Co się sprawdza ...

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Co się sprawdza ...

Post autor: Naviedzony »

Ten oddział nie jest do walki wręcz i nigdy nie był. Trzeba go chronić przed combatem jak tylko się da, a mechanika TK (brak kar za covery) tylko to ułatwia. Zakładam, że na stole stoi Cascet, więc te przynajmniej trzy kostki więcej niż przeciwnik prawie zawsze będą. Jeden czar na turę przy sensownej magii (a jedyna słuszna w takim ułożeniu to Nehekhara + Light) da się przepchnąć.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kacpi 1998 pisze:
Shino pisze:na przyklad jak?
np. 5 chaos knightów. Jak wlecą w combat z takim klockiem to jest problem

po pierwsze ciezno znalezc cos takiego jak piatka chaos knightow. Ten oddzial jest ewidentnie slaby w porownaniu do innych wyborow z tego booka.

po drugie od kiedy to tk maja problem z oddzialami kawalerii? no i taki oddzial tez nie jest problem zastrzelic.
ps. żeby zdjąć tą lancę na turę to nie dość, że trzeba być rozwiniętym na te 45 modeli w szeregu to jeszcze magia musi wyjść ale bardziej bym się martwił o sensowne ustawienie oddziału
tak. bez dodatkowego strzelania zabijasz 4. pewnie w okolicach 5-6 jesli wejdzie ci -1t. Bo zakladam, ze majac magie jestes w stanie wepchnac jakis czar. Tk troche na tym polegaja takze bez tego oddzialu. Nie jest to az taki problem.

argument o byciu rozwinietym w 45 modeli pomine. Tak. musisz tak byc rozwiniety. Tylko dlaczego nagle jest to taki minus?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Minus? Skąd wezmę takiego traya?

Szach mat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

W sklepach z materialami budopwlanymi sa płyty karton-gipsu o odpowiednich wymiarach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

A dla fanów magnesów w castoramie jest arkusz blachy do kupienia :D

Skarabek99
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź/Kruszów

Post autor: Skarabek99 »

Grałem tym dzisiaj na krasie i się sprawdziło. Anihilacja jednego oddziału w turę :mrgreen:. Z minusów to ciężko się tym manewruje i jest problem z fastami ale na gry dla beki można wziąć :D
Armie:
TK - 3500 pkt

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Plusem może być np. to, że jeśli ktoś zabije ci 10 szkieli kometą to oddział wygląda jakby nic nie ubyło. :D

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Wracam po turnieju zagranym na 86 łucznikach z Khalidą. Było bardzo śmiesznie, polecam. Do pełni szczęścia brakuje możliwości zrobienia Stand & Shoot. Niestety trafiłem dwa razy na WoCh i rzeczona armia rozjechała mnie walcem bohaterów z save 1+ i ward 3+.

W związku z tym jestem zmuszony zapytać: jak w ogóle można zabić coś takiego? Czym? Czy istnieje w tej armii jednostka, która jest w stanie zamordować chaosowych tanków?

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Naviedzony pisze:Wracam po turnieju [...] W związku z tym jestem zmuszony zapytać: jak w ogóle można zabić coś takiego? Czym? Czy istnieje w tej armii jednostka, która jest w stanie zamordować chaosowych tanków?
Niejednokrotnie wracając z turnieju zadawałem sobie to pytanie... W armii TK raczej nie ma czym zatrzymać takich bestii. Ja próbuję to robić w ten sposób: kloc Tomb Guardów z halabardami oraz razor baner, cza z light (WW 10 i I 10) oraz dodatkowe ataki (czyt to light czy nekherkara). Można pokombinować wężami... Niczym innym raczej nie da się ugryźć tego :(

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Można pokombinować wężami... Niczym innym raczej nie da się ugryźć tego :(
Raczej jednak nie. Dyskowiec 5A z S7, WS:8 w dwie tury walki rozmontował 5 węży nie tracąc ani wounda. Trzeba wrócić niestety do kresek, inaczej się nie da grać.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Na bohaterów z as 1+ i ws 3+ najsensowniejszy na dystans jest banishment z s7.

Jeżeli chodzi o CC, to jak już mamy tych 4 magów lighta dla banishmentu i hierofantę z nehekharą, to szczęścia może spróbować zbuffowany Tomb King z destroyerem, OTS-em i dragonbane gemem. Zakładając że uda nam się przemycić chociaż 2 czary (a szansa na to jest całkiem spora, bo mamy potencjalnie +D3 PD z casketu, 5 channelingów, +D3 do casta od hierotitana i neferra's scrolla), to mamy szansę ukatrupić chaośniczych koksów (preferowany speed of light/birona + jedynka z nehekhary dla podbicia HKB na 5+.)
Obrazek

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Sfinksa taki dyskowiec aż tak łatwo nie pokroi. A jak po drodze dziabnie go snajperka albo casket to się zastanowi dwa razy czy szarżować.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Naviedzony pisze:Wracam po turnieju zagranym na 86 łucznikach z Khalidą. Było bardzo śmiesznie, polecam. Do pełni szczęścia brakuje możliwości zrobienia Stand & Shoot. Niestety trafiłem dwa razy na WoCh i rzeczona armia rozjechała mnie walcem bohaterów z save 1+ i ward 3+.

W związku z tym jestem zmuszony zapytać: jak w ogóle można zabić coś takiego? Czym? Czy istnieje w tej armii jednostka, która jest w stanie zamordować chaosowych tanków?
jesli sa na dyskach, to zabija ich szarza wozkow z kb :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ok, dyskowcy nie są jeszcze tacy źli, bo KB zabijają ich jak wszystko inne, ale już bohaterowie na Deamonic Mountach skampieni w Warriorach stanowią realny problem. Wysoki T, nie do wymagowania z daleka, blasted standard obniża siłę katapult itd.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Łucznicy są kontrą na blasted standard. Co 6 rana jest z S6. Jak masz 90 łuków to ściągasz ich chyba w ture (z dodatkowym strzałem ofc).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Potwierdzam. Na ostatnim turnieju strzeliłem i po kulnięciu trzecią 40 kostek nie było już po co kulać dalej, bo oddział zjechał. Cóż jednak z tego, skoro zostało dwóch koksów na DM, którzy rozmontowali resztę mojej armii? :P

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Na koksow jest death

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Smiechu pisze:Na koksow jest death
taakkk... tym bardziej, że wszelakie euro ogranicza magię to raz, dwa ogranicza death ;)

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Tomb kingi akurat najmniej się tym przejmują.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

beszcza pisze:
Smiechu pisze:Na koksow jest death
taakkk... tym bardziej, że wszelakie euro ogranicza magię to raz, dwa ogranicza death ;)
Czytam te ograniczenia ETC i jakoś nie widzę by było ograniczenie dla TK.
Ja tam chętnie bym po grał na złożeniu:
Khalida + duża licha z neh. + duża licha death ze scrolem + mała licza death.
Duży oddział łuków i 2 mniejsze + 2 klopy, oltarz i tytan.
Zostaje jeszcze okolo 600 pkt na speciale: można sie pokusić o 3x3 stalki.

Bardzo mocna magia w której przeciwnik ma dość duzy problem co zbijac.

ODPOWIEDZ