Tactica: Daemon Prince

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Tactica: Daemon Prince

Post autor: Lidder »

Nie grajac w Polsce nawet nie myslelibysmy o wystawieniu DP, roznice miedzy nim a greater daemonami(tanszy, nie-large target) do nas by calkowice nie przemawialy. Placac 100-200pkt wiecej mamy o niebo lepszego lorda. Ale jest jak jest. Nasze kozaki zajmuja wiecej miejsca, a ich mocny build jest ograniczony.
Czesto sie zastanawialem jak wykorzystac DP #-o , nie tylko jako podstawke do papieru, ale rowniez jako solidnego herosa. Kierowalem sie kilkoma zalozeniami. Musi byc naprawde dobry - to nie moga byc wywalone punkty, ani nawet slodki, klimatyczny dodatek do armii. Ma byc mocny, aby przeciwnik sie go bal, badz byl calkowice nie swiadom tego, ze moze on byc realnym zagrozeniem. Ma to byc zwrocone 450pkt w postaci szachowania badz ilosci zebranych zwlok. Musialem tez porzucic pomysly z Siren Song oraz Immortal Fury, gdyz mija sie to z celem.

Oto kilka pomyslow(zastrzegam, ze to tylko wersja beta):
1) Tzeentch, lvl1, Master of Sorcery, Many Armed Montrasity @ 460 - brak mozliwosci latania troche ogranicza, ale oto co otrzymujemy: 8 atakow z sila 8 i trafieniem na 2+, zabijamy doslownie kazdego przeciwnika. Dla tych co nie widza jego sila pochodzi z Flaming sword of Rhuin(Lore of Fire), a dla pozostalych - musi byc on jednak wsparty magiczna armia, aby jego sila miala prawo bytu. Idac dalej tym pomyslem mamy:
2) Tzeentch, lvl2, Master of Sorcery, Winged Horror @ 465 - tracimy 2 ataki, ale mamy Maga, ktory zdziala o wiele wiecej.
3) Nurgle , lvl1, Many Armed Montrasity, Winged Horror @ 455 - tym razem pomaga nam Miasma of Pestilence. Idea mniej wiecej ta sama, no i mamy mozliwosc przekazania Master of Sorcery komus innemu.
4) Metal, lvl1, Etherblade, Winged Horror @ 420 - pogromca ciezkiej kawalerii, ktorej ostatnio od groma. Jedna z najwiekszych jego zalet jest koszt.
5) Nurgle, Trappings of Nurgle, Noxious Vapours @ 410 - jest twardszy niz normalny. Wciaz nie wiem jednak czego bym od niego chcial. Moze do trzymania odzialu, albo zaslaniania naszego? Zwykle robi to klocek nurgla, ale jest on zbyt wolny gdy pojdzie cos nie tak.

Co byscie zmienili, dodali, skomentowali? Mile sa widziane pomocne uwagi, a nie typu "wole swojego GD", "a ja czwartego Heralda" :P bo na nie miejsce jest gdzie indziej.

P.S. Tak naprawde podjaralem sie moim nowym Be'lakorem i chce go wystawic :D

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

zrób z niego jakiś fajny filer do oddziału tudzież ładnie go pomaluj i w gablocie go postaw a zastanów się na poważnie którego GD byś wolał :D :D :D

Awatar użytkownika
FRANZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: FRANZ »

No ja kiedyś myślałem nad takim DP Khorna biegacza w oddziale Flesh Houndów ( niejestem pewien tylko czy DP można wstawić do jakiegoś oddziału.).

Anyway wygladał by on tak

- Immortal Fury
-Unnatural Swiftmess / Soul Hunger
-Firestorm Blade

Byłby niezłym boostem dla oddziału piesków siedzie w oddziale , zyskuje dodatkowego Herald dodatkowego . DP raczej jest za drogi może kiedyś go wypróbuje , bo ogólnie zaczynam płynąć w rospy które daja jakas tam szanse przeciwnikowi i sa bardziej wymagające odemnie samego

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Niestety, nie można dołączać DP do oddziałów.

