demony thuriona :)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

demony thuriona :)

Post autor: thurion »

Generalnie:
malowanie - Malin
podstawki - Ja :P

na poczatek nowe rzeczy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tutaj stare nowe furie ;) czyli dorobiony śnieg :P

Obrazek

no i kilka moich autorskich projektów :P czyli proste konwersje KoSa i Heraldów Tzeentcha :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


malowanie jest dokladnie takie jak chcialem powiedzmy ze klasyczne ;) i jestem nim w pelni usatysfakcjonowany
podstawki to moje 'standardowe' podstawki wzbogacone o snieg, ktory wkoncu zaczal mi pozadnie wychodzic... czyli ogolnie takie wczesno wiosenne, roztopowe, zgnito trawiaste pustkowia :)
nowoscia w tej armii sa rowniez magnesy pod figurkami oraz blachy jako movement traye i tacka do figur :) moze wkoncu nie beda mi sie ciagle figsy obijać :roll:


pzdr ;)

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Wypas :D Figurki pomalowane schludnie i czysto, poprostu ladniem, maja klimat. Podstawki rowniez dobre ;)
ale furie to szał totalny, te konwersje to majstersztyks poprostu!

Powiedz mi od czego jest ten plastikowy wielki "szczypiec" u KoS?

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Lasti przecie to tylko stare demonetki z przyklejonymi skrzydłami :P CO do malowania horrorów, fajnie ale można by więcej przejść albo jakie washe bo za duży (jak dla mnie) kontrast wyszedł, tj tak jakby był kolor podkładu i od razu na niego ostanie rozjaśnienie.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Lasti pisze:
Powiedz mi od czego jest ten plastikowy wielki "szczypiec" u KoS?
plastikowy spawn
Sykstus pisze:Lasti przecie to tylko stare demonetki z przyklejonymi skrzydłami :P
jak zrobisz furie tylko przyklejajac skrzydla i nie zniszcza ci sie po pierwszym turnieju to ci pogratuluje.. kazda furie konwertowalem conajmniej 3h...skrzydla byly docinane na miare, zalepiane stuffem, dorabiane zylki ktore zostaly przeciete nozem a skrzydla ostatecznie przypinowane ;)
Sykstus pisze: CO do malowania horrorów, fajnie ale można by więcej przejść albo jakie washe bo za duży (jak dla mnie) kontrast wyszedł, tj tak jakby był kolor podkładu i od razu na niego ostanie rozjaśnienie.
wiele sie nie pomyliles :) zalezy ktory model, niektore maja wiecej wartsw (ze 3) niektore faktycznie podklad i jedna warstwe, ale to tylko core, jako oddzial wyglada ok


pzdr

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Sykstus jak zawsze mysli ze to "takie proste".
Te furie to cudeńko i tak jak myslalem, wlozyles w to wieeele pracy.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Jak zwykle wszystko super trzyma klimat i bardzo wysoki poziom.
Na razie to chyba jedyne demony ktore wizualnie mi sie podobaja.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Lasti pisze:Sykstus jak zawsze mysli ze to "takie proste".
Te furie to cudeńko i tak jak myslalem, wlozyles w to wieeele pracy.
Jak zrobie własne to wtedy bee mógł powiedziec ze to takie proste :P Ale trzeba będzie zakupić dremelkę żeby rzeczywiście co chwila nie odpadały :P

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Robson ma ładniejsze ;)
a tak serio to spoko, tych samych modeli magów bym użył na heraldów :)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

A powiedz mi jeszcze Thurionie jak robisz śnieg :)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Sykstus pisze:A powiedz mi jeszcze Thurionie jak robisz śnieg :)
mam nawieziony przez brata w wersji na kilogramy snieg do kolejek :) taki mniej wiecej jak ten GW tylko ze wiecej i taniej ;) a robie tak zeby fajnie wygladalo:

1. wikol -> posypuje (standardowo, jak trawka)
2. potem mieszam wikol z posypką (stosunek na poczatku jakies 60%wikol 40% posypka (potem w ramach twardnienia bo robie wiecej od razu dodaje wiecej wikolu)) no i nakladam taka mini szpachelka zupelnie identycznie jak cekol czy inny gips na sciane ;) w miejscach ktore wczesniej pomazalem wikole i posypka (ta pierwsza warstwa tak naprawde gowno daje wiec mozna by ja pominac, ale ja ja robie bo pozwala mi be zastanawiania stwierdzic gdzie mam nalozyc ta mase)
3. nastepnie po stwardnieniu (zostawiam na noc) maluje to skull whitem i zaraz po pomalowaniu znowu posypuje posypka sniezna tak jak w pkt 1, pozwala to miec snieg ktory jest bialy a nie szary... i ktory wyglada jak snieg a nie pasta do zebow ;) (soda wyglada jak pasta, a tutaj mam niby takie platki na wierzchu, snieg jest taki troszke chropowaty jak w realu :P )


pzdr

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Fajne fajne te horrory i fiend nawet zdąrzyły mnie już zmasakrować;)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

maly update :) zrobione magnetyczne traye :)

