Chaos - nudny czy nie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Re: Chaos - nudny czy nie

Post autor: Izo »

trikk pisze:na chwilę obecną bardzo fajnie mi się gra:
a) bez magii oprócz 2 caddych
b) z 4 specialami, 3x rycerze i DO. Lord Mag na ogół się nie spłaca ;)
Nie potrafiłbym grac nowym WoCem bez magii ^^
Mag Nurgla na smoku + 2 helki i żadna gra się nie nudzi ponadto o dziwo można nawiązać walkę z każdym prawie... (te trzy kropki odnoszą się do "prawie" ^^)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

PIOTROSLAV pisze:ja ostatnio planuję rozegrać parę bitew na 2 warshrine'ach i 3x5 trolach, dużym lordzie do walki na slanesh steedzie, bsbeku tzeentcha i dwóch magach konno...

dam znać jak się sprawdzi
Jakby co to 7 trolli mogę wypożyczyć...

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

@ izo
3x kawa, 2x fast, 3x psy, marauderzy, 2x exalt, 2x caddy, 2x helki, do

ma moc przerobową ;)
Release the Przemcio!

vilow
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: vilow »

Occ pisze:Jak to określił mój dobry kolega, WoC to taka zła bretonnia.....
Z tego powodu, mimo wielkiej miłości do wszystkiego co nurglowate, nie potrafię się zmusić do grania WoC.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Izo pisze:
trikk pisze:na chwilę obecną bardzo fajnie mi się gra:
a) bez magii oprócz 2 caddych
b) z 4 specialami, 3x rycerze i DO. Lord Mag na ogół się nie spłaca ;)
Nie potrafiłbym grac nowym WoCem bez magii ^^
Mag Nurgla na smoku + 2 helki i żadna gra się nie nudzi ponadto o dziwo można nawiązać walkę z każdym prawie... (te trzy kropki odnoszą się do "prawie" ^^)
A jak składasz herosów? Bo właśnie kombinuje nad smokiem pod Sorc Lorda i niezbyt mi się mieści cokolwiek poza herosami Helkami i śmieciem :P


Ja tam próbowałem sobie na DP Slaanesha grać, ale po prostu ginął zbyt szybko i od zbyt głupich rzezy i teraz szukam innych rozwiązań...
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »


Ja tam próbowałem sobie na DP Slaanesha grać, ale po prostu ginął zbyt szybko i od zbyt głupich rzezy i teraz szukam innych rozwiązań...

Jeśli Dp to Nurgla/Tzeentcha
A ja, nie offtopować.....
Chaosem grałem od czasu Hord. Armia była ciekawa, oraz wg.mnie, zdecydowanie bardziej klimatyczna. Gdy dostałem podręcznik Wochu w swe niecne łapska ohów i ahów nie było końca. Teraz nie mogę już patrzeć na moich Wojowników Chaosu.....zresztą.....cóż za ...niekonsekwencja. Sztandarowy oddział WoChu(o warriorach mowa ofc) jest niegrywalny.
Żal mi się przyznać, ale straciłem wiarę :oops:

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Occ pisze:Sztandarowy oddział WoChu(o warriorach mowa ofc) jest niegrywalny.
Żal mi się przyznać, ale straciłem wiarę :oops:
Moim zdaniem skoro już jest armia warriors of chaos to model z odziału WoC powinien z całym osprzętem (tarcza, miecz, halabarda, great itd itd) kosztować MAX do 10 pkt +tani FCG i champion moze brać itemy do 25 pkt(serio mówie). Wtedy można by armie nazwać WoC... a nie np: Forsaken Of Chaos albo.. nei wiem... Jeże chaosu, i wiewiórki nurgla.

Co do samych herosów- jakbym rozpiski nie składał to i tak wychodzi mi na tym ze musze grać na magii;]
Ostatnio testuje takie "party": Lord slaanesha, mały mag nurgla, mały mag tzeencha, mały mag unmarked... wszyscy 2 lvl + 2 scrole, książka/power familiar (bez hellcanonów!). Jako tako. Muszę sie z tym trochę ograć...

vilow
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: vilow »

Może w 8 edycji.. będzie lepiej :lol2:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

nei wiem... Jeże chaosu, i wiewiórki nurgla.
:lol:
Narazie to ja widzę tylko Kawę..... i Kawę....(w miejsce wykropkowane wstaw mark).

