Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Problemy początkującego

Post autor: Tirit »

Mam pytanie zwiazane z aspektami. Probuje doszukac się tego w zasadach i nie wiem czy dobrze rozumuję.


pyt: Mianowicie czy jak mam 2 herlakow w oddziale i jeden ma lesser aspekt a drugi great aspekt to dzialaja oba?

W zasadach jest napisane ze dwa aspekty takiego samego rodzaju nie stackuja sie. To jak rozumiem ze np nie mozna wybrac 2x z poisonami aby miec na 4+ ale czy
mozna miec i poisony i regene na 2 heraldach? W 8ed to bylo jasno napisane ze tylko jeden gift moze byc wybrany a tu nie moge tego znalezc. Bede wdzieczny za odpowiedz i najlepiej cytat z zasad :)

Dziekuje i pozdrawiam,
Marek.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Aspecty łączą się, przynajmniej moim zdaniem. Zauważ, że teraz zupełnie inną sprawą jest aspect dla herosa i aspect dla oddziału. Mając np. Demonetki (pardon, "syrenki") i dając im aspect Clawed Caress masz oddział z AP(+2). Bierzesz do rozpiski Harbringera (dawnego heralda) of Lust i to jemu dajesz aspect Dance of Death, który każdemu oddziałowi, do którego dołączy Harbringer daje Lightning Reflexes. Masz więc dwa różne źródła aspectów. Jedno wynika z upgrade'a oddziału, a drugie z upgrade'a herosa. Według mnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby funkcjonowało to niezależnie od siebie.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Naviedzony pisze:Aspecty łączą się, przynajmniej moim zdaniem. Zauważ, że teraz zupełnie inną sprawą jest aspect dla herosa i aspect dla oddziału. Mając np. Demonetki (pardon, "syrenki") i dając im aspect Clawed Caress masz oddział z AP(+2). Bierzesz do rozpiski Harbringera (dawnego heralda) of Lust i to jemu dajesz aspect Dance of Death, który każdemu oddziałowi, do którego dołączy Harbringer daje Lightning Reflexes. Masz więc dwa różne źródła aspectów. Jedno wynika z upgrade'a oddziału, a drugie z upgrade'a herosa. Według mnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby funkcjonowało to niezależnie od siebie.
no i to jest interpretacja! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Czyli oddzial plagusow moze miec poisony na 5+ i regene 4+....z magia nurgla poisony moga byc na 4+...brzmi calkiem calkiem. Ktos testowal moze mononurgle oparte na poisonach?

Probowal ktos moze opcji heralda nurgla na panaquinie? to 9 atakow z poisonami na 5+ schowanego w hordzie plagow...albo na 2 takich herlakow? idea to zmaksymalizowanie ilosc potencjalnych poisonow (tak wiem ze to tylko S3).

Drugie pytanie, ktore zestawienie jest lepsze:

1/
-5 much + herald muchowy z regena
-1 Grinder z dzialem

2/
-3 + 3 muchy + stado bestii?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Monorozpy są dobre ale na drużynowe turnieje - w nurglu możesz mieć spory problem z mobilnymi armiami oraz z takimi które mają dobrego Armora. Jest w tym poterncjał, minusem jest takę fakt niskiego WSa przez co rzadko będziesz trafiać na 3+ a przeciwnik dość często. Heralda na nurglingach będę sam testował ale wychodzi on strasznie drogo dlatego proponuję grać na 1 by zostało pkt na więcej opcji w armii - schowanie tak dużej ilości pkt w 1 oddziale to nie jest dobry pomysł.
Oddział 5 much i Grinder jest, imo lepszym pomysłem - taki oddział stanowi bardzo realne zagrożenie a Grinder nie tylko w miarę kosi piechotę to jeszcze może poważnie uprzykrzyć życie pojedynczym modelom.
Ale chętnie posłucham też innej opinii. ;)
Pytania ode mnie:
1. Aether Wand może dać nam nawet +1k ataków. Jak to ma się do limitu i odejmowania ataków z jakiś zdolności? Wiem że jest max 10 ale jaka jest kolejność?
A. 5+6(z Wanda)-1(z jakiegoś wrogiego efektu)=10?
B. 5+6(z Wanda)=11 zmniejszane do 10 i dopiero 10-1(z wrogiego efektu)=9?
2. Widziałem przeciwne konwersje odnośnie Skullcannonów - ciągnięte przez jurki, bestie z rydwanów, a nawet działka na dyskach tęczy przymocowane do Screamerów. Jako że mam armie w kolorystyce nurglowej jak bardzo przecięgiem będzie jeżeli do tęczowych rydwanów zamiast Screamerów doczepie do dysków Bestie? Na górze ofc jakiś flamer, herald tęczy, ew stado nurglingów.
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

