the Forbidden Lore czyli DoCh FAQ 8 edycja

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: Grimoire Daemonicus (Daemons of Chaos FAQ)

Post autor: JaSzczuras »

Takie pytanie apropo "the portalglyph" czy jest do dozwolone:

Pierwsza tura ruszam się na maxa w fazie remaning moves i od razu stawiam portal oraz w tej samej fazie wychodzi odział schowany w portalu? Czy muszę wystawić portal w jednej turze i dopiero w następnej turze wychodzi prezencik z tortu??

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Tu proszę uprzejmie sadzić FAQ-ami odnośnie nowego booka.

Jeśli starczy czasu i energii, to może w pierwszym poście będzie zbierać się linki do postów z poszczególnymi pytaniami, w celu ułatwienia poszukiwań. :)

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

JaSzczuras pisze:Takie pytanie apropo "the portalglyph" czy jest do dozwolone:

Pierwsza tura ruszam się na maxa w fazie remaning moves i od razu stawiam portal oraz w tej samej fazie wychodzi odział schowany w portalu? Czy muszę wystawić portal w jednej turze i dopiero w następnej turze wychodzi prezencik z tortu??

To jak można w pierwszej turze po ruszeniu się charaktera z portalem wysadzić wkładkę??

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Przecie pisze wyraźnie, że oddział może wejść przez portal w dowolnej następnej turze po położeniu portalu, a nie w tej samej.

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

To ja mam dwa swoje.

Czy Skillcannon może strzelać grapeshotem? Jezeli tak, to czy jest on flaming?

Jeżeli rzucam gateway i mam exalted locus of tzeentch (+1S) i rzucę 10 na siłę, to zadaję 2D6, czy 3D6 hitów? Siły 11 mieć nie mogę.

To moje chwilowo najważniejsze pytania :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Malin pisze: Czy Skillcannon może strzelać grapeshotem? Jezeli tak, to czy jest on flaming?
LS właśnie nad tym, oraz jeszcze chyba nad 30 innymi kwestiami dotyczącymi Demonów, głosuje i uściśla ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Malin pisze: Jeżeli rzucam gateway i mam exalted locus of tzeentch (+1S) i rzucę 10 na siłę, to zadaję 2D6, czy 3D6 hitów? Siły 11 mieć nie mogę.
" If an 11 or 12 is rolled.. "

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Tu chyba nie ma nad czym głosować skoro w profilu jest napisane, że strzela jak normalny cannon. Poza tym niby po co bloodletter ma 5 BS? chyba tym hellbladem rzucać nie będzie :D

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

vfn pisze:Tu chyba nie ma nad czym głosować skoro w profilu jest napisane, że strzela jak normalny cannon. Poza tym niby po co bloodletter ma 5 BS? chyba tym hellbladem rzucać nie będzie :D
+

szkoda mógł by rzucać na 8" z KB 4S i zasadami jak throwing weapon :twisted:

grał bym 8x 10 BL :D

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nad takimi rzeczami jest głosowanie: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=38848

Nie wnikam czemu właśnie nad takimi. Po prostu mówię o tym co jest :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

fascynujące :D

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Przeczyłem powierzchownie te pytania i widzę, że większość z nich opiera się na zasadzie "niebo jest niebieskie a ja chciałbym czerwone" albo "trawa jest zielona więc zróbmy ją na niebiesko". Większość odpowiedzi na te pytania jest w AB i RB. Chyba, że ktoś tu chce napisać nowy AB bo mu się ten nie podoba albo jest tu silne lobby antydemoniczne :D. Dla przykładu, żeby nie było... czary zincza nie są flamming bo i niby czemu skoro nie jest tak napisane to nie są. To samo wrapflame itp itd... Co do grapeshotu to banowanie go nie ma sensu zbytnio. Jak na razie użyłem go jeden raz. Strzelanie na max 12 cali z testem hita jaj nie urywa w porównaniu do autohitów na 24" w organkach krasnoludzkich a ich jakoś nikt nie banuje? :D

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

vfn pisze:(...) Większość odpowiedzi na te pytania jest w AB i RB. Chyba, że ktoś tu chce napisać nowy AB bo mu się ten nie podoba albo jest tu silne lobby antydemoniczne (...)
Shino pisze:
Lidder pisze:Jak mówiłem odpowiedzi są w RB i AB, większość to forma informacji.
nie do konca mozna znalezc. Czesc, ktora jest w bookach zupelnie inaczej jest interpretowana rawowo a inaczej rai.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

1. Czy Soul Grinder może robić SnS w odpowiedzi na szarże ?
2. Czy Soul Grinder może strzelić z 2x broni (jeżeli wykupił takowe) ?

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Broń wykupić może tylko jedną. Dwie bronie o które Ci pewnie chodzi to wbudowany grapeshot i jedną którą wykupujemy. Strzelić możesz z obu nawet po ruchu
(nie po marszu). Stand and shoot'a nie jestem pewien an 100%, ale na 90% nie możesz wykonać podobnie jak nie możesz strzelić z cannona albo z klopy w odpowiedzi na szarże.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Lipti pisze:Broń wykupić może tylko jedną. Dwie bronie o które Ci pewnie chodzi to wbudowany grapeshot i jedną którą wykupujemy. Strzelić możesz z obu nawet po ruchu
(nie po marszu). Stand and shoot'a nie jestem pewien an 100%, ale na 90% nie możesz wykonać podobnie jak nie możesz strzelić z cannona albo z klopy w odpowiedzi na szarże.
Z armaty i katapulty nie mozesz zrobić SnS ponieważ wszystkie maszyny mają Slow To Fire - zasada ogólna maszyn.
W tym przypadku Soul Grindera "przechwytujemy" strzał z GrapeShota, Flamecannona, Bolca, Katapulty (model jest monsterem).
Ponadto nalezy zwrócić uwagę na to, że w przypadku innych broni np. Rydwan Tęczy jest zapisane Slow To Fire.

Z innej beczki:
Armata Khorna dostała od LS strzał z Grapeshota.
Na tej samej zasadzie Soul Grinder powinien otrzymać możliwość strzału z armaty :D

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Grinder nie ma upgradu dajacego mu strzelanie z armaty.

Ma osobny grapeshot w bazie a z upgradow ma flame thrower, katapulte i baliste.
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2013, o 09:43 przez Myzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Witam, mam pytanie: czy za Greater Locus of Change rzuca się tylko we własnej turze czy w turze przeciwnika również?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

rzuca się w każdej początkowej Twojej tury, i jest do następnego początku Twojej tury
c4h10 pisze:
Z innej beczki:
Armata Khorna dostała od LS strzał z Grapeshota.
Na tej samej zasadzie Soul Grinder powinien otrzymać możliwość strzału z armaty :D
zdecydowanie nie, soulgrinder ma wyraźnie napisane że strzela tylko z grapshota, a skullcannon ma napisane że strzela jak cannon czyli normalny strzał jak i grapshot

armaty tylko dla Khornowców Panie Butan ;)

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Dzięki, kolejne pytania tym razem dotyczące Lash of Despair.
1) czy normalne modyfikatory do strzału (multiple shots, daleki zasięg, covery itp) stosuje się do strzelania z tej broni?
2) rozumiem, że jak demon z tą bronią nie ma zasady skirmish to nie może strzelać po marszu?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

ODPOWIEDZ