Przegięty ward?

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
adasius89
Plewa
Posty: 7

Przegięty ward?

Post autor: adasius89 »

Nie wiem czy było to już gdzieś poruszane, ale nie znalazłem :D Chodzi o to że mój kuzyn grał ostatnio z kolegą co zbiera chaos i mi płacze, że dzięki warshrine'owi choseni dostali 3+ Ward. To jest możliwe w ogóle? Jak tak to dlaczego, skoro Warshrine daje ponoć tylko 4+ Ward #-o

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Mark of Tzeentch + Divine Greatness. Ward z Mark of Tzeentch stackuje się z innymi wardami.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

adasius89 pisze:Nie wiem czy było to już gdzieś poruszane, ale nie znalazłem :D Chodzi o to że mój kuzyn grał ostatnio z kolegą co zbiera chaos i mi płacze, że dzięki warshrine'owi choseni dostali 3+ Ward. To jest możliwe w ogóle? Jak tak to dlaczego, skoro Warshrine daje ponoć tylko 4+ Ward #-o
Tak, jest to możliwe, jeśli ci Choseni mieli Mark of Tzeentch, która daje warda 6+, który jest wyjątkowy w całej grze, bo w przeciwieństwie do innych podlega kumulacji. Tak więc Choseni mieli warda 6+, a losując 12 na tabelce dostali warda 4+ i stubborna, ward podległ kumulacji i wyszedł 3+. Na tej samej zasadzie kumulacji podlegają wardy z przedmiotów magicznych (chyba jedyna armia, w której warto używać Talisman of Protection - zwykle to nieopłacalene, bo daje tylko warda 6+, ale z Tzeentchem jest to już sensowne 5+, podobnie jest z Collar of Khorne )czy choćby ward Warshrine's (normalnie ma ward 4+, ale Warshrine Tzeentcha ma ward 3+).

EDIT: Mac był szybszy.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

adasius89
Plewa
Posty: 7

Post autor: adasius89 »

no ładnie, ładnie :?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

adasius89 pisze:no ładnie, ładnie :?
Nie myśl, że to przegięcie, bo by to osiągnąć trzeba najpierw wylosować ten bonus, a to kwestia szczęścia i nie jest zbyt łatwo to osiągnąć. Zresztą czy można tak drogą i powolną piechotę uważać za przegiętą? Fakt, że z tym stubbornem i wardem są bardzo mocni (nie zapominajmy o T4 i porządnym pancerzu, jest to wówczas najtrudniejsza do zabicia jednostka w WFB) i bardzo trudni do złamania (oczywiście warto ich zabezpieczyć przed psychologią, by nie zwiali od głupiego fear outnumber), ale to nadal oddział z M4, który wróg może ominąć. Z drugiej jednak strony świetnie kiszą punkty.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

na knightach można mieć też mark tzeentcha : ) i wtedy to nie jest już głupie 4mv

ale za dużo fuksa trzeba żeby tak grać. chyba że na 4.000 i 4 shrine'y

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jasiuuu pisze:na knightach można mieć też mark tzeentcha : ) i wtedy to nie jest już głupie 4mv

ale za dużo fuksa trzeba żeby tak grać. chyba że na 4.000 i 4 shrine'y
Tylko że championowi rycerzy nie dasz Favoura, co jeszcze bardziej zmniejsza szanse na wylosowanie "12". Rycerze nie są również chronieni przed efektem "2" (głupota) i "7" (brak bonusa), a Choseni przynajmniej w 1. rzucie nie muszą się nimi martwić (w kolejnych przed "7" chroni ich Favour, ale przed "2" niestety uchronić się nie mogą). No i rycerze nie mają tego specjalnego rzutu przed bitwą. Tak więc ich szanse na "12" są na tyle małe, że IMO ta zabawa się nie opłaca, jeśli polować na "12" to tylko Chosenami.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Temple Guard pisze:
Jasiuuu pisze:na knightach można mieć też mark tzeentcha : ) i wtedy to nie jest już głupie 4mv

ale za dużo fuksa trzeba żeby tak grać. chyba że na 4.000 i 4 shrine'y
Tylko że championowi rycerzy nie dasz Favoura, co jeszcze bardziej zmniejsza szanse na wylosowanie "12". Rycerze nie są również chronieni przed efektem "2" (głupota) i "7" (brak bonusa), a Choseni przynajmniej w 1. rzucie nie muszą się nimi martwić (w kolejnych przed "7" chroni ich Favour, ale przed "2" niestety uchronić się nie mogą). No i rycerze nie mają tego specjalnego rzutu przed bitwą. Tak więc ich szanse na "12" są na tyle małe, że IMO ta zabawa się nie opłaca, jeśli polować na "12" to tylko Chosenami.
Co tu dużo mówić - warshrine to dupa. Rozmowa o nim była już w innym temacie.

Ward nie jest przegięty.

adasius89
Plewa
Posty: 7

Post autor: adasius89 »

A jak Warshrine zostanie zniszczony to blessing mija, czy pozostaje już w tedy do końca gry na danym regimencie?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Zostaje do zmiany przez inny warshrine, oko bogów lub do końca gry...

Luk
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Luk »

Z tego co wiem to po prostu zostaje, nie da się go zmienić ani usunąć. Można dodać następne błogosławieństwo nowym warshrinem ale stare z innego nadal pozostaje.

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

Grolshek pisze:Zostaje do zmiany przez inny warshrine, oko bogów lub do końca gry...
inne warshrine'y i normalne EoTG nie wpływają na blessing z konkretnego warshrine'a

zgodznie z opisem EoTG gifty zostają do końca gry

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Zgodnie z FAQ ze strony GW, bonus z Warshrine'a, który już nie istnieje, znika, gdy rzucimy bonus innym (istniejącym jeszcze) Warshrine'em

adasius89
Plewa
Posty: 7

Post autor: adasius89 »

Apropo tego przegiętego kombosa.
Jeżeli można sobie zamienić wynik o 1, czy jakoś tak, to czy można zamienić na coś co już ma, a co za tym idzie daje to kolejny przerzut???
Przykładowo: Mam już na regimencie 9-ty efekt, i wyrzuciłem 10. Ale nie podoba mi się dycha, to zamieniam na 9 i w związku z tym że to już mam to sobie mogę przerzucić? To jest chyba bez sensu, bo takim sposobem to można strasznie często przerzucać.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

mi się wydaje, że można:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Luk
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Luk »

można

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

można, ale nie mam przerzutu przerzutów :twisted:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Zależy kiedy - wg. FAQ-u, nie można mieć tego samego daru dwa razy i można wielokrotnie przerzucać ( tzn. można rzucać jeszcze raz, nawet jeśli wylosowało się ten sam efekt drugi raz już z przerzutu )
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Luk
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Luk »

można i są przerzuty przerzutów jak stoi wyraźnie w faq do wochu jest to wyjątek od reguły, dodatkowe kombo z Valkią sprawia, że jest to bardzo użyteczne

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

bo Valkia jest najlepsza z wszystkich spec. hero :twisted:

no to fajniutko 8)

ODPOWIEDZ