Czysty Khorne (no może trochę krwią obryzgany ;))

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Re: Czysty Khorne (no może trochę krwią obryzgany ;))

Post autor: Temple Guard »

No to teraz ja :) Uszeregowane według kolejności wpadania do rozpiski, najtrudniejsze było sensowne złożenie Bloodletterów.

Herald - Jugger, Armour of Khorne, jeszcze jeden gift za 25 pkt. (z reguły Firestorm Blade) - 190
Herald - Jugger, Armour of Khorne, jeszcze jeden gift za 25 pkt. (z reguły Firestorm Blade) - 190
Herald - Jugger, Armour of Khorne, jeszcze jeden gift za 25 pkt. (z reguły Firestorm Blade), BSB - 215

3 Bloodcrushers - FCG, jedna z dwóch ikon do wyboru - 285 (tu wchodzi Herald)
3 Bloodcrushers - FCG, jedna z dwóch ikon do wyboru - 285 (tu wchodzi Herald)

6 Flesh Hounds - 210
6 Flesh Hounds - 210

8 Furies - 96
8 Furies - 96

10 Bloodletters - 120
16 Bloodletters - FCG, jedna z dwóch ikon do wyboru - 247 (tu wchodzi Herald BSB)
20 Bloodletters - FCG, jedna z dwóch ikon do wyboru - 295

2249 punktów

Oba oddziały Bloodletters do walki (nie myślę o zapychaczu ;)) można ustawić 5x4 lub 6x3 + 2 i chyba skłaniam się do tej drugiej opcji, choć chętnie jeszcze bym ich powiększył (patrz niżej).
Niestety na 4. Heralda jednak nie bardzo styka punktów. Bloodthirster to już totalnie by mi namieszał swoim dużym kosztem. Można się bawić w obcięcia command groupów, zmniejszenia piesków do 5 i zmniejszenia furii (dałem 8 "klymatycznie" zgodnie z sugestią Krzyśka ;)). Za zaoszczędzone punkty można dopakować liczebność oddziałów Bloodletterów. Innych zmian nie przewiduję. Jakieś Wasze sugestie w ramach dopuszczalnych zmian? :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Eee tam, sugestia była luźna, ale miło widzieć, że jednak klimat ma coś do powiedzenia.
W mojej armii pure Nurgle furie wystawiałem rzeczywiście po 7, w armii 40k oddziały Nurgla mają też tę liczebność. :)

Twoja armia wygląda ciekawie. Na pewno będzie się tym grało trudniej niż mieszanką bóstw, ale potencjał ma. I, co najważniejsze wg mnie, nie budzi odruchu zwrotnego i chęci poddania bitwy bez wyciągania modeli. :)

