Woch vs. HE

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Re: Woch vs. HE

Post autor: Karlito »

Wydaje mi się że teraz GW stara się wydawać Armybooki szybciej, widać to nawet teraz, TK i O&G wyszły w nie długim odstępie czasu, a jeszcze przed końcem wakacji ma być kolejny.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Ja byłbym zadowolony, gdyby nasz podręcznik wyszedł w miarę szybko, więc niech GW się weźmie do roboty

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Fumijako pisze:Ja byłbym zadowolony, gdyby nasz podręcznik wyszedł w miarę szybko, więc niech GW się weźmie do roboty
Dlaczego? Co ci się w tym nie podoba?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Ja byłbym wściekły jakby wyszedł... jest zajebisty... mamy najlepsze magiczne przedmioty... świetne marki mogą to tylko zepsuć... a wielki rarowy monster mi niepotrzebny, mam helke...

jedyne co bym przygarnął to lataczy, na to mamy szanse i jakiś skautow skirmishowym marud z toporkami, na to też mamy szanse, ale korzyści z tego płynące będą niewspółmierne do strat... nie daj boże jak każą nam jeszcze grać monogodem...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jak zabiorą puppeta, trzecie oczko i kilka innych ciekawych itemków czy giftów to już nie będzie tak kolorowo. Im dłużej jest ten book tym lepiej.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

I tak nowy podręcznik jak wyjdzie to nie wcześniej niż za 3 lata, więc jeszcze się zdążymy na obecnym nachapać zwycięstw :) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Wiecie :)
Mam nadzieję na nowy podręcznik w którym właśnie dadzą nam jakiś lataczy, lecz jeśli by mieli zabrać/zniszczyć marki lub co najgorsze bramę to już niezbyt chętnie bym chciał ujrzeć ten podręcznik

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

patrząc na tendencje z metalu;p to brama będzie zerówką;p
ogólnie mamy zajebisty lore... gdyby nie to że zablokowali mi możliwość wychodzenia przywołanym herosem z oddziału to każdy czar byłby genialny./.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Fumijako pisze:Wiecie :)
Mam nadzieję na nowy podręcznik w którym właśnie dadzą nam jakiś lataczy, lecz jeśli by mieli zabrać/zniszczyć marki lub co najgorsze bramę to już niezbyt chętnie bym chciał ujrzeć ten podręcznik
Ogarnij się

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Myślałem, że to temat o tym, jak uporać się z wysokimi gej... homo... ee.. no z elfami :) a nie o armybookach ;)
Chciałem zapytać, jak mogę poradzić sobie z magiem, który transformnie się w Czarnego Smoka z transformacji kadona?
ww8, s8, wt8. Inicjatywa 1 ustawia go akurat pod naszego giganta, który zresztą ostatnio dobrze go pogłaskał :) zaczynam właśnie, mam za sobą coś koło dwudziestu potyczek (od krasnali do orków i goblinów, nie walczyłem tylko z khemri i wampirami)
Czy istnieje szansa na to, że tęczowy klepacz na dysku, wyposażony we wszelkie dobra dające mu Ochronę Magiczna na 3+ i Pancerz na 1+, uzbrojony w Glewia Rozkładu da mu radę?? :mrgreen:
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

sorinmarkov pisze: Chciałem zapytać, jak mogę poradzić sobie z magiem, który transformnie się w Czarnego Smoka z transformacji kadona?
ww8, s8, wt8. Inicjatywa 1 ustawia go akurat pod naszego giganta, który zresztą ostatnio dobrze go pogłaskał :) zaczynam właśnie, mam za sobą coś koło dwudziestu potyczek (od krasnali do orków i goblinów, nie walczyłem tylko z khemri i wampirami)
Czy istnieje szansa na to, że tenczowy klepacz na dysku, wyposażony we wszelkie dobra dające mu Ochronę Magiczna na 3+ i Pancerz na 1+, uzbrojony w Glewia Rozkładu da mu radę?? :mrgreen:
Rozproszyć czar :)

