Czysty Khorne (no może trochę krwią obryzgany ;))

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Czysty Khorne (no może trochę krwią obryzgany ;))

Post autor: Temple Guard »

Jedynym bogiem, którego wszystkie oddziały mi się podobają jest Khorne. Zastanawiam się tylko czy fajnie i w miarę skutecznie by się tym (czyli mono-Khornem) grało Waszym zdaniem (choć myślę, że taka armia przegięta by nie była i to dobrze). Założenie: Blodzio i opór heraldów (lub nawet bez Blodzia), heraldzi do oddziałów i dają im hate'a, prawie wszystko z killing blowami :) Co najmniej 2 duże klocki Bloodletterów, 2 oddziały Bloodcrusherów i trochę piesków. Na oddziałach ikony z marszem w 8" (chyba lepsze, niż +D6" szarży), dzięki czemu byłaby to chyba całkiem mobilna armia. Boleć może brak antymagii (choć są MR(1) i MR(3), a jeśli zdecyduję się na Blodzia to i Spellbreaker) i stosunkowa podatność na ostrzał. Brak magów, spoza oddziałów Khorne'a chyba tylko furie. Wszyscy Heraldzi na Juggerach i ze zbrojami, więc save 0+, jeden z nich BSB.
Z innych bogów podoba mi się piechota Slaanesha i Nurgla. Pierwsza bardzo szybka, więc w sumie pasuje (dałbym heralda dla ASF), ale sam nie wiem. Plagasy super wytrzymałe (herald obowiazkowo), ale wolne i chyba się nie komponują?
Co Wy na to?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kolega Eldritch na turniejach u nas grał pure-Khorne i w sumie jakoś dawał radę. Gdzieś mam nawet zdjęcia tej armii, bo miałem przyjemność ją spotkać.
Występują te wszystkie problemy o jakich piszesz, ale to nadal demony. :)
Tylko furii chyba trzebaby dawać po osiem. ;) To tak w kwestii klimatu. Ponadto jeśli chodzi o klimat, to demonetki właściwie zbanowane, a i plagusy średnio się komponują. Ale patrząc na funkcjonalność, to wsyatwiam oba te oddziały i sobie chwalę. Demonetki popylają po bolu bitwy bardzo fajnie, i czasem coś narobią, a nurglasy to pop prostu pancerny kloc. Jedyny problem to jego szybkość, ale i na to są sposoby. :)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Dokładnie, dlatego chyba pozostanę przy czystym Khornie - klimatycznie tylko z furiami, bez magów i innych bogów, choć reszta piechty też fajna - Plagusy z heraldem to generalnie najtrudniejsza do zabicie piechota w WFB (przynajmniej przeciw atakom z dużą siłą oraz no armour save), a Demonetki są najszybszą klockową piechotą obok skinków i forsakenów (których nikt nie wystawia) i z ASF mogą dzięki armour piercing kroić ładnie nawet co bardziej miękką ciężką kawalerię (T3, save 2+). Tzeentch mocny, ale kompletnie nie podobają mi się modele (za to w WoCh lubię tego boga - ward 6+ jest całkiem przyjemny ;)).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

mi się pomysł bardzo podoba, ale na małe pkt. gdzie mr na kilku oddziałach i 2DD wystarczy przeciwko tym 2-3 magom
na duże pkt. trafiasz na rospe ze slannem, albo na DE gejowisko z dużą czarką i dwoma mniejszymi i masz lekko przesrane
ja zamierzam skompletować małą armię demonów na jakieś 1300pkt. żeby sobie tym czasem dla odmiany pograć z kumplami albo na lokalu i właśni ebyć może będzie to 100% khorne :twisted:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