Obrazek

Obrazek

oraz wstepny projekt przerobienia walizki GW na magnetyczną :) mam nadzieje ze sie uda bo to raz oszczednosc miejsca (nie musze nosic army case'a :) ) a dwa oszczednosc czasu (wyjecie armii zajmie max 3 minuty)

wstepny projekt rozlokowania powierzchni:

Obrazek

traye stalowe beda mocowane do tasmy magnesowej, ew do przykelojonych do walizki neodymow
natomiast widoczne blaszki beda wklejone i do nich bede mocowal modele bez trayow: furie, herosow, fienda ;) (biale to karteczka imitujaca ostatniego traya)

mam nadzieje ze pomysl uda sie skutecznie zrealizowac :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Thurion, zasprejuj blachę jakimś lakierem, najlepiej czarnym (samochodowym na przykład), żeby nie rdzewiała :)

Najfajniejsze furie, aż chyba ukradę Ci pomysł ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

burning chariots of tzeentch :) zrobione w ok 2 godziny :D, czyli szybko, tanio, tesco ;) (a przy okazji mysle ze nie najgorzej)

zalozenie bylo takie ze chce miec rydwan na magnes :) czyli tak zeby herald na podstawce 25x25 byl laczony z chariotem za pomoca magnesu, czyli zeby latwo moc go postawic na stole po zejsciu rydwanu, tudziez jesli wariant z rydwanami mi sie znudzi moc wystawiac pieszych heraldow

rydwan w zasadzie gotowy, dojdzie jeszcze magnesik i standardowo lancuszki :) ale to juz po pomalowaniu calosci, jak na czas ktory figurce poswiecilem jestem bardzo zadowolony z efektu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


pzdr !!

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Może dołóż jeszcze z 1,5h na sztuke i dorób coś z GSu jakieś organiczne ochłapy, może jakiś ogon.
Nowe spowny mają cały asortyment takich śmieci, albo jeszcze wiecej kolcy.
Jak na czas spędzony przy modelowaniu wyglądają przyzwoicie.
Kolce są na pinach ??

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

20 warstw farby zajmuje sporo czasu, ale naprawdę polepszy to efekt końcowy ;) Z gsu mógłbyś spróbować ogon ognisty zrobić :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Powinniśmy Ci chyba Thurion jakieś rabaty albo inne bonusy w Bitspudle odpalić za takie promowanie magnetycznych trayów ;)

Śledzę temat uważnie, montując swoje demony. Zapewne pozwolę sobie ukra... pożyczyć ;) parę pomysłów w najbliższej przyszłości.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

RAFIX pisze:Może dołóż jeszcze z 1,5h na sztuke i dorób coś z GSu jakieś organiczne ochłapy, może jakiś ogon.
nie mam talentu zbytnio do tego... mysle ze malarz da rade zeby z tego cos ciekawego wyciagnac ;) generalnie na tym dysku bedzie montowany herald na normalnej MASowej podstawce 25x25mm... wiec to i tak jakos szalu robic nie bedzie, chcialem zeby to bylo mega uzytkowe a przy okazji konwersja, od biedy przyzwotiy wyglad ;)
RAFIX pisze: Nowe spowny mają cały asortyment takich śmieci, albo jeszcze wiecej kolcy.
no wlasnie te oczka i wszystkie kolce sa ze spawnow :) wiecej w boxie nie bylo :P
RAFIX pisze: Kolce są na pinach ??
nie zajelo by mi to wtedy dwoch godzin :P na pinach sa 'dyski' i screamery, kolce sa na klej do plastiku ;)
Sykstus pisze:20 warstw farby zajmuje sporo czasu, ale naprawdę polepszy to efekt końcowy ;)
no wlasnie :P ja juz tego nie bede musial robic ;)
Sykstus pisze:Z gsu mógłbyś spróbować ogon ognisty zrobić :)
mysle ze nie stanowie 'tej' ligi ;)
Tomash pisze:Powinniśmy Ci chyba Thurion jakieś rabaty albo inne bonusy w Bitspudle odpalić za takie promowanie magnetycznych trayów ;)
.
chcialem ci to zaproponowac ale bylo mi glupio sie wpraszac ;)

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

tak mi sie wydaje że ci te kolce odpadną od tych rydwanów przy częstszym użydkowaniu, osobiscie bym ja nawiercił :wink:
a magnesy to naprawde fantastyczny pomysł niech natura w dzieciach wynagrodzi człekowi który wpadł na ten pomysł :D :D :D

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

@Rafix: Jeśli kolce są przyklejone klejem do plastiku, a nie superglutem, to miejsce spojenia ma wytrzymałość zbliżoną do monolitycznego materiału (w sensie np. stopienia w tym miejscu plastiku). Nie obawiałbym się ;)

@Thurion: coś wymyślimy, nie bój ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