyjemniej.
Podałeś skrajny przykład, ale bardzo potrzebny - niestety z brakiem szacunku wobec nowych graczy którzy mieli trochę proksów, spotkałem się na turnieju, bardzo dawno teamu i to stąd moje 'przewrażliwienie' w tym temacie. Wyśmiewanie innych osób to niezbyt ciekawy pomysł na motywowanie do dalszej zabawy.

Myślę, że rozsądnym rozwiązaniem tej sytuacji, szczególnie w WDG, jest podzielenie modeli danego oddziału, które się posiada, na trzy części po czym każdą z tych części sklejasz tak, by i pasowała do reszty ale też by miała taką opcję broni jaką będzie się potrzebować. Jeśli jedziesz na turniej, wystawiasz z przodu i po bokach oddziału te modele, które mają broń zgodną z listą armii i już. Wygląda to w porządku, oczywiśnie nie tak dobrze jak dedykowane modele ale zmniejsza potrzebną do zabawy ilość modeli. Z commandem nie ma co dyskutować, tutaj muszą być modele bo są i uniwersalne i potrzebne. Przy takiej grze bardzo ważne jest dokładne wytłumaczenie przeciwnikowi co gdzie stoi, właśnie po to by nie było niedomówień - takich jak te które wspomniałeś.


A ludzi, którzy konwertują, sklejają i malują pod konkretny build bardzo szanuję bo to przecież ogrom ciężkiej pracy i trzeba to doceniać! Bezdyskusyjnie. Natomiast, dla dobra "rozwoju hobby w naszym pięknym kraju" powinno się ograniczać wszelkie "dupospinki" i sprawiać by zabawa była jak najłatwiejsza dla nowych osób.

debelial pisze:To nie żadne ograniczenie tylko jeden z elementów oceny hobbystycznej. Można je olać kosztem 2-3 punktów.
Tak, wiem - ale wielki napis na zaproszeniu na turniej "absolutny brak proksów" nie zachęca do przyjechania. Rozumiem też samą ocenę hobbystyczną, to, że ktoś wkłada ekstra wysiłek w grę, którą wszyscy lubimy - trzeba propsować :)




Czy teraz to brzmi lepiej panowie?
Obrazek

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

dobrym pomyslem sa magnesy do wymieniania wyposazenia (na ksztalt pojazdow w 40 k), malowanie figsow na kolor w miare neutralny (nie bedacy charakterystycznym dla danego marka), wymienny banner z herbem boga..

wychodze z zalozenia ze jezeli nie mam np warriorw nurgla z greatami to ich nie wystawiam..

mam wrazenie ze w 9th nie ma az takich pewniakow bez ktorych nie mozna sie obejsc przy tworzeniu roostera.
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Już kiedyś było to tutaj poruszane. Przy częstotliwości zmian jakie serwowała 9 edycja ciężko było nadążyć za produkcją modeli. Inne armie mają łatwiej np HE nie mają wymiennych opcji wyposażenia na oddziałach a u nas nawet marudy mają opcje (dwuraki, speary, dwie bronie, rzutki) i to wszystko można jeszcze pomnożyć razy 5 za marki
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

WYSIWYG to na masterach 1-2 pkt. Najczesciej i tak fostaniesz jeden, bo cos tam sie zgadza a kilka rzeczy nie. Ja osobiscie wiem, ze gram na warriorach wratha, to mam ich tak pomalowanych reszta test w kolorach czerni/szarosci + wszystkie warbeasty maja jedrn odcien skóry. Podajac rozpiske po prostu mowie co ma jakie marki i tyle. Co do broni to tu jest większy problem i szczerze nie bardzo wiem jak go rozwiazac. Robienie wszystkiego na pinach/magnesach przy 5 opcjach do wyboru nie wygląda jak fajna zabawa.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Podpowiem: mieć te 5-10 modeli w wyposażeniu, które chce się wystawiać, i dawać je do 1 szeregu. Ot, modele w 1 szeregu (wyłączając FCG) decydują, jakie uzbrojenie ma reszta oddziału.
Nie bardzo widzę problem w pojęciu "WYSIWYG", no ale ja czterdziestkowy.

Ponadto, należy odróżniać proks (maruda wystawiony zamiast Warriora czy Chosena) a brak WYSIWYG-u (Marudy mają flaile zamiast Great Weaponek bądź też nie mają tarcz o których mowa w rozpisce).