No niestety grając bez magów na nic więcej poza 2DD, MR(1)/MR(3) oraz ewentualnie Spellbreakerem i Great Standard of Sundering w kwestii antymagii liczyć nie można.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Z mojego slabego jeszcze doswiadczenia, moge poradzic Ci jedno.
Sam gram czystym khornem - narazie 2 walki..
Jesli chcesz grac z Bloodziem, tzn bedziesz miec pewnie 3 Heraldow, oczywiscie wszystkich na juggerach.
Skoro masz zamiar wrzucic bloodcrushersow to jednego tam daj, ale nie BSB.
Jednak biorac pod uwage nasza prawie zerowa antymagie, radze conajmniej dwie 5tki flesh houndsow.
Do jeden dajesz BSB do drugiej ostatniego heralda.
Fakt, ze herald w bloodlettersach fajna rzecz, ale niestety jak ostrzal moze jeszcze przebolec to juz magie nie.
Zalujze ze nie dano mozliwosci dla heraldow wziecia collar of khorne, no ale coz. Przynajmniej przy czysto khorniczych rozpach powinna byc taka mozliwosc. Ale nie ma. Wiedzac ze idziesz na magie dla Bloodzie bierz collar i bierz spealbreakera.
Armia generalnie jest bardzo ciekawa do dowodzenia, moze dla niektorych prosta, ale na prawde czuje sie jej klimat w grze. Nawet jesli przegrasz to bedzie dobra zabawa. Na plus tej armii - sporo szybkich jednostek + banner +1d6 do pierwszej szarzy na bloodlettersach. Jesli bedziesz zaczynac masz ogromne szanse ze przeciwnik w 2 rundzie bedzie miec bardzo ale to bardzo powazne klopoty.
No i jeszcze jedna sprawa - slabiutka anty magia + 0 strzelania i 0 wlasnej magii = przymus praktycznie ze 2 oddzialow furii. Najlepiej po 6-8. Genialne jednostki. Grasz przeciw O&G - wyciagasz fanoli. Nawet jesli oba oddzialy Ci padna przez to zupelnie i nie zrobia nic innego, to i tak spelnia swoja role. Do innych - blokowanie marszu, polowanie na machiny.. przeciwnik musi bardzo ale to abrdzo uwazac na twoja.. najslabsza jednostke. A jesli bedzie uwazac - strezlac i rzucac magie w furie - to zawsze mniej strzalow i magii pojdzie w Bloodzia/heraldow/inne jednostki.
Polecam gre taka armia, daje kupe radosci, a nie bedziesz slyszec narzekan ze jestes przepakowanym demonem.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Dzięki za fajny post, jeszcze bardziej mnie nakręcasz na ten pomysł :)
Mając tych 3-4 Heraldów ze zbrojami i Juggerami na pewno wstawię ich do obu oddziałów Bloodcrusherów i do 1-2 oddziałów Bloodletterów (fajne, że nie dość że daje im hate'a to po pierwsze jest nieźle chroniony, po drugie zajmuje miejsce jakby 4 Letterów, po trzecie znacznie zwiększa liczbę ataków oddziału - normalnie gdy jest 5 w rzędzie z championem to mają 6 ataków, natomiast z heraldem na Juggerze i championem jest to już 9 ataków).
Moje pytanka:
1. Jak preferujecie ustawienie Letterów - 5 czy 6 w rzędzie? Jak wielkie oddziały wystawiacie? Czy FCG? Którą ikonę preferujecie - dla mnie ciekawsze jest nieblokowanie marszów.
2. Która Waszym zdaniem piechota jest najbardziej uniwersalna i którą najczęściej wystawiacie? Zdania nie zmienię i będę grał Letterami, ale ciekaw jestem co sądzicie.
3. Po raz kolejny widzę pomysł, by heralda wstawić do psów. Nie szkoda spowalniać tego oddziału (psy M8, Jugger M7)?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Armia monoteistyczna charakteryzuje się przede wszystkim klimatem więc tu +10 do zajebistości :) Kiedy uczyłem się grać w batla grałem śmiertelnikami khorna gdzie każdy oddział miał frenzy, do tego dochodziły furie i pieski. Wygrana zależy od tego czy dobrze zaszarżujesz oddziałami korników. Tura trwa szybko bo składa się tylko i wyłącznie z fazy ruchu co z biegiem czasu może stawać się nudne :!:
A teraz co do danonów... Bohaterowie to obowiązkowo musi być tam blodek, a jeśli chodzi o heraldów to 2/3 w zależności na ile pozwolą punkty. Herlaki oczywiście na juggerach i jeden mógł by być w rydwanie ale to już Twój wybór jak bardzo chcesz mieć zróżnicowane oddziały.
W corach jedynie leterzy, fcg i większa ilość modeli dla regumentów z herlakiem. Goła 10 letterów żeby zapchać core. No i furiatki
W specjalach psiury w liczbie 5 imo 2/3 oddziały pędzące po flankach.
W rejrach nieszczęśni crusherzy z herlakiem. Grałem nimi dwa razy w liczbie 3modele+bohater i sztandar d6 do szarży i stwierdzam to co założyłem przed wystawieniem ich. Szybko giną ale w ataku i ogólnie walce są super.
Gifry dla bohaterów chyba znane więc nie będę kombinował po za tym każdy dobry :)
Banery to imho te do szarży+d6 są > od tych do marszu bo w tej armii będzie chodziło o to żeby czym prędzej złapać coś do combata. Pozostaje kwestia baneru dla BSB ale tu też każdy jest w sumie dobry więc na co tam punkty pozwolą :lol2:
Armia monoteistyczna to chyba najlepiej się nurgla sprawdza. Słyszałem też że niektórzy się przykładają do slaanesha czy khorna ale chyba nikt do czincza :mrgreen:
To tyle z mojej strony :) powodzenia i w przyszłości daj foty swoich figurek :wink:

