Armia samego nurgla i parę pytań

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Morok

Armia samego nurgla i parę pytań

Post autor: Morok »

Wiec tak chcę grać samą armią od nurgla i mam parę pytań

pyt-1 Zaczełem zbierać figurki plaguebearers i pestigorów by zmieszać je w regimetny i była większa różnorodność figurek można tak wystwiać na turnieju jako że wszyscy są na statach plaqusów a Tylko wizualnie się różnią

pyt-2 Z powodu że lordowie i hero mi się nie podobają u demonów a za to bardzo w WoCh i chcę mieć ich jako Lorda i herosów czy tak mogę na turnieju że na przykład heraldem będzie http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1710160a albo http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1050027

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Hej,
od tego mamy temat "Czym zastępujecie figurki". :) Potem tam przeniosę Twojego posta.

Szersza odpowiedź już stricte na pytania jak będę miał chwilę czasu.

Morok

Post autor: Morok »

sorrki wiesz świerzak Jestem :) a co tu trzeba że tak spytam rozwijać ? po prostu można tak czy nie? bo jak Dla mnie nie widziałbym w tym problemu ale wole zapytać takich co się znają i wiedzą jak jest bo ja dopiero zaczynam :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Można. :)
Dobrze trafiłeś - ja gram najczęściej samym Nurglem. :) Temu możemy poświęcić ten temat, poprzednie o armii Nurgla nieco się zdezaktualizowały.
Oczywiście zależy czy chcesz grać na klimacie, czy interesują Cię wysokie wyniki (ale tych raczej nie oczekuj po mono-armii).

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nono nurgl jest najsilniejszy na nowym aB

potem jest slaanech, tzeench, i Khorne z braku magii, ale jak by nono Khorn mógł mieć na oiro dwie armatki grał bym bez wahania

Morok

Post autor: Morok »

KrzysiuW poprawiłeś mi humor przed pracą tą odpowiedzią oczywiście że klimat się liczy bo zbierałem tk ale jednak robiłem to w brew sobie, Nurgl mnie nękał :P Bałem się że dowiem że nie mogą a tak mi się pestigory podobają, po za tym mam taki obraz armii plaqusy z pestigorami mieszane jako core besti i troszkę nurlingów no i pytanie te drony dobre? I jako hero herosi z WoCh

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Drony sa dobre. Jeśli będziesz grał mono-Nurgl, to są one najbardziej mobilna jednostką, jeśli nie liczyc Daemon Prince'a, który w zalezności od limitu punktowego będzie konkurował o posadę generała z Great Unclean One.
Są całkiem twarde, i mają przyzwoitą ilośc ataków, a jeśli dokupisz truciznę, to swietnie będą sobie radzic z rywalami o dużym T. Ja planuję używać much jako jednostki obierającej za priorytetowy cel potwory.

P.S. Jestem fanem Nurgla od '96, ale dopiero niedawno zacząłem przygodę z WFB, jestem po kilku bitwach orkami mojej Żony, i po 2 bitwach krasnalami, które zacząłem zbierac 3 lata temu, żeby spełnic swoje młodzieńcze marzenie o regimencie Ironbreakersów.. :P
Mam nadzieję, że już za kilka tygodni będę mógł się pokazać z moimi zgniłkami, najpierw jednak masa pracy nad modelami...

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

a jako, że nikt Ci nie odpowiedział chyba;p to powiem, że nie będzie na turnieju problemów raczej z herosem WOC robiacym za heralda. Z tym, że akurat konny mag Ci się nie przyda, ale pieszy już jak najbardziej. WoC ma również fajnego maga Bąbla, który też się świetnie nadaje.

Nurgle jest jak najbardziej grywalny, ale do osiągania wysokich wyników warto go chyba jedną armatką przełamać:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Morok

Post autor: Morok »

a co to za armatka w demonach ? :) dzieki za odpowiedzi w końcu normalne forum z normalnymi ludzmi. Jeśli chodzi o tego na koni to chciałem go wystawić jako mega lorda ale czy demony nurgla mają jakieś stworki na któruch się poruszają po za tymi dronami :) albo czy mógł bym go wystawić i powiedzieć że to wielki nieczysty bo podtstawka ta sama o ile się nie myle...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Taka armata Khorna, całkiem fajna pod względem zasad (pasuje do kuźnie Khorne'a, tylko model IMO brzydki), tylko chyba trochę niedoszacowana w punktach. :)

Heraldzi Nurgla są noszeni na "palanquinach". Ale mnie się zdarzyło wystawiać tego gościa na koniu jako heralda na palanquinie i nie było problemów. Natomiast jako Wielkiego Zgniłka bym go już nie wystawiał, jednak nie ta proporcja.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

No Wielki Zgniłek to takich zjada jednak:D jako palanquin spoko, szczególnie, że już nie jest infantry:), ale niestety grywalny też nie jest
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Morok

Post autor: Morok »

czyli rozumiem że nie przejdzie tak? a szkoda a czy podstwka jest ta sama
?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Podstawka ta sama, ale jednak opancerzony kolo na wychudłej chabecie to nie to samo co jowialna góra zgniłego mięsa, wiszących flaków i skaczących po tym wszystkim nurgląt. :)

Palanquin był fajnie grywalny w 7 edycji, a teraz nie wiem co pchnęło Matta do pomysłu, żeby był MC czy co on tam wymyślił (nawet do booka nie chce mi się zajrzeć). Żeby do beastów go dołączać czy co?

ODPOWIEDZ