Monoslaanesh - proszę o porady.

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
slanesz
Plankton
Posty: 3

Monoslaanesh - proszę o porady.

Post autor: slanesz »

Dobry!

Szczęśliwym trafem wpadło mi w ręce sporo starych, metalowych demonetek (tych ładnych). więc pomyślałem o stworzeniu osobnej armii (na co dzień gram w czterdziestkę i do battla chcę wrócić po ośmioletniej przerwie).
Dysponuję modelami:

Keeper of secrets
60 demonetek
13 seekerek (mam możliwość poszerzenia kolekcji o pięć)
materiał na sześć fiendów (konwertowane z plastikowych mountów), jestem w stanie mieć więcej;
3 cyckowęże (te z metalowego lorda Slaanesha)
Wet Nurse z Kingdom Death (po prostu mam, może być count as GUO, ale wolę uniknąć łamania dogmatu monobóstwa. Może być demon princem)
+ umiem dłubać w green stuffie, więc zrobienie heralda czy dwóch nie jest dla mnie problemem. Chcę dokupić rydwany i jakieś demoniczne księżniczki, jeśli zwykłych demonetek okaże się za mało, mogę dodać trochę tych z Raging Heroes (też są odpowiednio roznegliżowane)

Czego chcę? Armii czystego Slaanesha. Od razu zaznaczam, że na żadnych masterach i innych dziwnych turniejach nie mam zamiaru się pojawiać, więc ta armia nie musi zwyciężać turniejów, ale miło byłoby jednak choć czasem z kimś wygrać w niezobowiązującej grze - stąd wątek. Mam świadomość, że monobóstwo nie jest do końca grywalne, mimo to jednak chciałbym uniknąć dodawania jednostek innych bogów. Ostatecznie jestem jednak w stanie złamać się i przekonwertować np. cyckowęże w juggernauty lub muchy Nurgla (pierwotnie miałem w założeniu zrobić z jednego z nich wierzchowca pod heralda) - aczkolwiek jeśli to możliwe, chcę takiej ewentualności uniknąć.
Prosiłbym o pomoc w zrobieniu z tego możliwie grywalnej listy na 1000, 1500, 2000 lub 2400 punktów, wskazówki dotyczące taktyki, magii czy przedmiotów/giftów. Możliwie z jednostek wyżej wymienionych, choć jestem w stanie coś dokupić. Chciałbym grać na możliwie dużej ilości seekerek - bardzo mi się podobają i jestem w stanie szukać i dokupić w miarę możliwości więcej. Zależy mi na tym, by armia była wizualnie ładna, toteż chciałbym zrobić pełne commandy, a przynajmniej dać wszędzie sztandary - freehandów nigdy za wiele.
Ogromnie dziękuję za wszelką pomoc.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

O panie, monoslanesz piekny i tyle metalowych demonetek - normalnie masz farta w opor, to sa przepiekne modele :)

1 - bierzesz 37 demonetek z movmentem, heralda z ASF i greater giftem i masz pierwszy fajny unit (herlak wybiera miecz 2 do sily, mozna dac mu shadow)

2 - za reszte wex sobie demonetki z flamingiem do minimum w core

3 - na szefa Keeper z shadowem, 2x greater i bierzesz biczyk, z lataniem super combo

4 - seekerki sa za slabe by je rozważac :(

5 - jak chcesz grac towarzyszko i wiesz ze nie ma dzial to bierzesz herlaka na seekerce z asf i dajesz go do sporego unity fiendów

6 - zakup slaneshowe furie

7 - bez działa będzie sie grało smutno, zawsze mozesz probowac soulgrindery

To w zasadzie tyle na poczatek :) wciskaj tyle unitow ile sie da zaleznie od punktów
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Unnamed2400 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Keeper of Secrets @ 580.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Slaanesh
Greater Gift [50.0]
Greater Gift [50.0]

1 Herald of Slaanesh @ 165.0 Pts
Lore of Slaanesh; Battle Standard; Greater Locus of Swiftness

36 Daemonettes of Slaanesh @ 452.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Swiftness [15.0]
1 Alluress @ [10.0] Pts

