Monoteistyczna armia Tzeentcha lub Slaanesha

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
crysiser
Plankton
Posty: 2

Monoteistyczna armia Tzeentcha lub Slaanesha

Post autor: crysiser »

Witam wszystkich zebranych. Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze armii. Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój absolutny początek gry w jakiekolwiek bitewniatki. Ostatnio moją uwagę przykuły dwa bóstwa Chaosu, a mianowicie Tzeentch oraz Slaanesh. Tutaj rodzi się moje pytanie: czy armie złożone tylko z jednostek danego boga mają rację bytu? Da się nimi coś ugrać (mówię o poziomie towarzyskim)? Jeśli tak, to która będzie lepsza (jeśli można, prosiłbym o opisy co jest dobre, a co złem w danej armii, a nie "weź Tzeentcha bo magia")?
Z góry dziękuję :D

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

weź Khorna tam nie ma magi !! :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Monotzeentch - horrory z core, płaszczki z special, rydwany z rare. Można się flamerami zainteresować. Można złożyć mocne strzelanie i magię, ale do combatu raczej nie wejdziesz.
Monoslaanesh - bardzo szybkie jednostki, jesteś u przeciwnika już w drugiej turze, czyli dostajesz maskę w pół godziny a nie w dwie. Brak strzelania, w combacie dużo ataków ale marna siła, magia niby mocna ale nie da rady pokryć wad reszty.
Z demonów da się sensownie grać mononurgle, czasami coś ugrasz khornem albo tzeenchem, slaaneshem IMO niewiele.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mono jest ograniczone, armia jest stworzona tak, że jednostki bogów sie uzupełniają

No chyba że jak sprytny Butan zrobisz sobie "działo tęczy" i "bestie tęczy" :D :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

crysiser
Plankton
Posty: 2

Post autor: crysiser »

-Qc- pisze: No chyba że jak sprytny Butan zrobisz sobie "działo tęczy" i "bestie tęczy" :D :D
Wyjaśnisz o co chodzi? :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wystawisz cannon khorne'a który zastąpisz jakąś tęczową konwersją i bestie nurgla które zastąpisz na przykład fiendami.
Armia wygląda na monoboga ale ma w rozpisce jednostki róznych bogów.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Stan pisze:... bestie nurgla które zastąpisz na przykład fiendami. ...
Akurat to rozwiązanie może być bardzo mylące dla przeciwnika.
Fakt, że na domówkach można na takie coś sobie jeszcze pozwolić, jeśli gra się z dobrym kumplem i mu to nic nie robi, ale wątpię, że przejdzie takie coś na turnieju.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Obrazek
przejdzie

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To, co powyżej wygląda dużo lepiej niż oryginał.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Prezentuje się super. Więcej takich na stołach :D
Wywaliłbym tylko ten znak khorna z tylnej części.

ODPOWIEDZ