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Dzięki za kolejny fajny post w temacie :)
W demonicznym Khornie podoba mi się właśnie brak frenzy. No i IMO modele najlepsze spośród jednostek wszystkich bogów.
Co do banneru na BSB to raczej w związku z balancing patchem wolę mieć bardziej wytrzymałego BSB (z savem 0+) i bez magicznej ikony, niż bardziej miękkiego (save 4+) z ikoną. A jak Wy na to patrzycie?
Arbaal pisze:To tyle z mojej strony :) powodzenia i w przyszłości daj foty swoich figurek :wink:
Nie omieszkam, ale to potrwa, bo startuję kompletnie od zera, nie mam jeszcze ani jednej demonicznej figurki :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

No według BP to rzeczywiście nie można mieć giftów i ikony dlatego armor 0+ obowiązkowo. Chyba że herlak w rydwanie. Taki ma armor 1+ do tego lepsiejsza ikona ale... wolniejszy i jak rydwan dostanie z siła 7... wiadomo.
To tylko jeśli chodzi o jakieś taktyczne moje zdanie.
Chciałbym jeszcze dodać jedno zdanie dotyczące wyglądu przyszłych modeli.
Herlaka khorna można zamówić jedynie w MO. bloodleterzy moim zdaniem wyglądają zbyt drobno i są zbyt chudzi na modele przekoksanego herlaka khorna :) Dlatego właśnie jak widać w mojej galerii użyłem na heralda tego o to modelu http://mgla.pl/index.php?p=14&&id_k=131&&id_p=132
Jeśli masz robić dwóch super wojowników to na Twoim miejscu kupił bym to bo w tej samej cenie są dwa podobne modele: http://mgla.pl/index.php?p=14&&id_k=131&&id_p=135
Ładne pomalowanie + drobna konwersja(spokojnie można posadzić ich na juggerach) = Wyjebane modele:D
P.S. Leterowi z jugera prostujesz nóżki i dajesz go podstawkę pieszą i masz kolejny model.
@edit:
P.S.2: Zobacz tutaj, ładna galernia korników :)
http://www.thedaemoniclegion.com/galler ... ogdor.html

Btw. Nie znasz nikogo w wawie kto miał by części takie jakie zamieściłem w podpisie ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Interesujące :)
Nie dodałem jednej rzeczy - Bloodletterów na piechotę mam zamiar zrobić z modeli z poprzedniej edycji - bardziej mi się podobają. Oczywiście wyjdzie to znacznie drożej, ale cóż... Modele jakoś zdobędę, juz patrzyłem pod tym kątem, w niejednym mniej znanym sklepie stacjonarnym i internetowym się zachowały. Na Allegro też się pewnie znajdą.
W ten sposób Bloodletterzy będą się odróżniać od kolegów na Juggerach. Nawiasem mówiąc uważam za nieklimatyczny fakt, że mamy dwa różne priofile Bloodletterów - ci na Juggerach mają inne statystyki i są znacznie mocniejsi. Powinno być to jakoś lepiej pomyślane, by jednak statystyki były takie same. Ale to taki jedyny zgrzyt, poza tym klimat super :)

EDIT:
Arbaal pisze:Btw. Nie znasz nikogo w wawie kto miał by części takie jakie zamieściłem w podpisie ? :mrgreen:
Niestety nie, ale może pomęcz Tomasha żeby na www.bitspudlo.com wrzucił ten zestaw.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Btw, pieski ktore maja latac samotnie - najlepiej wystawiaj po 6, te do ktorych ma isc jakis herald to wiadomo, 5tka (ja mam akurat dwie piatki ale i tak raczej bede do kazdej z nich dawac heralda, przynajmniej przeciwko magicznym armiom).
Co do BSB.. coz.. zastanow sie dobrze.
Sztandary dla BSB, mamy.. naprawde genialne. Nie pamietam dokladnie nazwy ale ten z +d3 do CR, potrafi niejednokrotnie nie tylko uratowac dupsko ale tez pozwoli Ci nie raz wygrac walke i pogonic przeciwnika!
-2 do LD u przeciwnika, tez wspaniala sprawa a przeciwko magii (nie liczac krasni i O&G bo nie maja lore'ow tylko runy i waaaaaaaaaaagh) standar of sundering jest genialny. Na wieksza ilosc pktow mimo wszystko dawaj BSB sztandar. Tylko potestuj sobie kroty najbardziej ci odpowiada.