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

sorinmarkov pisze:Chciałem zapytać, jak mogę poradzić sobie z magiem, który transformnie się w Czarnego Smoka z transformacji kadona?
chodzi Ci konkretnie o maga HE? Bo nie wydaje mi się żeby ktokolwiek kto gra HE grał na beast :)
sorinmarkov pisze:Czy istnieje szansa na to, że tenczowy klepacz na dysku, wyposażony we wszelkie dobra dające mu Ochronę Magiczna na 3+ i Pancerz na 1+, uzbrojony w Glewia Rozkładu da mu radę??
AS 1+ do siły 8 to tak jakby go nie było, generalnie ciężko Ci będzie przeżyć te jego 8 ataków, myślę że dostateczne liczba marauderów poradzi sobie lepiej od latacza...

btw wiem że to forum chaosu ale offtopy macie tu nieprzeciętne :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wyzwać go na challange championem, potem zdispelować czar i zabić maga :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Andrzej pisze:Wyzwać go na challange championem, potem zdispelować czar i zabić maga :)
Czyli Transformację Kadona mogę normalnie rozproszyć?? :shock:
Nie zauważyłem :)
Kuźwa, proste, że aż bolesne :)

A pro po, mamy gracza, który jak najbardziej gra domeną bestii na małym magu, życia na dużym, którego wstawia w klocek straży feniksa, małym magiem ciśnie na smoka z jakąś tabliczką, która pozwala mu czar wybrać :)

Aha, gramy na 2500, chciałbym wziąć 2x 5 rycerzyków. Pakować jedną piątkę sztandarem z wardem na 5+ i piętnem tzeentcha?
Ostatnio cholernie mi się spłacili. Graliśmy parówkę, WoCh i Skaveni vs Wampry i Mroczne Elfy. Przetrzymali szarżę hydry, zionięcie i tratowanie, później ją zgonili, wpadając w Ścierwowóz :twisted:
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

Hydra nie ma Thunderstompa na knightów ;) ja Blasted Standard daje klockowi warriorów Tzeentch'a. Według mnie ten sztandar jest za drogi by tylko 5 modeli go "nosiło".

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

sorinmarkov pisze: Pakować jedną piątkę sztandarem z wardem na 5+ i piętnem tzeentcha? Ostatnio cholernie mi się spłacili. Graliśmy parówkę, WoCh i Skaveni vs Wampry i Mroczne Elfy. Przetrzymali szarżę hydry, zionięcie i tratowanie, później ją zgonili, wpadając w Ścierwowóz :twisted:
zdajesz sobie oczywiście sprawe, że ten ward działa tylko na ataki w shooting phase? w CC nie ma zastosowania

tratowanie? tzn chodzi Ci o Thunderstomp hydry?
z tego co kojarze, nie działa on na kawaleria :)

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

No to zostałem zwałkowany :twisted:
W walce wręcz i tak mam swój pancerzyk, kawalerii raczej nie posyłam do walki z czymś, co tą ochronę mogłoby przebić. Chyba, że mam pewność, że zabiję szybciej, niż coś wielkiego zdoła oddać.
Stegadony tak wałkowałem, lordów na Karnozaurach, katapulty, balisty, itp.

Tak Rabsp, zdaję sobie sprawę, kiedy działa ten ward :wink: Chodziło by mi bardziej o to, żeby oni dotarli do pieprzonych balist, ewentualnie mogli się tam przebić przez klocek czegokolwiek, co będzie ich broniło. Ten motyw przebicia i ochrona przed ustrzeleniem stawia ich troszkę wyżej, niż grasantów na konikach.
Więc poprosiłbym o radę, jako że jesteście bardziej doświadczeni. Na 2500 raczej nie opłaca mi się wystawiać puszki na smoku, sam smok zabierze mi ponad połowę punktów i drania nie wyposażę, jak należy. Co powinienem wziąć, oczywiście oprócz rycerstwa?
Tylko nie piszcie coś a la "więcej rycerstwa, fasty i kupę piechoty i Hellcannon" bo do takich wniosków sam doszedłem :mrgreen:

Kumpel gra bardzo defensywnie, do przodu wysyła w praktyce tylko feniksów i jak mu się uda, tego smoka z czaru.