Na marginesie, bardzo mnie "cieszą" koledzy od demonów, którzy sapią o balansie, o głupocie GW, a jak przychodzi do pokazania rozpisek, to widzisz oklepany, wzyżyłowany standart. Ale to taka moja opinia. ;)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Gdyby się chciało lecieć totalnie w klimat, to trzebaby też w innych oddziałach stosować 8 i wielokrotności, ale wprowadziło by to już troszeczkę za dużo zamieszania ;) Ale przynajmniej mam generalnie parzyste liczby ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Oczywiście, to byłby klimat maksymalny, ale już trochę wylewanie dziecka z kąpielą, przynajmniej na te punkty.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Dokładnie ;)
Wpadł mi jeszcze jeden pomysł na zmianę - ewentualne wyrzucenie jednego Heralda, zostałoby tylko dwóch w oddziałach Bloodcrusherów (w tym BSB), ale możnaby ładnie dopakować liczebność Bloodletterów. Wtedy mozna sobie pozwolić na 3 mocne oddziały BL, bez tego zapychacza. Ale sam nie wiem, chyba lepiej żeby choć jeden klocek BL miał tego hate'a, a dodatkowo +1 CR.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Nie ma dużego misia :( Po za tym mi się bardzo podoba mi ma potencjał, a to że nie ma blodka to nie znaczy że jest źle. Zależy dużo od tego też jak zagramy i trzeba się zastanowić co wyrządzi więcej szkód. Jak nie ma blodka to mamy kolejny oddział, więcej modeli i inne duperele co też się liczy. Nie wolno również zapomnieć że jednak Bloodthirster jest bardzo klimatyczny w takiej armii :wink:
No a ja jak bym robił coś takiego to u mnie by to tak wyglądało...
1 Bloodthirster 515 Pts
General
Armour of Khorne
Firestorm Blade
Spell Breaker
1 Herald of Khorne 215 Pts
Battle Standard
Armour of Khorne
Firestorm Blade
1 Juggernaut
1 Herald of Khorne 190 Pts
Armour of Khorne
Firestorm Blade
1 Juggernaut
5 Chaos Furies 60 Pts
5 Chaos Furies 60 Pts
10 Bloodletters of Khorne 120 Pts
10 Bloodletters of Khorne 187 Pts
Champion; Standard; Musician
Icon of Endless War
15 Bloodletters of Khorne 247 Pts
Champion; Standard; Musician
Icon of Endless War
5 Flesh Hounds of Khorne 175 Pts
6 Flesh Hounds of Khorne 210 Pts
3 Bloodcrushers of Khorne 265 Pts
Standard; Musician
Icon of Endless War
Casting Pool: 2
Dispel Pool: 2
Models in Army: 61
Total Army Cost: 2244

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Też ciekawa rozpa. Kwestia podejścia. Wyraźnie widać, jak obecność Spragnionego Krwi ;) zmniejsza liczebność armii. Ja jednak wolę, by "było mnie" więcej no i uparłem się na 2 oddziały Crusherów :) Te klocki BL trochę za małe jak dla mnie, za dobrze chyba nie powalczą - jak widzisz ich użycie? W wypadku furii też poszedłeś minimalnie ;) Gdzie wchodzą Heraldzi - rozumiem, że do Crusherów i 16 BL?
Ostatnio zmieniony 6 lis 2009, o 12:21 przez Temple Guard, łącznie zmieniany 1 raz.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Jeden na bank do 11 leterów. jeśli żaden nie padnie to mają +2 za szeregi. Takim oddziałem często grywam :)
Drugiego albo do crusherów albo do tych 16 lettwrów bo wtedy mają +3 za szeregi.
Crusherzy mają od 15" do 20" szarży więc bez niego powinni dać radę.
No a furiatki tak żeby tylko przeszkadzały :D

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Właśnie "jak żaden nie padnie", a schodzą dość łatwo od lekkiego strzelania ;) Dlatego IMO lepiej mieć w ostatnim szeregu ze 2 dodatkowych BL ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
FRANZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: FRANZ »

I właśnie to jest cały problem z BL i dlatego zastanawiam sie czy ich nie wystawiać w klockach po 21 wraz z heraldem. I nie jestem pewny też co do ikony czy nie lepiej w skull totem nie zainwestować jakby cos nas mimowszystko próbowało przyblokować. W pure kforne i tu ameryki nie odkrywam musimy jak najszybciej się znaleźć się w hth więc tu taka rozpa

Unnamed2250 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Bloodthirster @ 540 Pts
General
Armour of Khorne [15]
Firestorm Blade [25]
Immortal Fury [25]
Spell Breaker [25]

20 Bloodletters of Khorne @ 307 Pts
Standard; Musician
Icon of Endless War [25]

1 Bloodreaper @ [12] Pts

20 Bloodletters of Khorne @ 301 Pts
Standard
Icon of Endless War [25]

1 Bloodreaper @ [12] Pts

10 Bloodletters of Khorne @ 120 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

5 Flesh Hounds of Khorne @ 175 Pts

1 Herald of Khorne @ 215 Pts
Battle Standard
Firestorm Blade [25]
Armour of Khorne [15]

1 Juggernaut @ [0] Pts

1 Herald of Khorne @ 190 Pts
Armour of Khorne [15]
Firestorm Blade [25]

1 Juggernaut @ [0] Pts

8 Chaos Furies @ 96 Pts

8 Chaos Furies @ 96 Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 2

Models in Army: 82


Total Army Cost: 2250

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

również mam ochotę kupić armię demonów khorne-a
a oto moja rozpiska rozpiska na 1500pkt.

