8. a Demonki (BP, nowa errata)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: 8. a Demonki (BP, nowa errata)

Post autor: Varinastari »

Hem hem...Horrory są 10+ :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Thurion,
thurion pisze:wrona niezla dzieki masterowi i willowi
testowalem cos "nowego" i wrona z Twin Heads niszczy system. Probowalem tez tak nia grac w 7., ale brakowalo mi tego krytycznegoi przerzutu w czarach(zalezalo mi jedynie na omijaniu jedyek, a nie wyrzucanie szostek) czy gdy obrywamy z dziala. Teraz ten przerzut niewiele zmienia a mozliwosc rzucenia duzego bolta na 2 kosciach kusi niesamowicie :D jednak co racja to racja - najdrozszy GD. 1. mysle KoS potem Gruby a na koncu Bloodthirster (LoC wrzucilbym pomiedzy KoS a GUO).

rozpy turniejowe widze mniej wiecej tak: 2xflamery(brak 360 nie boli bo juz malo bedzie flankowania), 2xfiendy, iles x10 horrorow, pulapka slaneszowa(Song+stubborn) i jakis wiekszy klocek(w zaleznosci od GD).

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

tą jedną 10 horrorów bym rozłożył po 5 na dwa pozostałe...

brak troszkę icon of endless war na BL...

na keeperku 4lvl żeby lepiej dispelować by się przydał, ale wiemy że to dużo pkt....

ogółem dość ciekawa rozkminka :wink:
tą jedną 10 horrorów bym rozłożył po 5 na dwa pozostałe...

brak troszkę icon of endless war na BL...

na keeperku 4lvl żeby lepiej dispelować by się przydał, ale wiemy że to dużo pkt....

ogółem dość ciekawa rozkminka :wink:
Varinastari pisze:Hem hem...Horrory są 10+ :wink:
Koledze chodziło chyba o to, żeby zamiast 3x10 było 2x15

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

jak by na to nie patrzeć to 3x10 horrorów ma dużo zalet i imo więcej niż jedna trzydziestka.
+ więcej wystawień (o 2)
+ channeling (dwa więcej)
+ trzy małe pociski na 3+
+ mniejszy oddział bardziej mobilny
- nie zdolny do walki
- łatwy do zdjęcia i łatwo niwelować magię

Za to duży klocek
+ 3lv magii i trzy czary w tym duża torpeda
+ zazwyczaj wystawiany z fcg i herlakiem do tego zasada hordy więc oddział może kogoś zranić.
- (odwrotność tego co ma jedna dziesiątka w plusach)

Niech ktoś uzupełni jak o czymś zapomniałem a na pewno o czymś zapomniałem bo nie mogę się skupić teraz :D

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Mnie w horrorach zawsze neci duza torpeda wiec grajac na nich najpierw sprobuje duzy klocek na pewno.

Turion - czemu uwazasz GUO za najlepszego GD? Serio pytam bo dla mnie on slaby teraz jest.

Kolejna sprawa - nie wiem czemu wiekszosc uwaza ze BT ssie. Po pierwsze to on jest najtanszy. Po drugie ma armora 3+ (najlepiej z obsidiana to wylaczy sie bronie bohaterow przeciwnika), do tego re-reolle i KB z toporka. Wg mnie on miazdzy tyle iz teraz starac sie bedziemy jedynie w bok nim wpadac jesli chodzi o wieksze klocki. Ale on na maxa zlozony jest tanszy od wszystkich pozostalych GD bez giftow (o ile pamiec mnie nie myli, bo w pracy RB nie mam niestety).
BT trzeba jedynie omijac z daleka klocki z sila 6 i wyzsza.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

problemy GUO w poprzedniej edycji:
- stosunkowo niski M
- wsiakanie w klocach piechoty

teraz:
- szarza i tak jest 6+rzut, czyli raptem o 4 cale mniej niz kazdy inny GD, a nie 8 mniej jak poprzednio
- thunderstomp, nie wsiaknie juz w piechote

dodatkowe plusy:
- 10W, ciezko bedzie go zdjac jednym strzalem z klopy/cannona
- combo balesword +always strike last dla przeciwnika+mala syrenka w klocku
- ward/regenka, teraz i tak dziala tylko jedno wiec nie bedzie sie chcialo brac regenki i bedzie sie bralo jedyne sluszne combo :)

IMO
1. Keeper
2. GUO/LoC
3. Bloodek

pzdr

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Gralem kolejna gre demonami vs HE.
Tym razem 2500pktow. Wystawilem bloodzia z obsidianem+axe of khorne+immortal fury do tego 2 heraldow khorne'a pieszo - bsb mial obsidiana a drugi AoK. BSBek poszedl do 40 bl z fcg, drugi do 30 bl z fcg.
Do tego byl herald wielkiej kury w horrorach - nie pamietam ilu ich bylo dokladnie ale dawali 3lvl wizarda.
Mialem 0 furii i 0 flamersow. Wygralem masakra. w 2rudzie oddzial z ArcyMagiem (a ja zaczynalem) poszedl w piach od ataku z boku bloodzia. Stracilem tylko caly oddzial z BSBkiem w walce z okolo 40stka SwordMastersow z przepakowanym specjalnym herosem do walki (Nie pamietam imienia ale na "K", koles zabil w koncu w pojedynku heralda po tym jak herald go sieknal - zadaje gosc wtedy d6 woundow). Kumplowi nie przezylo nic.
Herald czincza mial u mnie lore of death i dispela, sloneczka nie uzywalem (maly sens przeciwko HE) ale w 2 rundzie poszedl w piach mag przeciwnika ze snajperki.

Braku flamersow zaluje, no ale nie przypuszczalem ze kumpel nie wezmie na wielki kloc do walki sztandaru dajacego immune to fire, a nie wzial. Z drugiej strony 2 duuuuze kloce do walki ze swoimi heraldami daja SPORE mozliwosci. Najwiecej krwii napsuli mi lucznicy. 55ciu w sumie zabilo przez cala gre ok 20 bl.
MVP na 100% dla bloodzia ktory sam rozwalil phoenixow z arcymagiem oraz dobil polowe swordmasterow atakiem od tylu (jeszcze wtedy zyl bsb walczacy przez w sumie 3 tury w pojedynku - wybronil w sumie z 5-6 woundow wardami :P)
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

ODPOWIEDZ