Demoniczne pytanie

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Demoniczne pytanie

Post autor: archeolog »

A brzmi ono - upadli bracia, tak dawno nie grałem Legionem że muszę was się poradzić
co do kilku rzeczy. Na początku przedstawię mniej więcej czym gram:

Lord of Change (Tzeentch will 70pts - Raz na turę Demon re-rolluje jedną D6)

Herald of Tzeentch (Scroll 25pts)

Herald of Khorne (save +3 15pts + 25pts Re-roll Zranień)

30x Pink Horrors (sztandar + być może changeling)

20x Bloodletters of Khorne (command)

5x Flesh Hounds

3x Fiends of Slaanesh

5x Flamers of Tzeentch

total około 2000 pkt

A teraz coś z zupełnie In z zupełnie In z zupełnie innej beczki:
Czy słuszne są spore klocki horrorów? biorąc pod uwage spell casting na lvl 15 i dobre czary
Może lepiej urwać pare pkt wrzucić Blue Scribe? choć szczerze powiem srednio wydaje się przydatny przez losowość, oraz czy nie lepiej wywalić psy na rzecz seeker's of slaanesh
Odrazu uprzedzam pytanie od czego że zależy od rywala :wink: na moim terenie obfitują w większości nędzne elfy więc ptaszysko+spory ostrzał są częstym widokiem na stole. Wydaje mi się że magia powinna wystaryczć ale chętnie posłucham wypowiedzi;)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Horrory rozbij sobie na 2x10 lub 10 i 20. Sam mam 30 sztuk i tak czasem gram. Jeśli chcesz grać heraldem Khorna to dobrze by było żeby był na juggerze, same plusy z tego masz. Taki typ z juggerem może stać w oddziale letterów. Możesz wejść w moją galerię demonów i tam na drugiej stronie zobaczysz jak to wygląda :) 20 letterów to dość dużo myślę że nawet mniej by wystarczyło np 16 i mając wtedy heralda na juggerze wyciągasz +3 za szeregi oczywiście jeżeli nie spadną wcześniej letter.
5 psów to mało. Weź jeden oddział 7 lub 2x6. W końcu to najlepszy oddział w danonach.
Co do demonic konnych. Ja się do nich nie przekonałem, nie sprawdziły mi się prawie wcale, może kiedyś je opanuje :wink:
Nad fiendami się zastanów, są fajne ale też trzeba umieć je z głową ruszać. Średnio walcząc ale są w gruncie rzeczy tanie.
Brakuje Ci jeszcze 10 furii (2x5)
Na koniec dodam żebyś dopchał szóstego flamera. Przekoksowana jednostka z nich po prostu.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Wiesz, z horrorami jestem Ciekaw sprawdzenia się takiego wagonu - myślę że "Bpund spell" na power lvl 15 co Ture i t nie byle jaki bardzo deprymuje a z heraldem i changelingiem średnio idzie ich ruszyć, 10 chyba za mało ale spróbuje żeby nie było :wink:
O Juggurcie czytałem że tak nasi ludzie robią skoro w zasadach tak jest to GZ, Psy wiadomo ale 2x5/6 to ostateczność jak mi HE zrobią pg spis tak to wole właśnie kombinować z Fiendami czy seekerami a flanki szybko mogą wyczyścic :twisted:

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Horrory nie robią bounda tylko musisz rzucać kośćmi czy czar wyjdzie. Z kolegami możesz grać changelingiem i rzeczywiście jest super ale na turniejach jest zakazany. Jak każdy specjalny bohater. Co prawda w bardzie w Krk jest inaczej dlatego dziwne rzeczy się dzieją :|

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

w krakowskim bardzie zawsze było...inaczej :P tzn np że Karanak turniejowo rózwnież zabroniony? a co do horrorów musiałem źle w podr przeczytać byłem pewien że ich liczba przez dwa = power lvl czaru który rzucają :x czyli powiedzmy 15 horrorów = 1lvl czyli generują sobie 1 kostke na spell ?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

tak sie zastanawiam czy Slime Trail gift negujący bonusy przeciwnikowi za tył i flankę daje też mi CR za szeregi mimo wrogich jednostek na tyle lub flance
proszę o naświetlenie tego problemu

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

@RAFIX: CR za szeregi Ci ścina. Neguje tylko 1+ za bok i +2 za tył. 10pkt. Tylko lub aż :wink:

