Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: Breslauer »

ANtY pisze:Wybierz klimat swojej armii już dziś!
Zaleciało sarkazmem...

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

W wypadku Nurgle'a zaleciało nie tylko sarkazmem ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Waldi pisze:
Generalnie chcę się skupić na piechocie - naczytałem się, że kawaleria jest jedynym skutecznym sposobem walki Chaosem ale bardziej wolę klimatyczną pieszą armię wspieraną tylko przez konnicę.

W końcu Chaos bitwę może przegrać - wojnę i tak w końcu wygra ;P (a po każdej walce stos czaszek rośnie...)
Zajebista opcja... na 4000 pkt ;) Na żadne mniejsze nie zmiescisz piechoty wspieranej przez konnice ;)
P.S. Lepiej kupować figurki pod rozpiskę :)
Release the Przemcio!

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Hmmm... nigdzie nie widziałem w ofercie figurek Odrzuconych... One w ogóle są do kupienia? Czy trzeba konwertować?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

jeszcze nie wydali, trzeba lepić samemu

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Chciałbym poprosić doświadczonych kolegów o radę ;P

W niedzielę prawdopodobnie zagram pierwszy raz w swoim życiu. Zagram tym co mam i pod to zrobiłem rozpiskę. Prosiłbym o pomoc - wskazanie błędów, jakieś wskazówki czy też przeciwskazania oraz szeroko rozumianą konstruktywną krytykę ;)

Rozpiska:

Grasanci chaosu - 20 (grupa dowodzenia, cepy, lekka zbroja) 140 punktów
Wojownicy chaosu - 12 (grupa dowodzenia, tarcza) 222 punkty
Wojownicy chaosu - 12 (grupa dowodzenia, tarcza) 222 punkty
Bojowe ogary - 5 (łuskowa skóra) 35 punktów
Bojowe ogary - 5 (łuskowa skóra) 35 punktów
Rycerze chaosu - 5 (grupa dowodzenia) 250 punktów

Błogosławiony bohater: 180 punktów
- paraliżujący ryk (20)
- runiczny miecz chaosu (50)

Czarownik chaosu: 155
- piętno Nurgla (20)
- zwój rozproszenia (25)
- chowaniec mocy (25)

Razem 1239 punktów

Taktyka następująca:
Bohaterowie dołączają do wojowników. Rycerze na flance osłaniani przez ogary. Drugie ogary na drugiej flance osłaniają jeden oddział wojowników ( z czarownikiem). W środku oddział grasantów i drugi - wojowników (z bohaterem). Zabawa polega na jak najszybszym dojściu do wroga ;P

Co myślicie?

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Grasz tym co masz... OK. Ale tak serio to wyrzuciłbym jednych warriorów i wrzucił drugą piątkę knightów lub rydwan :) Albo spawny... :lol2:
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Waldi pisze:Zabawa polega na jak najszybszym dojściu do wroga ;P
NOŁ ŁEJ!

Ludzie, w końcu ktoś odkrył nową taktykę dla WoCh! Radujcie się i jedzcie ciało moje.

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Zależy na ile punktów ma to być. Nie wiem jak grają twoi przeciwnicy ale sądze że 1 magiem nie pociśniesz ( no niby można maga tzeentcha z książką i masz 2 pociski , 5 kostek jak weźmiesz power familiara to 6 ale chyba lepiej scrolla, ale taki sprawdza się raczej tylko na dysku, wtedy trzeba mu oczko dać.)
Może mógłbyś jakoś skonwertować jeszcze 1 maga czy coś, wtedy we 2 mogli by coś zdziałać

Psom łuskowa skóra się nie przyda ( pancerz 6+ to jak bez pancerza )

Rycerzom, grasantom i wojownikom przydałyby się marki + ew. magiczne sztandary
Rycerze mogą mieć = tzeentch + blastered standart ( ward na ostrzał, nie wiem jak się zwie po polsku ), nurgle się przydaje a jak mało punktów to slaanesh, khorna na początek nie polecam.
grassanci najlepiej slaanesh
wojownikom można dać slaalesh/nurgle i raptourus standard ( taki za 20p ) ew war bannera
a tak wogóle to wojownicy najlepsi nie są ( mało kto ich używa ) ale mają klimat 8)


Bohaterowi przydałaby się tarcza, i jakiś wierzchowiec w przyszłości. Mark też by się przydał, myślę że nurgle by się nadał.