Co do bannerow dla bloodlettersow, zdecydowanie +d6 do szarzy. Cos bedzie Ci ograniczac marsz, to szarzuj w to i zabij. Bloodlettersi i tak raczej sluza do rozwalania smieci ewentualnie w pozniejszych turach jak dozyja aby wejsc w bok klocka przeciwnika.

A co do bloodzia.. mam zamiar przetestowac niemal wszystkie jego gifty :) Bo praktycznie kazdy z nich ma swoje ogromne plusy (niektore uniwersalne ale inne zdecydowanie lepsze pod konkretne armie sa).
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
FRANZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: FRANZ »

Ja bym może jednak z blood crusherów zrezygnował zdecydowanie wole fleshhoundy. Moje dotychczasowe doświadczenia z BL są takie że złażą od JOSu ( jeb@#$ oszukańczy shooting) na potęgę. IMO maja za niski TO no i bez heralda dupy nie urywają ( 1 a z KB) . A gdyby tak wystawić ze 3 odziały furii tak po 7- 8 w roli screenu / odganiaczy skirmisherów mogły by latacze podprowadzić do celu wesoło je poświęcając dla bozia krwi... co wy na to?

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

to jest pomysł, takie 3 oddziały po 7 mogłyby naprawdę nieźle pomóc złu, które już nadchodzi :twisted:
temple guard, może wrzucisz jakąś chociaż poglądową rospę rozpiskę tej twojej armii khorne-a?
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

kamelot pisze:to jest pomysł, takie 3 oddziały po 7 mogłyby naprawdę nieźle pomóc złu,
W armiii pure Khorne? Furie po 7? :shock: Po 8, bluźniercy, po 8! Nurgla do tego nie mieszajcie.
;)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

kamelot pisze:temple guard, może wrzucisz jakąś chociaż poglądową rospę rozpiskę tej twojej armii khorne-a?
OK, jak będę miał wolną chwilkę (pewnie jutro) to wrzucę to co wymodzę (coś na 2250).
Jeszcze co do propozycji Ghaza, by przemyśleć magiczną ikonę na BSB to powiem tak: raczej odpuszczę. Jedynym Heraldem, który może bezstresowo brać magiczną ikonę, bo nie potrzebuje poprawy przeżywalności jest Herald Nurgla. Ten przyjemniaczek ma 2W, T5, warda 5+ i regenerację. Herald Khorna na Juggerze to tylko 2W, T4, save 4+, ward 5+. Wolę mu podbić tego save'a do 0+.
@ FRANZ - co do Crusherów to nie zrezygnuję, na dodatek chyba wystawię 2 oddziały :) Wiem, że to nie PG i bedzie ogromny problem z armiami strzelającymi, ale to dobrze, nie chce wyżyłowanych demonów - chcę, by ktoś chciał ze mną grać ;) No i musi być klimacik, czyli wszystkie oddziały Khorne'a, nie wyrzucę ich kosztem większej liczby psów :) Lettersi na piechotę tez obowiązkowi, 3 oddziały by zapchać core (gdyby nie było to wymagane to wolałbym 2 większe klocki, ale cóż...).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
FRANZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: FRANZ »

A to zwracam honor , moje przemyślenia w poprzednim poście były związane z armia wystawianą na turniej ot tu taka rozpa poglądowa dobór gitów na herldach kwestia otwarta . Bloodzio ewentualnie z s 10 i spellbrakerem. Furie tu w roli screenu / odganiaczem skirmishu / polowanie na machiny itd

Unnamed2250 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Bloodthirster @ 540 Pts
General
Collar of Khorne [15]
Firestorm Blade [25]
Immortal Fury [25]
Spell Breaker [25]

1 Herald of Khorne @ 225 Pts
Battle Standard
Great Standard of Sundering [50]

1 Juggernaut @ [0] Pts

1 Herald of Khorne @ 190 Pts
Armour of Khorne [15]
Firestorm Blade [25]

1 Juggernaut @ [0] Pts

10 Bloodletters of Khorne @ 120 Pts

15 Bloodletters of Khorne @ 247 Pts
Standard; Musician
Icon of Endless War [25]

1 Bloodreaper @ [12] Pts

15 Bloodletters of Khorne @ 247 Pts
Standard; Musician
Icon of Endless War [25]

1 Bloodreaper @ [12] Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts
6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

7 Chaos Furies @ 84 Pts
7 Chaos Furies @ 84 Pts
7 Chaos Furies @ 84 Pts

Casting Pool: 2
Dispel Pool: 2

Models in Army: 78

Total Army Cost: 2241

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

Herald z save na +0 zajmuje 2 sloty Hero

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Już nie.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

rozpiska całkiem spoko, na pewno będzie można nią pocisnąć na turnieju oraz mieć przyjemność z gry nieprzegiętymi demonami :)
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

ODPOWIEDZ