9 Daemonettes of Slaanesh @ 150.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]
1 Alluress @ [10.0] Pts

1 Herald of Slaanesh @ 200.0 Pts
Lore of Slaanesh; Exalted Locus of Beguilement
Lesser Gift [25.0]
1 Steed of Slaanesh @ [0.0] Pts

4 Seekers of Slaanesh @ 135.0 Pts
Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]
1 Heartseeker @ [10.0] Pts
5 Steed of Slaanesh @ [0.0] Pts

1 Soul Grinder of Slaanesh @ 310.0 Pts
Daemonbane Claw; Phlegm Bombardement; Daemon of Slaanesh

4 Fiends of Slaanesh @ 260.0 Pts

5 Chaos Furies of Slaanesh @ 70.0 Pts
Daemon of Slaanesh

5 Chaos Furies of Slaanesh @ 70.0 Pts
Daemon of Slaanesh

Models in Army: 69


Total Army Cost: 2392.0
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

-Qc- pisze:(...) Keeper z shadowem, 2x greater i bierzesz biczyk, z lataniem super combo
Damn! Wychodowaliście w Tychach latającego Keepera? :D

W skrócie co do rozpy - Qc dobrze mówi :wink:
Jak już chcesz czelendżowego heralda, to dałbym mu może Greatera, bo z Lesserem, brakiem ASFa i S4 może wiele nie zdziałać.
Seekerki też zazwyczaj wiele nie działają, ale i tak je lubię. Jako Fast Cavalry mają darmowe reformy, więc muzyk jest im zbędny.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie uwazam, zeby Seekerki były za słabe żeby je rozważać.
Są o 30pkt droższe od furii, a maja kilka ważnych przewag (vanguard, duzo wiekszy damage output w wiekszosci combatów, mozliwosc szerokiego ustawienia, ASv, niższa podatnosc na march-blocking i na efekt 2 z tabelki RoC) , i tyko jedną ułomnośc (nie latają).
W mono-slaaneshu maja jeszcze tę zaletę, że moga byc systemem dostarczenia herolda do combatu (np. takiego z exalted locusem).

Ja gram nimi w mieszanej armii, i korzystam z tego, ze dają dyskowcowi LoS 4+, kiedy sytuacja tego wymaga.

Dają radę.

@Quaki

Qc pisał o zaklęciu Shadow Steed.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

O faktycznie #-o
W ogóle nie zwróciłem uwagi na lore jakoś.
To na Keeperze zdecydowanie można polecić lore Slaanesha. Opcja rozdupcenia przeciwnikowi fazy ruchu i ewentualnego dorabiania modeli zawsze dobra.

slanesz
Plankton
Posty: 3

Post autor: slanesz »

Dziękuję za odpowiedzi i porady, po kolei i nie po kolei:
Qc pisze: O panie, monoslanesz piekny i tyle metalowych demonetek - normalnie masz farta w opor, to sa przepiekne modele :)

4 - seekerki sa za slabe by je rozważac :(

6 - zakup slaneshowe furie

7 - bez działa będzie sie grało smutno, zawsze mozesz probowac soulgrindery

To w zasadzie tyle na poczatek :) wciskaj tyle unitow ile sie da zaleznie od punktów
Pierwotnie chciałem z nich zrobić demony do czterdziestkowej armii, ale na fali End of Times postanowiłem pobawić się battlem znowu. Jak będę miał coś więcej pomalowanego powrzucam zdjęcia, a co. ;) Shadow wydaje sie sensownym wyborem, dziękuję. Furie to nie problem, a wyzwanie modelarskie - dziękuję za sugestię, nie pomyślałem o tym pierwotnie. Soulgrinder wydaje mi się ciut drogi, ale przemyślę - co do działa, zastanawiałem się, ale monoslaaneshowa opcja przeważyła - choć zaczynam łamać się i myśleć nad zakupem gumowego "działa" ze sklepu z akcesoriami dla dorosłych celem konwersji... :P Demoniczne księżniczki warte są rozważenia? Rydwany też nie wyglądają za ciekawie niestety, szkoda, chciałem jakiegoś dorzucić.