Powodzenia w bitwie :wink: pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

ANtY pisze:
Waldi pisze:Zabawa polega na jak najszybszym dojściu do wroga ;P
NOŁ ŁEJ!

Ludzie, w końcu ktoś odkrył nową taktykę dla WoCh! Radujcie się i jedzcie ciało moje.
YYyy, niekoniecznie.
Jak ma się 2 helki i masę magii to spotkanie często jest na mojej krawędzi. Jak na DMP grałem ze skavenami to chlopak 4 tury się do mnie tłukł ;)
Release the Przemcio!

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

proszę doświadczonych chaośników o pomoc z tą rozpiską:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 50#p453050

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Jeżeli armia krasnali przeciwko, której będziesz grał jest ustawiona na defensywę to albo zamienisz całą piechotę na szybkie jednostki albo dostaniesz jeszcze większe cięgi niż ostatnio.
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

witam,
chciałbym zacząć grać WoCh, proszę napiszcie co musiałbym kupić na początek, ile by to kosztowało i ogólnie czym charakteryzuje się ta armia...
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Jazda, maruderzy konni i piesi, pieski.
Herosów, na juggu, na koniach magusów itd.
Jest to moim zdaniem jedna z tańszych armii w kasie.
Cechuje ją na pewno szybkość, mocne przypierdzielenie i wytrzymałość.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

czyli rozumiem, że wystarczającym starterem byłoby:
- 10 warhounds
- 5 marauders horsemen
- 5 chaos knights
- chaos sorcerer
- army book pl/ang

jeśli zdecyduję się na WoCh zakupię to co napisałem powyżej, a zbierać zamierzam następującą rozpiskę:

1200pkt.

chaos sorcerer of tzeentch ( disc of tzeentch, 2lvl, generał, power familiar, scroll )
chaos sorcerer of tzeentch ( disc of tzeentch, 2lvl, spell familiar, scroll )

5x warhounds ( poisoned attacks )
5x warhounds ( poisoned attacks )
5x marauder horsemen of slaanesh ( flail, light armour )
5x marauder horsemen of slaanesh ( flail, light armour )

5x chaos knights of nurgle
5x chaos knights of nurgle ( musician, standard, war banner )

co wy na to?
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

No cóż... pachnie standardem :wink:

1. zdejmij zatrute ataki z psów.
2. dla któregoś z dyskowców daj roar.
3. i tu opcjonalnie: mi szkoda inwestować w zbroje lub tarcze dla konnych marasów, bo i tak schodzą od byle pierdnięcia. Twoja decyzja, ale ja bym zdjął lekki pancerz.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

na początku nie chcę grać czymś wymyślnym, jak opanuję granie standardem postaram się wymyślić coś innego :wink:
poisona i light armoury wywaliłem, a w ich miejsc wszedł roar na maga oraz conjoined humunculus na generale
zastanawiem się jeszcze nad ew. wywaleniem jednych knightów i wrzuceniem hellcannona albo 3 dragon ogre-ów z great weaponami :)
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

To już lepiej Hellennka niż DO. Jakby co to patrz podpis :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Flo
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Flo »

witam. mam pytanko.
ostatnio jak grałem przeciw chaosowi to przeciwnik rzucił sobie coś tam na czołzen łanów ( jeszcze przed grą jakiś rzut) i dał im wszystkich ward save na 3+ . Oczywiście ten oddział wyrąbał mi wszystko i przyjmował wszystko na klate bez żadnych konsekwencji.
Drugi mój koleszka coś tam wspominał że tak kozackiego warda nie da sie mieć.
Kto ma rację? czym przebić taką obronę ?

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

ODPOWIEDZ