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

@ Trikk
Ma moc i to konkret, ale ja mam fetysz magiczny hehe ^^

@ TomekJar

Nie wiem, czy mogę wklejać całą rozpę w temacie, ale gram od pewnego czasu takimi herosami (BP) i choć może się to wydać ryzykowne, to sprawdza się w 90% tak jakbym chciał:

Sorcerer Lord - 770 pts
4 lvl, Mark of Nurgle, Spell Familiar, Bloodcurdling Roar,
Sword of Might, Enchanted Shield, Golden Eye of Tzeentch, Dispel Scroll,
;Chaos Dragon

Chaos Sorcerer - 206 pts
2 lvl, Mark of Tzeentch, Book of Secrets, Power Familiar,
;Chaos Steed

Chaos Sorcerer - 156 pts
Mark of Nurgle, Infernal Puppet,
;Chaos Steed

Snajpera nie trzeba tłumaczyć. Sorc tzeentcha na jednej kości 1 z tz, na dwóch d6 s4 (chyba, że wylosuję 2d6, lub z deatha steal soula - zależy na co). Lord ma do wyboru 1,2,3,6 w razie potrzeby, ale jest ustawiony na snajpę z dwóch kości i 6 z czterech. Wolałem Nurgla, ponieważ w Tzeentchu tylko infernal jest kozak i wiele rzeczy go wyłącza a Rot z nurgla to obszarówka o super zasięgu w połączeniu z dwoma zionięciami i Raorem niszczy. Lord wydaje się miękki w walce wręczy, ale ma super strzelanie, wlatuje w środek większości armii i 6 z nurgla rzeza, a na wszystko co chciałbym zaatakować i tak daje radę ze smokiem. Tylko jeden scroll. Trochę boli, ale mając do wyboru 2 scrolle a puppeta przy 2 helkach wybrałem oczywiste ;)
Taki układ idealnie mi się sprawdza: 2 kosci snajpa, 3 tzeentch, 6 lord. Hotek DE nie ma nic do powiedzenia. Wampiry na aktualnych ograniczeniach też spoko, z Doch Mogę walczyć. Problem pojawia się przy defensach, ale cóż... Za harpie w specialach dałbym bardzo dużo ^^
Do tego 4xpsy 2xknighci 2x10marauders 1xkonni i dwie hele. Fajnie się tym gra i dzięki tej armii porzuciłem na długo wampiry i wróciłem do Wocu, mojej podstawowej i ukochanej armii :*

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Mój szacun dla magii skończył się, kiedy przez całe DMP wszedł mi 1 dobry gateway. Po za tym miscasty z S2 ranią mi lorda i małych magów też. No way. PURE napierdalanie ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

trikk pisze:Mój szacun dla magii skończył się, kiedy przez całe DMP wszedł mi 1 dobry gateway. Po za tym miscasty z S2 ranią mi lorda i małych magów też. No way. PURE napierdalanie ;)
To jak radzisz sobie z wszechobecną magią na stołach? Też chciałem kiedyś grać na samych herosach do CC, ale mnie wyprostowano po kilku bitwach :(
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

4 kostki i 4 scrolle, sporo wpuszczam ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

4 scrolle to dwóch caddych, czyli nie taka czysta napier... :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

config
Warzywo
Posty: 16

Post autor: config »

Przepraszam za odkopywanie śmieci, ale planuję rozpocząc przygodę z WFB właśnie od Wojowników Chaosu. Na start planuję kupić battalion + championow. W późniejszym czasie uzupełniać armie. I najważniejsze, jak to jest z obecną edycją WoCh jest taki nudny, czy nie?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Za dwa miesiące wchodzi nowa edycja, także lepiej sie wstrzymać z zakupem i poczekać na nowy podręcznik
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

config
Warzywo
Posty: 16

Post autor: config »

Nowa edycja woch'u, tak? Sorry, ale jestem zielony. I skoro tak to oplaca mi sie kupic army book, bedzie on "kompatybilny" z nowa edycja? I to bedzie update po prostu o kilka jednostek czy reformuja cała armie, w sensie czy inne figurki na tym stracą?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

config pisze:Nowa edycja woch'u, tak? Sorry, ale jestem zielony. I skoro tak to oplaca mi sie kupic army book, bedzie on "kompatybilny" z nowa edycja? I to bedzie update po prostu o kilka jednostek czy reformuja cała armie, w sensie czy inne figurki na tym stracą?
Za dwa miesiące będzie całkowicie nowy Army Book do Wojowników Chaosu więc z kupowaniem obecnego i zwykłych jednostek możesz się wstrzymać. Teraz żebyś miał co robić możesz sobie kupić jakiś Herosów ewentualnie. Zazwyczaj jak wychodzi Chaos to z pompą, ponieważ dla GW jest to jedna ze sztandarowych armii WFB i mocno na nią stawiają. Wobec tego z nową edycją Army Booka na bank będzie sporo nowych figsów, więc zbieraj kaskę na koniec października :wink:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Jak Karlito, z nowymi figurkami bym się wstrzymał. Zmiana podręcznika często oznacza jednak korzystne wyprzedaże - można kupić z drugiej ręki całe armie czy poszczególne figurki po okazyjnych cenach.
Obrazek

config
Warzywo
Posty: 16

Post autor: config »

A myślicie, że bedzie nowy battalion?
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