demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

demony chaosu - jak zaczac ?

Post autor: Pistolet »

mam kilka pytan
1. od czego zaczac zbierac demony pod WFB, tak aby mozna bylo sobie pograc na male punkty i dalej
2. czy modele demonow z WFB moga robic za modele do wh40k (ofcoz inne zasady booki itp)

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

1. od army booka, a potem juz wg uznania. Na pewno bedziesz potrzebowal 2 klocki piechoty.

2. w wfb gra sie na kwadratowych podstawkach a w wh40k na okraglych. Tak poza tym modele niczym sie nie roznia.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13988
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ataman pisze: 2. w wfb gra sie na kwadratowych podstawkach a w wh40k na okraglych. Tak poza tym modele niczym sie nie roznia.
nie liczac czesci kawalerii jesli dobrze pamietam i rydwanow ;)

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Z tego co widziałem to demony w czterdziestce mogą brać rydwany dla Heraldów :P

Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Shagi »

a jak to jest z tymi demonami można je sobie spokojnie mieszać ? no bloodletters , demonetki i jaki tzeentch w jednej armii ?

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

tak


jedynie bohaterow nie powinni siedziec w jednym oddziale.

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

napisze mi ktos taka rozpiske uniwerslana na male puntky...

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Nie no proszę bez takich. Dla mnie jednym z fajniejszych punktów tej gry jest tworzenie rozpiski. W tym upartuje sobie niezłą zabawę, biorąc jednostkę i myśląć jak nią zagram. Na tym to polega.

A nie, zrob mi rozpiskę i wygraj za mnie wszystkie turnieje. :evil:

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

majac wiedze = 0
AB na razie nie mam
liczba modeli w kolekcji = 0

poprostu nie jestem burżujem ani kułakiem, furmanki pieniedzy nie mam, a chce zbierac demony pod rozpiske tak abym mogl zagrac i dopiero pozniej kupic wiecej i samemu kombinowac
tym sposobem kupie to co potrzebne odrazu do gry i nie wydam x pieniedzy na rzeczy kotrych nie wystawie, to jest zagranie czysto ekonomiczne

pojmujesz ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13988
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kup sobie ab pokombinuj i najpierw ograj na proxach a potem dopiero zloz armie. jak kto inny ci nawet by zlozyl rozpe to srednio mozesz rozkminiac jakie myki w niej sa :P

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

z czasem bym sie nauczyl lub z czasem sam cos skombinowal (robilem tak w innych grach bitewnych)

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

No właśńie nie pojmuję. Shino bardzo dobrze to przedstawił, jak nie masz kasy to graj na proxach z kolegami, potestuj jednostki zobacz co jest spoko i do czego służy.

Po drugie jak chcesz grac bez AB?

Ja też dawno temu miałem wiedzę zerową i nikt rozpisek mi nie robił.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

w demonach nie ma rozpiski uniwersalnej na male pk. Kazdy core jest grywalny i mozna go zlozyc bez problemu na male pk.

Zanim zaczniesz kupowac sproboj wybrac boga ktorego najbardziej ci pasuje.

Potrzeba ci napewno 2 pudla demonicznej piechoty .I pierwszy zonk.

Narazie w 90 % rozpisek wystepuja horrory wiec napewno niezaleznie od drogi ktora wybierzesz beda ci kiedys potrzebne chodz na male pk nie sa zasilne.

Plagubersi na male pk sa bardzo silni ale potem trzeba bedzie pod nich skladac rozpiski.

Bloodberesri i Demonetki porownywalni.


W piechoty raczej wziol bym horrory + demony boga ktorym bedziesz gral

+ 2-3 oddzialy furii tego nigdy zaduzo :)

speciale w zaleznosci od boga chodz tutaj podobnie jak w piechocie 1-2 oddzialy pieskow khorna zawsze sie przydadza.

Z rarow jak chcesz albo fieldy albo kawalerie khorna niestetyto drogie figorki ktore na poczatek mozna sobie darowac.

Co rozpiesz jako male pk 800 czy 1500 ??:)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13988
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ObwoźnyHandlarz pisze:z czasem bym sie nauczyl lub z czasem sam cos skombinowal (robilem tak w innych grach bitewnych)
so start now :roll:

Awatar użytkownika
Gilbert78
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Gilbert78 »

Jeżeli to Ci w czymś pomoże... Zagrałem już kilka razy demonami i wyciągam poniższe wnioski. Zastrzegam, że nie lubię za bardzo grać na magii, dlatego rozpiski ustawiam pod kombat. Gram zazwyczaj na 2,5k także i poniższe ilości podaję pod taką rozpiskę. Sam (po zakupie armybooka oczywiście) możesz sobie ją okroić i dopasować do własnego stylu grania.