Herald of Khorne ( armour of khorne, firestorm blade, juggernaut, generał )
Herald of Khorne ( bsb, obsidian armour, juggernaut )

7 furies
7 furies
16 bloodletters ( champion )
20 bloodletters ( champion, skull totem )

6 flesh hounds
6 flesh hounds

Generalnie wszystko idzie do przodu, a furie odginają szarże i straszą maszyny.
Herald bsb stara się zaszarżować lub nawet przyjąć szarżę jakiegoś herosa z magiczną bronią.
Drugi herald siedzi w jednych letterach/psach i w odpowiednim momencie wyszarżowuje z oddziału.
Psy na flankach z pomocą furii, letterzy na środku razem z bsb.

Co wy na to?
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Horror
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Horror »

dlaczego wszyscy mowia ze demony sa przegiete?

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

1. nie ten temat
2. bo są najmocniejszą armią w wfb, nawet początkujący gracz może ugrać świetne wyniki demonami, mają straszne jednostki ( flamery, horrory, psy, herald of khorne na juggug z armour of khorne i firestorm blade, bloodthirster )... chyba nie muszę się dalej rozpisywać... oczywiście nie trzeba być wielkim bogiem strategii żeby pokonać demony, ale jest wyczyn godny pochwały... :)
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Teraz jest BP więc mimo wszystko demony są słabsze. Gdyby grać bez patcha to straszne rzeczy można układać. Teraz oczywiście też można ale widać różnice kiedy się gra tą armią z ograniczeniami i bez.
Btw. Horror masz zajebiste wyczucie tematu :lol2:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Patch dla demonów nie robi żadnej krzywdy i nadal są najmocniejszą armią która zjada prawie każdą inną(na około 30 walk demonów jakie widziałem demony przegrały tylko raz 11:9 z DE). Ale i tak jest lepiej niż gdyby go nie było.

Jeśli chodzi o monstery khorna to najwredznijesyzm kombosem jest BSB on juggerze ze sztandarem zwycięstwa. Wyprowadza mnóstwo ataków z dużym WW i S, ma zaje...... ochronę pancerza(a jak tego tego nie ma to zawsze ma ward) i te perfidne +2 do wyniku walki. Nawet biegające samotnie przepycha duże klocki corowej piechoty.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Patch dla demonów nie robi żadnej krzywdy i nadal są najmocniejszą armią która zjada prawie każdą inną(na około 30 walk demonów jakie widziałem demony przegrały tylko raz 11:9 z DE). Ale i tak jest lepiej niż gdyby go nie było.
No tak a ich specjalne zasady to:
- Nigdy nie umierają więc nie musisz ściągać figurek ze stołu.
- Niszczą wszystko co wejdzie w nimi w CC. Przeciwnik zdejmuje swoje oddziały.
- Niektóre czary i sztandary powodują że przeciwnikowi znika pół armii.
- Ponadto w fazie magii masz nieskończoność pd i dd. a kiedy rzucasz czar to dublet liczony jest jako ifka nawet w przypadku dwóch jedynek.
W ogóle BP nie wpływa na demony bo są tak przegięte że im nic nie pomoże. Grając przeciwko demonom masz auto wpierdol 0-20. Grając demonami wygrywasz każdy turniej z maksymalną ilością punktów.
Jeśli boli Cie patrzenie na to że demony wygrywaja 29 bitew z rzędu a 30 lekko przegrywają to nie oglądaj tych potyczek.
Jeśli chodzi o monstery khorna to najwredznijesyzm kombosem jest BSB on juggerze ze sztandarem zwycięstwa. Wyprowadza mnóstwo ataków z dużym WW i S, ma zaje...... ochronę pancerza(a jak tego tego nie ma to zawsze ma ward) i te perfidne +2 do wyniku walki. Nawet biegające samotnie przepycha duże klocki corowej piechoty.
Ale to już odkryliśmy w epoce kamienia łupanego.