Tirit - dziękuję za rozpiskę. ;)
Bearded Unclean 'Un pisze: W mono-slaaneshu maja jeszcze tę zaletę, że moga byc systemem dostarczenia herolda do combatu (np. takiego z exalted locusem).
Taki też miałem zamysł, podumam biorąc pod uwagę sugestie. Dziękuję.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Opcja mono-Slaaneshowa rośnie w siłę widzę. :) Kilka razy grałem już na małe i duże punkty mono-Slaaneshem i stwierdzam kilka rzeczy:

1. Skinki to mordercy Greater Daemonów.

2. Soul Grinder jest niezbędny.

3. Lash of Despair jest mega.

EDIT:
Taki mono-Slaanesh na format Wrocławia da radę?

1x Herald of Slaanesh
- Steed of Slaanesh
- Greater Gift of Chaos
- 1 lvl Shadow

1x Herald of Slaanesh
- 1 lvl Shadow
- Greater Locus of Swiftness

31x Daemonettes of Slaanesh
- FCG

5x Seekers of Slaanesh

6x Fiends of Slaanesh

1x Soul Grinder
- Daemon of Slaanesh

slanesz
Plankton
Posty: 3

Post autor: slanesz »

Skinki to mordercy wszystkiego dużego.;)

Jak pisałem gdzieś tam wyżej, nie chcę typowo turniejowej rozpiski, wystarczy mi coś czym nie przegram każdej luźnej bitwy towarzyskiej;)

na mniejsze punkty wydaje się być dobre (mając na uwadze mój długi czas warhammerowej absencji i zapewne nieświadomości niektórych nowinek :) ), dziękuję.;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Naviedzony - IMO będziesz miał ciężką przeprawę na B&G.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Myślałem o tym, ale nie mam jak tego naprawić zbytnio. Ewentualnie tylko rozbić oddział demonetek na dwa i każdemu dać banner. I czy dwóch Heraldów jest potrzebne? Chcę mieć argument w fazie magii, ale mogę też zrezygnować z niej kompletnie przecież i dać tylko jednego Heralda, w dodatku bez levelu.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Male oddzialy demonetek nie dzialaja...zreszta, duze tez no ale jak juz chcesz monoslaa to lepiej duzy kloc. Herald pieszy to jest tylko i wylacznie po to by dawac ASF, a konny (w mojej rozpie) po to by samotnie wpasc w klocek z magiem/szamanem i wyzwac go na challange (exalted locus). Mono slaa jest trudny poniewaz ma bardzo malo sily i nie masz odpowiedzi na puszki. Jesli chodzi o magie to od tego masz Keepera (wybor lore to kwestia gustu bo oba sa dobre). Tak jak ktos tu zauwazyl, grinder w tym przypadku to koniecznosc bo rydwany slaa wywolaja conajwyzej smiech i drwiny u Twojego przeciwnika :)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Chyba lepiej shadow, brzytwa to świetna odpowiedź na puszki.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Chór jest łatwiejszy do ciśnięcia, i karci nawet gdy nie jestes w combacie z puszką.
Aquiescence też jest opcja na puszki, przy odrobinie szczęścia co turę ciskamy 2 czary dające random movement, i kluczowa jednostka nigdzie nie dochodzi, a punktujemy na jednostkach wsparcia.
Granie mono-Slaaneshem nie jest dla kogos z mentalnością kibica Arki Gdynia ("głowa nisko, ramiona szeroko, buła-buła-buła!") tu trzeba więcej finezji ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14638
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Bearded Unclean 'Un pisze:Granie mono-Slaaneshem nie jest dla kogos z mentalnością kibica Arki Gdynia ("głowa nisko, ramiona szeroko, buła-buła-buła!") tu trzeba więcej finezji ;)
Piękne :)

Slanesh to moim zdaniem drugi (po deathie) najlepszy lore w tej grze, jak się ma, to się gra.

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Ooo widzę, że nie tylko ja chcę się bawić mono Slaaneshem :)
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Taka sama reakcja z mojej strony: "To ktoś jeszcze uważa, że to nie jest aż taki fatalny pomysł?" Ja po prostu lubię tego boga, jest najbardziej interesujący z całej czwórki.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ja gram Slaa-Tzee, na większe punkty czesto splash dla armaty, ale ona już dawno została unana za uni ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

czy taka Armia monoslanesh ma sens ?

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Nie turniejowo. Tylko funowo.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