Podstawa w tej armii, to Bloodthirister. Swietna jednostka - lata, terroryzuje, jest dosyć ciężka do ubicia (nawet dla armii strzelających w odpowiedniej konfiguracji), zadaje duże straty dla armii wroga. Używałbym go do oflankowywania i uderzania z boku lub tyłu oddziałów będących już w kombacie. 2k6+2 ataki miażdży i sponiewiera (do tego przeżuty na trafianie, zbroja na 3+ i jest ekstra) :) :twisted:
Pozostali bohaterowie, to już Twoja inwencja. Ja wystawiam pieszego heralda khorne'a jako sztandarowego (bannerek z -2 do LD) i heralda tzeentcha na dysku jako namiastkę magii :P

Blodlettersi - dla mnie tak zwane zło konieczne, no ale na czymś musi się skupić przeciwik. Mimo wszystko najefektywniejsza piechota. 2 x 20 z FCG.

Demonetki. Wolałbym poraz 3-ci blodlettersów, ale trzymam dla nich miejsce dla fetyszu :) 15 panienek.

Furie - podstawa - 3 x 7 (szczęsliwa liczba). ekstra do wyłapywania magów, niszczenia maszyn i od biedy jakiegoś fasta czy skimrishera pogonią.

Pleasure Seekers - 5 szt. + bannerek z przymusowym hold position i brakiem stand and shoot... na fasty i maszyny - bezcenne

fleshhoundy - 5 szt. do flankowania z tym że już i cięższe jednostki można zaatakować. zaszarżowane pogoniły 5-kę ciężkiej jazdy imperialnej. no trochę oblany fear w tym pomógł..

flamery - 6 szt. z pyrocasterem. bez komentarza :)

testowałem jeszcze screamery (5) i plaguebearersów (zamiast jedengo regonu blodletterów), ale jakoś za specjalnie mi się nie sprawdzały. reszty jednostek nie używałem, także się nie wypowiem. mam nadzieję, że po tym co napisałem będziesz miał jakiś ogólny zarys armii. a przynajmniej takiej jaką ja preferuję. mimo wszystko można ją złożyć na wiele innych sposobów, więc proponuję zacząć od zakupu armybooka. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

z tym ze na male pk Blodziem nie zagrasz :)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

witam
ja mam takie małe pytanie
co jest lipne a co mega pałergejmerowate , chodzi mi o zrobienie rozpiski na jakies 1500pkt 2000pkt na turniej , co do modeli to będę szukał jakiś plastików i innych rozwiązań
chodzi mi o to co się opłaca a co nie, horrory będą na 100% bo figsy robię już kozackie

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

W demonach jest trochę opcji składania armii i każda jest skuteczna.
Wybierz sobie figsa dużego demona który najbardziej Ci się podoba.
Do tego dochodzi 3 bohaterów. Jeśli robisz horrory to zapewne będziesz miał heraldów czincza jak każdy, no i dobrze bo oni są zbyt fajni żeby ich nie brać 8) no i przydał by Ci sić bsb. W tym wypadku wybierasz innego heralda (slaanescha, khorna, nurgla) i możesz dać go na jakiegoś mounta i schować razem z trzecim corem (blodki, demonice, plag.).
Nie wychodz z domu bez furii, 2x5 spokojnie wystarczy.
Ze specjali psy, psy, psy. Im więcej psów tym lepiej :twisted: Ja lada dzień zamówię 3boxy :lol2:
rare to już jak Ci się podoba, Cyckowęże są extra, flamery tez są fajne ale dość losowe ewentualnie bestie nurgla.
Tak mniej lub więcej wyglądają armie demonów :)

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

ObwoźnyHandlarz pisze:mam kilka pytan
1. od czego zaczac zbierac demony pod WFB,
Od rozmyślenia się z tego pomysłu. :wink:
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Green Knight pisze:Od rozmyślenia się z tego pomysłu. :wink:
Kurde, a ktoś o bardzo podobnej (wręcz tej samej) ksywie jak Ty zgłaszał się na "Płomienie Fenixa" w kombinacji Bretonnia z Demonami... ;)

Ale w jakimś stopniu zgadzam się z Green Knightem - jak ma byc to kolejna armia wyżyłowana na maxa, ważne zeby wygrać maską (a takie wrażenie można odnieść po przeczytaniu pytania o uniwersalną rozpiskę), to może jednak warto przemyśleć tę ideę i ... np. zacząć zbierać wampiry, wtedy to oni będą mieli problem. :P
Ale da się tu grać nieszablonowo, tylko z większą ilością myślenia i kminów taktycznych (polecam post Cyela w innej dyskusji). Albo pójść na klimat, jak np. Drakar z full Nurglem.
ObwoźnyHandlarz pisze:mam kilka pytan
1. od czego zaczac zbierac demony pod WFB,
Jak napisali szanowni przedmówcy - poproxuj sobie oddziały, wymyśl coś sam, popróbuj co Ci się sprawdza, a co nie. Lepsze to niż mnożenie kalek i zwykle daje satysfakcję.

ODPOWIEDZ