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Jędrul pisze:dobrym pomyslem sa magnesy do wymieniania wyposazenia (na ksztalt pojazdow w 40 k), malowanie figsow na kolor w miare neutralny (nie bedacy charakterystycznym dla danego marka), wymienny banner z herbem boga..

wychodze z zalozenia ze jezeli nie mam np warriorw nurgla z greatami to ich nie wystawiam..

mam wrazenie ze w 9th nie ma az takich pewniakow bez ktorych nie mozna sie obejsc przy tworzeniu roostera.
to ja proponuje nie malowac i w ogole grac bitsami ;)


ludzie wy na serio bierzecie tę dyskusję ? w dupie ma każdy na masterze jak i przeciwnik co wasze pacynki maja w łapach przy 30 maruderach to nawet nikt nic nie wie co oni maja, a jedynie na ile maja sejwa i na ile trafiają a to jest w rozpisce ;)

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Jakieś raporty z orczego gniazda ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Albo_Albo pisze:
Jędrul pisze:dobrym pomyslem sa magnesy do wymieniania wyposazenia (na ksztalt pojazdow w 40 k), malowanie figsow na kolor w miare neutralny (nie bedacy charakterystycznym dla danego marka), wymienny banner z herbem boga..

wychodze z zalozenia ze jezeli nie mam np warriorw nurgla z greatami to ich nie wystawiam..

mam wrazenie ze w 9th nie ma az takich pewniakow bez ktorych nie mozna sie obejsc przy tworzeniu roostera.
to ja proponuje nie malowac i w ogole grac bitsami ;)


ludzie wy na serio bierzecie tę dyskusję ? w dupie ma każdy na masterze jak i przeciwnik co wasze pacynki maja w łapach przy 30 maruderach to nawet nikt nic nie wie co oni maja, a jedynie na ile maja sejwa i na ile trafiają a to jest w rozpisce ;)
Niektórzy lubią mieć wysiwyg i tyle w temacie.To że inne armie mają z tym dużo mniejsze problemy niż WDG, to już zupełnie inna bajka.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Bobson pisze: Niektórzy lubią mieć wysiwyg i tyle w temacie.
Tu akurat muszę się zgodzić bo z uczuciami nie da się dyskutować nie mniej gdzieś tam jest realny świat i szczerze powiem, że bardzo bym się zdziwił jeśli gość oceniający na jakimkolwiek masterze popatrzył na armię i zobaczył ładnie pomalowaną gdzie każdy ludek to ten w rzeczywistości, czyli maruda to maruda, mag to mag a smok to smok, nie dałby maxa tylko patrzył co każdy ludek trzyma w łapie i jak się to ma do rozpiski :)

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Ja tak miałem w Szczyrku ;/

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Bobson pisze:Ja tak miałem w Szczyrku ;/

Zły Szaitis boli przez całe życie :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Artur pisze:Jakieś raporty z orczego gniazda ?
20:0 Oczko - Sylvan Elves
11:9 Hoax - Skaven
15:5 Windsower - Breta
0:20 Guldur - Krasie
20:0 Dimitri Korovin - Sylvan Elves

Najlepszy Warrior na turnieju, 10 miejsce.
Rozpa: dwa kloce marud, dwa szagoty, bohaterowie do walki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Eldritch pisze:11:9 Hoax - Skaven
Tak było. Jedyna bitwa którą przegrałem na tym masterze, a pomimo tego chyba najciekawsza i najprzyjemniejsza. Polecam bitwy z tym panem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

czym byscie zagrali na 1200 ?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

kolo na mantysi
bsb z buta
20 warriorów
2x czariot nurgla/EDC


Brzmi jak zabawa :twisted:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ew moze byc na jaggerze albo na dysku albo diabel miast na manticorze ?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

może wtedy oszczędzasz troche punktów, ale masz słabszego JEDYNEGO skurwola w swojej armii...

Tak na prawdę to na 1200 jest strasznie biednie, bo masz 1 banner tylko i brak magii wgl(bo jest za droga w tym booku), za to możesz wystawić pojebany kombat.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

a na 2500 wogole jaka jest teraz meta ?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Różna. Tak na prawdę każdy gra czym lubi bo wszystko jest podobnie chujowe. Bierzesz co lubisz z koszyczka:

Lord do kombatu (najlepiej wychodzi manticora)
heros do kombatu (bsb)
kawaleria wratha (pozdro Bobson)
warriorzy
maruderzy na piechote
odginaczki (głównie psy)
EDC
helupa
jakaś magia
czarioty
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

a diabel? chimera? dyskowiec? bsb na piechote?

magia to chyba slanesh ale chyba punktow szkoda nie ?

ODPOWIEDZ