2) jeśli coś jest ładnie zrobione i pomalowane w kolorystyce armii, to wszędzie bez problemów Ci to dopuszczą. A może nawet jakieś dodatkowe punkty za konwersje wpadną.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Obrazek

Nigdy nie mialem problemu
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

serio? :roll:

to tylko plagusy posadziłeś zamiast khorniarzy :D eh. Porozkminiaj dobrze, bo są modele które można by zrobić jako "plujące/rzygające coś" co mogłoby spokojnie robić za swoiste "działo/miotacze ognia". Podpowiedź, duży robal, wychodzący z ziemi(nie wiem jakiej firmy, ale ktoś z WoChu miał takie coś jako helki), ewentualnie można by tego glutka dużego z kampani EoT nurgla, dać jako "rzygające coś"...może zbuduj jakąś na wzór tej skaveńskiej, tylko więcej kupy, nurglingów i teges ;)


pomalowanie podstawki na bagno, posadzenie dwóch plugsów i nurglinga, nie wyczerpuje tematu konwersji i ja bym to potraktował jako dość ordynarny prox.


Wierzę że jakiś czas, jak znowu tutaj zajrzę to aż się skliślę w majty, takiego pięknego mega-ślimako-śmierdziela wysmarujesz, że aż mi będzie głupio i wydłubię sobie oczy, by nie patrzeć na to nie marnować całej wypłaty na maści od bólu dupy ;)


nie poddawaj się,

Piona ;)

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Pytanko Do 8th. Jak dokładnie działa BSB. czy pozwala przerzucić Ld przy kombacie i wybrać korzystniejszy wynik? czy trzeba wybrać drugi? nie czaje pomocy.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Możesz (nie musisz) przerzucić. Drugi wynik musisz zaakceptować.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

pamiętaj o mariuszach różnych bytów nadprzyrodzonych!

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Na jakiej podstawce jest Bloodthirster i inne duze demony w 9ed. ?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Wszystkie Greatery 50/100
Prince 50/50
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

ej nie wiem gdzie to wsadzić!

Ponoć jakieś cuda mają być z naszymi demonami.

Ponoć 4 bogów ma odejść i ma wejść 7 odpowiedzialnych za grzechy główne.

Prawda to?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie, to w wochu, o demonach cisza na razie.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

W demonach też tak ma być.
Na razie jednak nie ma żadnych szczegółów.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

ej dobra zrobią 7 zamiast 4 marków(przynajmniej ja tak to widzę)

W wochu to ok bo tam masz jednostki bez marku i można im marka dać(pomijając tam jakieś jednostki z markami, wbudowanymi)

natomiast w demonach jest problem że każda jednostka ma właściwie jednego z 4 makrów(no tam DP i Grinder i Furie). Teraz pytanie co zrobią:

a.) zostawią jednostki jak są i je "odmarczą" i będzie można nadać im jednego z 7 marków
b.) powymyślają całkowicie nową armię z jednostkami pod 7 bogów
c.) wrzucą po 2-3 jednostki w sloty które są nowe i bezmarkowe i będzie można je modyfikować markami.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Z tego co było napisane na forum to Corowe jednostki demonów mają być "odmarczone", bez możliwości dania im marków. Natomiast jednostki specjalne i inne mają mieć przypisane marki/możliwość przypisania. Tyle, że to wszystko jeszcze w trakcie wymyślania, więc nie wiadomo jaki będzie ostateczny kształt.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

i co to będzie! :(

co im się nie podoba w 4 potęgach!

Jak ja teraz mojego mono-nurgla ze ślimakami takimi fajnymi wpiszę w nowy świat!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To że core jest bez marka to będzie w wdg a nie w demonach.

ODPOWIEDZ