Taka budująca podpowiedź, ewentualnie nakierowanie mnie na dobry tok myślenia, jeśli chodzi o wykorzystanie samych jednostek, mile byłyby widziane :)

Teoretykiem jestem niezłym, praktyka i samo wykorzystanie jednostek to już co innego :)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Na 2500 bym proponował wpakować maga na dysku 1+ Sv, 3+ Warda z Puppet'em i krzykiem- na maszynki i mniejsze jednostki idealny , BSB tęczy na koniu z obrożą, favor of the gods,dragon helm i jak starczy pkt to Spocific Musk- czy jakoś tak - przerzuty LD i zmiana o 1 wyników z ołtarza i małego maga nurgla 2lvl z dispell scroll'em-scroll zawsze się przyda, a jak wypadnie regen to też dobrze, bo na marudach się przydaje. Do tego 40 marud z GW i ewentualnie fcg jak pkt starczy- są dobrzy by ktoś jednym modelem się w nich utopił i 5 pkt za tak podpakowany model to mało, 20/25 warriorsów khorna fcg - trzymanie maga no i mają oni swoje przyłożenie, 9 rycerzy tęczy- rzucasz z ołtarzy 3+ warda i tną wszystko , 2 ołtarze tęczy - dawanie warda i całkiem sympatycznie się w nich coś utopić może, helenka - podstawa armii nadająca jej charakter. Jeśli chodzi o odginaczki to ja polecam pomioty. Wystawić kilka takich pojedynczych by punkty zapełnić, a ładnie czasem odegną, random movement, ogólnie całkiem sympatyczne

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

Unnamed2500 Pts - Warriors of Chaos Army

1 Sorcerer Lord of Tzeentch @ 430.0 Pts
Mark of Tzeentch; General; Magic Level 4
Third Eye of Tzeentch [25.0]
Armour of Destiny [50.0]
Necrotic Phylactery [10.0]
Infernal Puppet [35.0]

1 Disc of Tzeentch @ [0.0] Pts

1 Exalted Hero of Tzeentch @ 220.0 Pts
Mark of Tzeentch; Chaos Armour; Shield; Battle Standard
Talisman of Preservation [45.0]
Biting Blade [5.0]

1 Disc of Tzeentch @ [0.0] Pts

1 Chaos Sorcerer of Nurgle @ 221.0 Pts
Mark of Nurgle; Magic Level 2; Chaos Armour; Barding
Spell Familiar [15.0]
Charmed Shield [5.0]
Dawnstone [25.0]
Stream of Corruption [20.0]

1 Barded Chaos Steed @ [0.0] Pts

24 Chaos Warriors of Tzeentch @ 481.0 Pts
Mark of Tzeentch; Option Qualifier; Halberd; Chaos Armour; Shield;
Standard; Musician
Banner of Rage [35.0]

24 Chaos Warriors of Tzeentch @ 486.0 Pts
Mark of Tzeentch; Option Qualifier; Halberd; Chaos Armour; Shield;
Standard; Musician
Blasted Standard [40.0]

6 Chaos Knights of Khorne @ 315.0 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Ensorcelled Weapons; Chaos Armour;
Shield; Standard; Musician
Standard of Discipline [15.0]

6 Barded Chaos Steed @ [0.0] Pts

5 Marauder Horsemen @ 71.0 Pts
No Mark; Musician

5 Warhorse @ [0.0] Pts

5 Marauder Horsemen @ 71.0 Pts
No Mark; Musician

5 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Hellcannon @ 205.0 Pts

3 Hellcannon Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

Models in Army: 68


Total Army Cost: 2500.0


Szkoda, że twój kolega nie bierze shadow na elfach, można by wtedy poużywać jego czarów ale z life'a też coś można wycisnąć dla naszej korzyści. Ja bym coś w ten deseń wystawił. Prawda jest taka, że grając sam wyrobisz swój styl i swoje spojrzenie na tą grę. Pozdro

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Z Life da się wycisnąć np. tron z winorośli, a później +4 do wytrzymałości dla warriorów ;)
Jeszcze jedno pytanie.
Opłaca się wkładać kopię rycerzom? W zasadach kopii jest, że po szarży model używa broni ręcznej. Ta ich umagiczniona broń jest w "standardowym wyposażeniu", więc na zdrowy rozum wróciliby do niej, ale jest to jednak broń magiczna, co się trochę kłóci.

Na ołtarzach przeważnie mam 7 8) , aczkolwiek zastanowię się nad dwoma sztukami.

9 Rycerzyków Czincza - 380 punktosów, mam nadzieję, że się spłacą :twisted:

Dzięki za rady :)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

ODPOWIEDZ