@archeolog: Wszystko co ma imię i zazwyczaj jakąś turbo właściwość zapewne jest specjalnym bohaterem i nie można go wystawiać na normalnych turniejach. A z tymi boundami to tak było w poprzedniej edycji :)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Zamiast psow wstaw seekerki z siren standar skoro grasz na elfy. Tak jak wyzej wywal 4 lettery i wstaw za nie Juggera pod Herosa. Mimo losowosci skryby sie sprawdzaja, serio. Skoro masz 2x rare wnioskuje ze grasz 2k+, rozbij wiec horrory na 20+10 jak Ci radzili. Zdropuj 1 fienda, znajdz miejsce na 1 furie, tego 6. flamera i postaraj sie o 6. psiaka.

Po tego typu zmianach bedzie okolo 2400 i mysle, ze to niewiele wiecej jak przed.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

heh ogolnie na 2k rowne zagrywam, i tamten spis miescił sie jakos lekko ponad;] seekery fajne przyznaje raz je kantowałem ALE..dla nich naprawde trzeba mieć dobry teren, bez lasu znikaja w 1 turze od bolców itp, pytanie mam jak radzić sobie ze smokiem HE w takiej rozpie? Magia tzeentcha napewno, myśle że ptaka szkoda pchać do walki z nim chyba że łapać go albo skusić horrorami i changelingiem :^o

klonowy
Warzywo
Posty: 13

Post autor: klonowy »

Pytanie! Herald w rydwanie khorna. Przy obstrzale ginie herald czy rydwan dalej zyje czy ginie?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Rydwan dalej żyje - str 105 podręcznika, wersja angielska.

klonowy
Warzywo
Posty: 13

Post autor: klonowy »

Ok Bitwa z DE remis to dobry początek. Kolejne pytanie- W zasadach magi jest napisane że dany czar z danego lora może miec tylko jeden mag, lecz nie dotyczy to wrodzonych umiejetności. TZN co jeśli mam 2 x 20 Pinków czy mają te czary czy tylko jeden oddział. Do tego co gdy w grze jest jeszcze Wrona? Niby zna wszystkie czary Tzeenth co gdy jest z dwoma oddzialami Pinków. Kto zna jakie czary

Dzieki za odp

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Pinki mogą znać te same czary, i nie blokują znajomości czarów wronie. Inaczej biorąc gruby oddział pinków wzmacniałbyś szanse heralda na jakże pożądanego w wielu okolicznościach glean magic. :)

klonowy
Warzywo
Posty: 13

Post autor: klonowy »

Ok własnie gram bitwe, Pytanie:
UNIT Horrorsów 20szt puszcza czar, przeciwnik dispeluje Sivejir's hex scroll z common magic item. Po rzycie kością wychodzi ze Mag musi zamienic sie w zabe. Czy ze wzgledu na zdanie ze "A unit of Pink Horrors is considered to be a single Wizard with its own magic level" w żabę jest zamieniony cały unit czy np 20 horrorsów.????????????????????????

NA podstawie jakiej zasady mam argumentować taką sytuację.

Proszę o szybką odpowiedz bitwa bedzie trwała do wieczora


PZDR

klonowy
Warzywo
Posty: 13

Post autor: klonowy »

OK znalazłem odpowiedź w Erracie ! NA pohybel VC :)

klonowy
Warzywo
Posty: 13

Post autor: klonowy »

Czy demony uciekają. Czy poprzez Instability test ściągam po prostu figurki ale stoję do końca??

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nigdy nie uciekają. Po niezdanym instabillity tracisz tyle ran o ile oblałeś test. Rzucasz za każdy unit, który przegrał walkę.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Naszło mnie takie pytanko. Czy z master of sorcery znam również czar nr 0 z wybranego lora?bo jak dobrze pamiętam to w ab jest zapis,że znam wszystkie spelle z wybranego lora, a teoretycznie 0 też należy do lora

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

teoretycznie to radze myśleć :)

jak znasz wszystkie to wszystkie :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

JarekK pisze:teoretycznie to radze myśleć :)

jak znasz wszystkie to wszystkie :)
Odrazu myśleć. Po prostu nudzi mi się w robocie i sobie głupie pytania do zasad wymyślam. A to pytanie nasunęło mi się jeszcze przez 7ed. Ach te zmiany edycji
:P
Btw dzięki za odpowiedź

ODPOWIEDZ