Rozkminy nowy book (2013)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Re: Rozkminy nowy book (2013)

Post autor: KrzysiekW »

](*,)

Teraz jestem w robocie (korzystam z przerwy :) ), ale jak wrócę do domu to wrzucę tu opis działania i FAQ tych "gniewów". Się dokładnie poczyta i naprostuje kogo trzeba.
A powoli wzbiera gniew moda za wpisywanie herezji... :twisted: Fajne efekty są, ktoś chce sprawdzić na żywca? Jeden user jest na dobrej drodze. ;)

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Remx pisze:Jak to zabija ? Przecie chyba on niema ani marka na sobie ani nie jest Demonem ?
Proponuję przeczytać ten wątek dokładniej bo problem z Wiatrami pojawiał się wielokrtotnie.
Q: On rolls of 5, 6, 8 and 9 on the Reign of Chaos table (namely
Storm of Fire, Rot, Glorious Rot, the Dark Prince Thirsts and
Khorne’s Wrath), doyou roll for all enemy units,oronlyforthose
that include models and/or Marks from therival Chaos God? (p27)
A: You roll for all enemy units.
\/\

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nie wiem czemu, to proste jest jak konstrukcja cepa :/

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

ale tu nawet FAQ nie jest potrzebny

"roll a D6 for EACH ENEMY UNIT..."

nie wiem jak to można inaczej zrozumieć
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Mozna, bo całe zdanie brzmi "roll a d6 for each enemy unit and and each friendly unit that contains one or more Deamons of X or models with Mark of X, on the board" i z konstrukcji zdania nie wynika to jednoznacznie, dlatego potrzebny był ten FAQ.
Pierwsze dni po wyjsciu AB były pod tym względem jednym wielkim chaosem i kłótnią, no ale teraz..?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

"i" moim zdaniem rozdziela to zdanie na dwie niepowiązane części, dalej nie widzę tu możliwości innych interpretacji

do tego tak na zwykły rozum, demony mają specjalną zasadę która w 80% kobie tylko ich?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Taka składnia nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy zasada dotyczy wszystkich jednostek wroga, czy tylko tych z marką, i to było setki razy dyskutowane na wszystkich forach jakie znam, i nie chce mi się po raz kolejny tego robić. Wyszedł FAQ, i dopiero on dał jednoznaczny opis tych zasad.

A co do "zwykłego rozumu" to raczej słaby argument na podpieranie interpretacji zasad w tabelce, która ma dla demonów zarówno pozytywne jak i negatywne efekty.
Ludzie którzy kierują się "zwykłym rozumem" byli przekonani, że Warpflame ma zasadą "flaming", a jak pokazał FAQ, mylili się, może zatem zostawmy kwestie zdroworozsądkowe dla innych dziedzin..? :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

No wlasnie angielski slabo znam do tego pokazywalem dla kilku osób FAQ dokładnie ten zapisek i niby te "all units" miało sie tyczyć tych z markami O_o

Kurcze ja anglika nieznam a wlasnie skumalem ze za wszystkie unity bez markow ale jak zaczynałem pytać mądrzejszych wyszło że łupio zrobiłem...
Daemons, X-Wing & Black Tea

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To Ci ugrywalni armie ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Musisz to sobie teraz odbic brutalnym turlaniem szóstek na jednostkach wrogów ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Bearded Unclean 'Un pisze:Musisz to sobie teraz odbic brutalnym turlaniem szóstek na jednostkach wrogów ;)
Ja mam dość tych szóstek w czasie zbierania się :/ raz w bitwie straciłem 2 prawie cale (80%) unity a raz caly 100% zdrowy ale przegrałem CR o 1 i nie zdałem testu 2x6 :evil:
Daemons, X-Wing & Black Tea

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

zainwestuj w bsb
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

:D był bsb ale to było poza zasięgiem a raz właśnie z przerzutu wypadło :/

Dwie jedynki przywracają tylko tyle modeli ile padło w tej turze czy cały unit wskrzesza ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Remx pisze::D był bsb ale to było poza zasięgiem a raz właśnie z przerzutu wypadło :/

Dwie jedynki przywracają tylko tyle modeli ile padło w tej turze czy cały unit wskrzesza ?
tyle ile w tej turze

Wiesz co jak masz kluczowy kombat to wolisz przyjac 11 niz przerzucac to juz zalezy od sytuacji na stole
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ehh... ostatnio jak mam jakiś kluczowy CC albo BiTim wylatuję na pociski i klopy, rzucam -1toward... masakra :roll:

i to tak z 5 bitew już i jestem dość zniesmaczony tą losowością, a +1to ward rzadko kiedy dostają :P

mam ciekawą kminę na poznań :D

ale to wyjawię po większych testach :)

i mam nadzieję że euro w następnym czasie będzie wyglądało podobnie + 400 pkt. ( 2800, a słąbe armie dostaną +100, BoCh, WE ), choć pewniejsze jest już 2600, bo jak znowu zagramy na tak słane i małe pkt. jak 2400 to będzie smutne :cry:

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę :oops: :

co właściwie jest teraz podstawą, "must have" w armii Daemonów? Myślę tutaj o rzeczach, bez których nie wychodzi się z domu idąc na turniej (nie granie z kumplem przy piwie). Swoje przemyślenia mam ale chciałbym poznać Wasze opinie.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

plagusy, horrory, muchy, działo

jakis, wybrany przez Ciebie GD albo za niego wiecej much, moze psy - ale to juz kosmetyka
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

-Qc- pisze:plagusy, horrory, muchy, działo

jakis, wybrany przez Ciebie GD albo za niego wiecej much, moze psy - ale to juz kosmetyka
Chyba zapomniałeś o najważniejszym... :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Poprawnie zadane pytanie powinno brzmieć "co powinienem wziąć jako support dla bestii" :mrgreen:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

"Tak kończą klimaciarze..."

XD XD XD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