9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marvin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka

Re: 9th Age - WDG ogólnie

Post autor: marvin »

odginaczka z psow za 130 pkt z duzym footprintem i bez light troopa. Ciezko tym manewrowac troche.Ja juz chyba wole 5 fallnow za 160 tylko frenzy...
Obrazek

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

ja mysle ze duzej roznicy nie ma, 5+3 albo 2x4 bedzie w miare podobnie jak teraz, gorzej z wystawianiem przed oddzialami w deployu
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Bobson pisze:Masz Rację Jarek, lubię kawę, to nią gram mimo, że ginie w co trzeciej grze :) Trolle też lubię, nawet bardzo. Nawet swego czasu kupiłem 9 bile trolli z FW. Oby nowy podręcznik dał nam nową jakość :) Co do fastów w core'ach to super, swego czasu lubiłem grać magiem na kucu. Teraz kocham Khorne'a I gram w ogóle bez magii. Kochałbym też Once chosenów Khorne'a z BSB w środku ale kurde frenzy...No nic, może mi się uda coś wymyśleć co będzie miało rację bytu :)
Na razie zostaję przy kawalerii i 2xEDC Swoją drogą ten monster, zjadany na śniadanie przez inne monstery, niedługo będzie kosztował (na stare,bo ciągle dzielę wartości na 2 ustalając czy coś się opłaca, czy nie) 300 punktów !!!
Nie od dziś wiadomo, że my gracze WoChu gramy dla czystej zabawy i wystawiamy co nam się podoba, a nie tak jak jacyś ciśnieniowcy z Demonów czy Wood Elfów :lol2:

Ja też nie do końca czaję podrożenie EDC. Jak zobaczyłem, że weapony mają dopisany koszt, to myślałem, że koszt wyjściowy się zmniejszył. Nie wiem czemu, ale pewnie stoi za tym jakaś porządna argumentacja, o której my, śmiertelnicy, nigdy nie usłyszymy. W każdym razie zmiany mi się w większości podobają, natomiast coraz bardziej się boję o to co nadejdzie z "pełnym" bookiem. Pomysły typu brak vanguardów i 0 strzelania bardzo źle mi się kojarzą. W ogóle mam jakieś mieszane uczucia do redesignu całego booka. Gdzieś tam na końcu głowy mam taką myśl, że to co jest wypracowywane od 0.99 zostanie wywalone do kosza, bo jest "nowy pomysł". Mam nadzieję, że się mylę [-o<
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

4x2 albo 2x8, zależy czy gramy hordami czy nie.
A piątki lepiej wyglądały :P? Zawsze można na bogato 10szt.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Stan pisze:4x2 albo 2x8, zależy czy gramy hordami czy nie.
A piątki lepiej wyglądały :P? Zawsze można na bogato 10szt.
Matematyka być trudna :lol2:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Hehe zamyslilem się przy pisaniu czy mam takie traye :)

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Hej :D da się może terac grać na smoku? Próbowałem na początku 9ed i jakoś tak coś się dało, a teraz? Nadszła pora na maly come back do wochu bo najprawdopodobniej pożyczamy moje chd kumplowi na turniej

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Da się grać na wszystkim co masz w booku. A jak to się będzie sprawdzało, zależy tylko i wyłącznie od twoich umiejętności budowania rozpiski i grania. :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Uuu to może nie pograć zabardzo :p ale dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Mówię kompletnie serio. Jedną z zalet T9A jest możliwość grania na praktycznie wszystkim. W sensie, że jak chcesz mieć jak Bobson kawalerie to da sie tak złożyć rozpiske, żeby zostać najlepszym graczem WoDG w Polsce. Jak lubisz hellcannony i granie bardziej defensywne to można zostać wicemistrzem. W VC widziałem chyba z 5 różnych patentów, kompletnie od siebie różnych wszystkie grywalne. Sądzę więc, że i na smoku da się coś sensownego złożyć i wygrywać.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Tak naprawdę to wszystko zawsze było grywalne nie licząc special charakterów, kótrzy nie byli dopuszczani do gry, i tylko na turniejch. Defens w WDG to mit :D
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ktoś coś już złożył ciekawego? Głównie interesują mnie pomysły na cory. Ja mam coś takiego jak na razie:

21 warriorów wratha
banner of fury
halabardy

8 psów
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

15 konnych pestilenca z toporkami, włóczniami, tarczami i poisonami + 2×8 ogarów = 900 pkt

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

1) 17 wojow pest gw muzyk banner relentless + 2x8 psy

2) 2x 8 horsemen true chaos, rzutki tarcze wlocznie muzyk std + 2 x 8 psy

3) tak samo jak 2. Ale lust bez tarcz i wloczni

4) tak samo jak Kaszalot

Mam spory problem ze zlozeniem idealnie core tj horsemenow zeby trafic w 900 pkt i nie przekroczyc stad tez jakies szrandary musze dawac albo bez tarcz wystawiac, bo chyba nie ma sensu pompowac psow do 10...chociaz lepiej na stole wygladaja :)
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
marvin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka

Post autor: marvin »

30 wojownikow true chaos fcg z dwiema broniami z banner of speed +bsb z sztandarem z poisonam i zerowka z szamanizmu.Idzie jak walec.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

@marvin@
Wojownicy w hordzie?

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Jaka formacja tego kloca?
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
marvin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka

Post autor: marvin »

W zalozeniu horda ale jest muzyk zeby zmienic latwo formacje w razie potrzeby
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

Dobre :)
BSB mam zamrożonego w innym oddziale, ale Twoje rozwiązanie nieźle musi mielić.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Co dać dla BSB ze sztandarem? Bardziej iść w Warda czy słomke, a może coś innego?

ODPOWIEDZ