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Czysty khorne = czysta przyjemnosc grania. Obaj kumple z ktorymi gram, stwierdzili ze jak poznali moja armie, to przestali sie jej bac.
Oczywiscie grajac w domowym zaciszu, wiedza ze beda walczyc z demonami wiec wystawiaja sie odpowiednio na nie (wiedzac tez ze pure khorne gram) i daje to bardzo fajne rezultaty.
Gramy bez BP, na specjalnych bohaterow i jest masa dobrej zabawy z obu stron.
Tak naprawde dzis wlasnie udala mi sie pierwsza mega masakra gdzie na 2250pktow stracilem niecale 200, niszczac u kumpla wszystko procz zyrokoptera. Az sie zdziwilem ze Bloodzio.. nie musial prawie nic robic. Wlasciwie jakbym go nie wystawil (i nie dal nic innego w zamian) to mala roznica by byla - ALE to nie przepakowanie demonow dalo, lecz wyjatkowo udane rzuty moje i wyjatkowo pechowe kumpla (np 4 rundy duza runa z kowadla zadajaca obrazenia, zdjela JEDNA figurke furii.. i nic wiecej).
Za to patrzec jak w 2 rundzie Twoje wojska z okrzykiem bitewnym rzucaja sie na przeciwnika i robia rzez.. wspaniala sprawa. Do tego nawet przy tak oczywistym ustawieniu i taktyce - idziemy na przod niszczymy wszystko (nie strzelamy, nie mamy magii) trzeba uruchomic gleboka wiedze taktyczna przynajmniej w jednym tzn ustawieniu+ruchach.
W demonach powinni zmienic tyle, aby laczenie bogow dawalo jakies spore minusy.
PS. Sorry ZDECYDOWANIE powinni zwiekszyc koszt Skulltakera, nawet do 100pktow, to co on dzis zrobil to nigdy jeszcze nie udalo sie Bloodziowi (ubicie lorda+2bohaterow i przepchniecie w sumie 3 oddzialow)
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

zastanawiam się co dodać do rozpiski khornowej na 1500pkt. przeciw szczurom...
na razie mam:

herald khorna ( jugger, firestorm blade, armour of khorne )
herald khorna ( jugger, firestorm blade, armour of khorne, bsb )
8 furii
8 furii
6 psów
6 psów
10 bloodletterów
12 bloodletterów


zastanawiam się czy lepiej dodać 3 heralda na juggerze/rydwanie czy 3 blood crusherów ( być może z jakims banerem ), czy może coś innego, np. dopakować kloce bloodletterów i dać im sztandary...
jak sądzicie?
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Jesli chcesz zaryzykowac i zobaczyc ewentualna piekna rzez na stole - to bloodcrushersi.
Jesli na standardzie to raczej herald kolejny. I z doswiadczenia powiem (nie kazdy sie musi zgodzic) ze bsb + 1 herald musza wyladowac po jednym w oddzialach pieskow. Ich MR3 moze uratowac dupe, tak samo jak poki jeden piesek nie padnie beda ich ratowac przed ostrzalem (bloodlettersi zreszta przed ostrzalem rowniez ich ochronia). A jesli zostanie Ci pktow to dopakuj 1 klocek bloodlettersow do 16 i wrzuc tam 3ciego heralda (jakby jeszcze zostalo to muzyk tez jest ok i dla tego oddzialu ewentualnie daj sztandar - osobiscie wole +D6 do pierwszej szarzy).
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

a jak Great Standard of Sundering sprawdza się jeśli mam jeszcze dwóch heraldów?
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

ODPOWIEDZ