Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Problemy początkującego

Post autor: debelial »

KoS z FW mieści się spokojnie.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

To jeszcze została zaporowa cena prawie 550 PLN #-o
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Chciałbym zapytać o kilka rzeczy dotyczących zasad :

1) jak dokładnie działa aspekt Dalekowzroczność, w Rule book jest napisane :
"Oddział posiadacza otrzymuje dodatkowe 6" zasięgu dla wszystkich swoich Ataków Strzeleckich, które używają Zdolności Strzeleckich do Trafienia."

Jeżeli chcę kupić aspekt dalekowzroczność dla oddziału 10 pinków to muszę zapłacić 10 punktów i każda jednostka będzie miała dodatkowe 6" zasięgu? Jeżeli tak, to jak się zachowa dołączony Herald of Tzeentch, który nie ma wykupionego aspektu dalekowzroczność? Co się zadzieje w przypadku, gdy zakupię dalekowzroczność tylko dla 3 modeli w oddziale ? Czy tylko te 3 jednostki będą miały zwiększony zasięg?


2) Jak dokładnie działa Soul Grinder a.k.a. Piekielna Machina ? W Profilu jest zapisane, że jednostka ta ma cechę dwie bronie (tzn. posługuje się tylko jedną bronią na raz ) Czy wykupując dwie bronie ( różne ) w danej rundzie wybieram czym strzelam, czy wybieram którą bronią wykonuję dany atak?

3) Co się dzieje i z jaką Siła i przede wszystkim czym walczy model, który nie ma w profilu podanej broni wręcz? Czy wykonuje tyle samo ataków, które ma wpisane w profilu ?

4) Ile Harbringerów mogę mieć w całej armii? W podręczniku nie widzę ilości max.
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

1) herald też dostaje. Ale nie możesz kupić trzem, wszyscy albo żaden. To dobrze działa w drugą stronę, tzn. kupujesz na heraldzie i pinki mają od niego.
2) ma dwie bronie więc ma +1 atak i +1 inicjatywy w fazie walki. Możesz sobie dokupić jedną broń strzelecką której użyjesz w fazie strzelanie.
3) walczy ze swoją siłą swoimi atakami. Jak nie ma siły ani ataku to nie atakuje.
4) nie ma ograniczenia

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Mam takie pytanie : mam oddział flamerów z wielokrotnym atakiem. Przechodzę do fazy strzelania. Flamerzy mają w opisie napisane 2 ataki a posługują się bronią z wielokrotnym strzałem. Czy to oznacza, że rzucam dwa razy K3 dla każdego modelu żeby określić ilość strzałów czy rzucam tylko raz K3 na model a te dwa ataki w profilu mogęwykozystać tylko w walce wręcz ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

To drugie, przy strzelaniu rzucasz 1K3 za model, a w walce w zwarciu masz 2ataki podane w profilu oddziału.

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

ALTPL pisze:Mam takie dwa pytania, bo w temacie nie ma dyskusji a może otrzymam pomoc w tym temacie.

1. Czy https://www.games-workshop.com/en-US/lo ... hange-2016 jest legalny w T9A ? I czy gra jako LoC czy jako Kairos ?
2. Jeżeli jest legalny to czy taka figurka zmieści się na podstawce 5x10 cm ( podręcznik mówi o takiej podstawce ) ?
Hej, przewineło mi się foto przez ręce na necie :) Zmieści się

Obrazek
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Hej, powielę pytanie o soul grindera. O co chodzi z wydaniem 20 punktów na dwie bronie? Czy mogę wówczas dokupić drugą broń strzelającą I decydować czym strzelać?

I myślę o rozszerzenie swoich demonów o khorne'a. Czym jest dokładnie pierwsza runda walki w zwarciu? Czy ta umiejętność działa tylko raz czy za każdym razem kiedy rozpoczyna się walka wręcz ( Ale tylko raz na zwarcie)?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Druga broń służy do walki wręcz, coś w stylu dwóch jednoręcznych mieczy. Dostajesz +1A i +1I w combacie.
Pierwsza runda to ta w której szarżujesz albo zostałeś zaszarżowany. Jeśli żadna strona nie ucieknie z walki, to walka się toczy dalej w następnej turze i jest to druga runda walki.

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Stan pisze:Druga broń służy do walki wręcz, coś w stylu dwóch jednoręcznych mieczy. Dostajesz +1A i +1I w combacie.
Pierwsza runda to ta w której szarżujesz albo zostałeś zaszarżowany. Jeśli żadna strona nie ucieknie z walki, to walka się toczy dalej w następnej turze i jest to druga runda walki.
Ale w profilu jest napisane Bronie:Dwie bronie ( I to traktuję jako +1A +1I )
Moźe wykupić Dwie bronie (20 punktów)

I to mnie trochę konfunduje :)
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

I ostatnie pytanie na dzisiaj : czy rzucając zaklęty czar ze Znamienia Zmian rzucam normalnie kośćmi? Jak wówczas liczymy wartość rzucenia czaru?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

I jest to kolejny powod aby rule book i army book powinien byc w oryginale :-)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

I to jest właśnie powód, aby w społecznie tworzonej grze i zasadach dawać znać w takich sytuacjach ... Już poprawione i zapis o wykupieniu dwóch broni w momencie posiadania dwóch broni został usunięty.

Miło wiedzieć, że ktoś używa moich tłumaczeń i proszę mieć na uwadze, że jest to produkt ludzki, więc może posiadać błędy w momencie, kiedy jest tego wszystkiego taki ogrom.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Szybkie pytanko - dobrze widze ze contamination nie przenosi sie na unity jako jedyny z lesser aspectow? i trzeba go wykupic na unicie?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Masz racje, jako jedyny aspekt ma inna konstrukcje i jasno wskazuje ze poisony ma tylko posiadacz aspektu. Wczesniej nawet nie zwrocilem na to uwagi. Szkoda bo to oznacza ze herald w mononurglu ma poisony na 6+ :-(
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To oznacza ze aspect musi byc na unicie nie herosie...
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Siema, wyjasnijcie mi prosze jak obecnie strzela cannon.

Bs3
Multi D3+1
S 3[10]

Z tabelki trafia na 4+...za ruch to 5+...za multi 6+...zakladajac bliski zasieg.

Z jaka sila trafia? 3 czy 10?

Jest to jeden hit przebijajacy z obnizaniem sily o 1 (jak dzida?)?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Wszystko masz opisane w rbku ale wyjaśnię.

Cannon strzela używając swojego bsa, dostaje kary za wszystko oprócz coverów - te kary ignoruje. Nie wiem jaki cannon ma multishoty, żaden chyba więc pewnie chodzi Ci o multiwoundy. Przebijanie z którego korzysta cannon czy balista też jest opisane w rbku jako "Penetrating". W przypadku cannona pierwszy typ dostaje hita z siłą [10] a kolejne z siłą 3. Nie musisz zabić modelu by kolejne dostały hity. Możesz przebić maks 5 modeli, czyli maks jeden big hit i cztery mniejsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Jeden hit na 5+....troche slabo.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak stoisz to na 4+. Dowolny latacz dostaje 3-5 woundów na 4+/2+, słabo?

ODPOWIEDZ