Icon Bearer

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

gdyby mozliwosc mozliwosc jezdzenia TP np:na koniku albo daliby jakiegos sepa (malego - cos ala pegaz albo wiekszego - cos ala winged) to byloby wiecej mzliwosci skladania ,a nie tylko piechta albo rydwan (wiem ,ze to moze nie byloby fluffowe ale .....:D :roll: )
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Eee taki leszczu to do niczego by sie nie nadawał, dwa ataki z s5 (dwurak) to powiedzmy koło 1 dodatkowej rany, nie warte tych 52 pktów (hero koń dwurak).
Konik dla TP to już coś.
A ja bym chciał dla kinga coś a'la sandworm z Dune'y, statsy w okolicach carnosaura, ale raczej bez kopania.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

A ja bym chciał dla kinga coś a'la sandworm z Dune'y, statsy w okolicach carnosaura, ale raczej bez kopania.
a moze ozywiony slon\nosorozec cos jakby stegadon lub juggernaut :roll:
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

eee tam duzy latajacy sep :D:D :roll: :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

sfinks - ciągle na nie czekam ;) albo undead lion :lol:
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

ja widze tylko jedno zastosowanie na IB, jest taki sztandar który wykopuje 18" od IB oddział corowy do 100punktów , jak dla mnie super opcja

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

pytanie:
oddział TG, a w nim Icon Bearer z Banner of the Undying Legion i Prince. Czy używając sztandaru mogę przywrócić Woundy Prince'a? Oczywiście po uprzedniej deklaracji, że to właśnie na niego rzucam Bound ze sztandaru?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Można.W Army booku napisane jest że odpalasz inkantację wskrzeszającą a skoro książę jest w oddziale to wskrzeszasz najpierw jego,później ikonistę,command grupę i następnie resztę szkieli.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Reyki pisze:Można.W Army booku napisane jest że odpalasz inkantację wskrzeszającą a skoro książę jest w oddziale to wskrzeszasz najpierw jego,później ikonistę,command grupę i następnie resztę szkieli.
Ta odpowiedź nie przekonuje mnie o tyle, że mając postać w oddziale i rzucając na oddział wskrzeszanie, należy określić, czy "celujemy" w sam oddział czy w postać będącą w tym oddziale. Podobnie jak leczymy gościa na rydwanie - musimy określić, czy leczymy rydwan czy postać.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

W AB jest napisane że rzucając inkantację na oddział kolejność "leczenia" jest z góry określona.

Więc jeśli w oddziale jest hero ranny to najpierw leczymy jego a nie dopakowujemy oddział.Heros jest liczony jako część command grupy i jest integralną częścią oddziału.

(chyba że wyszła jakas erata o jakiej nie wiem)
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Reyki pisze:W AB jest napisane że rzucając inkantację na oddział kolejność "leczenia" jest z góry określona.

Więc jeśli w oddziale jest hero ranny to najpierw leczymy jego a nie dopakowujemy oddział.Heros jest liczony jako część command grupy i jest integralną częścią oddziału.

(chyba że wyszła jakas erata o jakiej nie wiem)
A-a. "Characters must be nominated separately from a unit if they are to benefit from this incantation."

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Z pamięci mówiłem.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Lichu
Plankton
Posty: 3

Post autor: Lichu »

IB to powszechnie pogardzana jednostka, jednak ja co jakiś czas próbuję się nim pobawić używając dodatkowej kopaczki...Całkiem przydatna sprawa dla wsparcia naszego frontalnego i ana...znaczy tylnego.
Na przykład 6 mocnych kaw, bardzo miła flanka na jakiś spaśny oddział, nie musimy angażować w to skorpów i swarmów, zjedzą przez ten czas inne smaczne kąski (no, chyba że oddział, który atakujemy to na prawdę spaślak, wtedy jeszcze dokładka poisonów i po sprawie).
Poza tym mamy w nim 100% szans na wykopanie, czasem miss na skorpach/swarmach może boleć. Na prawdę zastanawiam się nad wrzuceniem go do turbo ofensu (prince na rydwanie, latający hiero i sztandar). Wiadomo, magia jest bardzo słaba, jednak i bez niej da się jakoś grać (szczególnie z dużą pomocą kopaczy).
Niby wszystko to ładnie wygląda....jednak nie jestem pewien spłacalności punktowej. Dużo tu zależy od szczęścia, jeśli kawa da ciała(?) to tracimy nie dość na kawie, to na IB. Swego rodzaju ruletka...jednak może po nabraniu doświadczenia w "ikonowaiu" może się to okazać całkiem niezłą opcją...

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Bodajże 175 punktów i slot na licha mniej za to, żeby 6 miękkotwardych kawalerzystów pojawiła się tam gdzie chcemy?? eee nie warto, już chyba lepiej za te 175 dokupić 10 kolegów i i tak dojadą w 6 na ten tył ;)

Gdyby mogli po wykopaniu szarżować, to coś innego, a tak to dużo zachodu i praktycznie trzeba mieć pewność, że uda się popchnąć, żeby to było cokolwiek warte. A żeby mieć pewność to albo wykopujemy się koło siebie w zasiegu wszystkich lichy co jest bez sensu, albo w momencie gdy przeciwnik już nie ma za dużo DD i DS, ale to wtedy normalnie objechać i popchnąć w magii też można. Nie nie jak dla mnie za dużo kombinowania i ryzykowani tylko po to by mieć cień szansy, że cokolwiek z tego wyjdzie. Ja dziękuję.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Lichu
Plankton
Posty: 3

Post autor: Lichu »

No niestety wiem, ryzyko jest...dlatego nie jest on u mnie na stałe, czasem go na funowskie bitwy biorę :P

Jakby ten limit punktowy oddziału wynosił 120... :P
Wtedy na >=2k to mogłoby być całkiem zabawne.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Zaczynam swoją przygodę z TK i tak się zastanawiałem na IB... Niby słaby, bo tak właściwie to champion TG jest, zajmuje nam slot na liczke etc... Ale chciałbym w tej armii wszystko wypróbować, zastanawiałem się nad złożeniem IB w różnych konfiguracjach... Dając mu w łapkę Banner of Undying Legion mamy takiego jeżdżącego, wspomagającego wskrzeszacza... Można by jeździć do oddziału i nieco dorobić sobie po stratach naszych szkieletów... Druga opcja to dać mu Enchanted Shield i Brooch of the Great Desert... Mamy jak na TK całkiem przyjemnego sava na 3+ poza tym to wiadomo sypiemy się o 1 mniej i zawsze to +1 do CR do combatu... Myślę, że na jakieś bitwy od 2250 w górę może być przydatny... :) Co myślicie o tych konfiguracjach, czy może już na takich grał, albo zna jakieś fajniejsze, prosiłbym o wypowiedzenie się... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Testowałem i jest nieopłacalny, chyba, że do bitw w domowym zaciszu, można sobie nim klimatycznie pograć, możliwe że ciekawa byłaby opcja wkładania go do HH i skumulowania 2 magicznych sztandarów w jednym oddziale, wtedy można sobie niezły CR nabić, ewentualnie na rydwan w oddziale. Próbuj i podziel się doświadczeniami.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Kilka razy wystawiłem go z tym sztandarem co można ukryć oddział ... dawał radę :wink: co nie zmienia faktu ,ze plewny jest :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

I nie możesz mu dać E. Shielda.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Dlaczego? Przeciez moze brac armour, teraz nie ma rozgraniczen na magiczne tarcze i pancerze z tego co wiem...?
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

ODPOWIEDZ