Awatar użytkownika
FRANZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: FRANZ »

Hmmm kieprawo nie widzę dla niego zastosowania : za mało giftów , latanie trzeba mu wykupić no moźe jedynie jako mag ale też tu dupy nie urywa ...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

No dokładnie. Jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba tylko Cyel miał na tyle fantazji, żeby to wystawiać.

Mogli przynajmniej zrobić jakieś zasady dla tych wykupywanych marków, nie wiem, poison dla Nurgla, MR dla Khorna, wyższy ward dla Tzeentcha itp. Max lvl do 3 i jeszcze kilka rzeczy, i może wtedy jacyś klimaciarze braliby go na turnieje. ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Ja gram DP ale z WOCH( gram tą armią) ten Lordzik kosztuje mnie 570pkt

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Daemon Prince będzie grywalny jak LS naprawi go w którejś tam edycji BP :mrgreen:
Ten z WoCh nie jest jakiś mega turbo koksiarski ale ma sens bycia i jakieś mądre opcje w przeciwieństwie do tego z DoCh.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Mogliby przynajmniej dac mu mozliwosc posiadania Immortal Fury :?

Awatar użytkownika
FRANZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: FRANZ »

Daemon Prince będzie grywalny jak LS naprawi go w którejś tam edycji BP :mrgreen:
Lepiej by LS niczego więcej nie naprawiała ....

DP byłby w miarę rozsądny jak by go się mogło do oddziałów dołączać ale nie ma co gdybać DP jaki jest każdy widzi już lepiej chyba pana na Juggerku wystawić bynajmniej jesli chodzi o klepacza ....

Awatar użytkownika
Horror
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Horror »

zastanawiam sie dlaczego malo osob gra na dp?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Nie lata (musisz na to wydać 20 pkt z puli na gifty), nie budzi terroru, nie może wchodzić do jednostek, ma jedynie 75 pkt na gifty, żeby mógł brać gifty danego boga musisz mu wywalić 35 nic nie dających w zamian punktów. To tak w skrócie. :)
Parę pomysłów na niego było, ale większość poupadała (np. balancing patch wyciął model z lataniem, przerzutem trafień i przerzutem ranień w 1 rundzie, a to było w miarę ciekawe kombo). Nie znam nikogo, kto normalnie grałby na DP. Coś mi się obiło o uszy, ze Cyel zdaje się grał. A tak to nawet ja nie próbowałem. ;)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ponieważ możliwości tuningu tego bohatera są bardzo mało efektywne w porównaniu do gd. Do tego dochodzi koszt tych upgrad'ów.

Awatar użytkownika
Horror
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Horror »

to chyba nie bede prubowal nim grac...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Sorki za nekromancję, ale przesiadam się na demony z DE i mam pytanie, da się w 8 pograć na DP?? Macie jakieś pomysły?? To był mój ulubiony heros z czasów gdy grałem hordami na 6 ed :mrgreen: (to były czasy... :cry:

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Grać się da, ale IMO lepiej dodać te 150 punktów i wsiąść któregokolwiek GD.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Nie zastanawiałem się nad nim w 8ed... szczerze mówiąc z góry go olewam ponieważ w samym booku jego możliwości tuningu są mega zryte i nowa edycja tego nie naprawia :cry: może dopiero w nowej książce ten bohater zaistnieje.

@edit: Na jakieś małe pkt np 1600 wydaje się ok... ale ja nie gram na małe :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Na małe pkt całkiem ciekawie się prezentuje. Fakt że skonfigurowany tak jak blodzio wychodzi drogo. Ale kto takiego koksa bedzie stawiał. Można pokombinować inne combo i się wykręca DP za 350 pkt który fajnie może supportować oddziały.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

W sumie dostał teraz thunderstompa :)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

reroll hitów i reroll wo to 350pkt a do tego tstompa daje w sumie radę :wink: może złamie moją pierwszą zasadę i zagram z kimś na małe pkt. Markować się kompletnie nie opłaca demona.

ODPOWIEDZ