Nowa Edycja

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Nowa Edycja

Post autor: Inferno »

Gdzieś przeczytałem ale nie pamiętam gdzie tylko że oficjalnie w 2010 w 1/2 kwartale będą nowe TK.. Jak myslicie co zmienią dodadzą obetną?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ja tylko chce żeby nowy podręcznik był tak dobrze napisany jak obecny :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zakladam, ze jak wszystrkie zmiany i te pojde w strone wczesniejszych edycji

tak wiec pewnie klatwa nie bedzie potrzebowala testu ld lecz na princie bedzie slabsza lub na kingu d3 rany a na princie wogole

moze dodadza scrolle jak w raveningach;]

moze dodadza oddzialy mumii :)

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Mysle ze casket bedzie mogl sie poruszac wraz z oddzialem

"My will be done" przestanie byc czarem
prince bedzie mogl nosic sztandar armijny
rydwany zawsze w corach

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nowego khemrii można się obawiać, gdyż jako armia typu "undead" w założeniu ma przynajmniej dorównać VC albo ich przewyższyć ;)

Ciekawi mnie magia, bo khemrii zapewne we wskrzeszaniu nie może być gorsza od VC. No i te inkantacje przy których wampirzy recast się będzie chował ;)

Rydwany pewnie będą w corach. Ale ja bardziej się boje gigantow - po lizakach i ich stegadonach to i giganty równie dobrze mogą być w corach ;)

Co by nie mówić będzie to armia wykręcona na potęge. Narazie tylko WoCH zaliczył poślizg (osobiście uważam go za gorzej złożony AB od O&G lub Imperium, chociaż chaosem grywam), ale po lizakach zapewne ten poślizg był przez GW niezamierzony przy chaosie - poprostu im się nie udało. Stąd khemrii nie będzie miało się czego wstydzić.

Zresztą najlepiej aby wszytskie AB robił Gav Thrope wtedy będzie wymarzony balans czego mumiakom serdecznie życzę ;)

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Takie marzenia ściętej głowy?...
A co mi tam...

1. Chariot w Corach zawsze
2. Może zmniejszą cenę za Ushabti, a może wrzucą jakiegoś Warda dla tej jednostki - w końcu to ucieleśnienie (że tak bowiem) bóstw
3. Zmniejszą ceny za szkielety, może i trochę zmniejszą za Tomb Guards.
4. W sumie to byłoby miło jakby łucznicy (piesi i konni) mogli robić S&S a lekka do tego flee (jako manewr wciągający - i nie truć mi tu że nieumarli są głupi i nie działa na nich psychologia bo raczej King, Prince czy Liche są dość inteligentni i mogą wydać taki rozkaz odpowiednim jednostkom)
5. casket mobilny
6. Giant ma great weapon ze startu i wali jak nią jak zwykłą (bije nie jako ostatni)
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Ja czytałem z kolei, że TK ma wyjść na przełomie 2009/10 ... a następną armią mają być ogry

Gdzieś też czytałem że GW chce zrezygnować z którejś z tych armii i ją wycofać

co do marzeń to do pojawienia się jakichkolwiek plotek nie ma co się podniecać
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

beda tk 7 ed cz je wycofaja?
jak myslicie?

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

nie oszukujmy sie, wystarczy wprowadzić kosmetyczne zmiany i będzie tak dobrze jak było czyli mało kto nam fiknie ;]

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Już są przecieki na ten temat nie za dużo informacji, tak samo jak w zeszłym paru ludzi dało na fora infromacje o lizakach które się sprawdziły.
Liche brak zmian cenowych
Ksiądz rzuca 2 inkantacje na 2k6
Wysoki ksiądz rzuca 3 inkantacje na 3k6

Ma się pojawić coś takiego jak hight incantactions for wysokiego księdza, takie inkantacje z boostem.

Tomb gigant +15p, WW 5 :shock: i możliwość zmiany ubzbrojenia

Skorpiony zawsze atakują jako pierwsze poprawienie zasady "it came from below" , skorpiony można łączyć w trójki.

Na razie nie żadnych inny co wiarygodniejszych danych o VII edycji. Kolo który to napisał na niemieckim forum dawał bardzo wcześnie prawie zawsze spełniające się infromacje, przynamniej w wypadku VC i Lizaków.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

archeolog toeretycznie każda armia wymaga tylko kilku poprawek aby była "grywalniejsza". Tak czy inaczej GW napewno drobnych poprawek do khemrii czy też innych armii nie wprowadzi. Mięso musi być nowe i świeże - lepiej się sprzeda :)

likaon ciekawe przecieki. O ile w lepsze możliwości inkantacji całkowicie się spodziewam. Należy zauwazyć że magia khemrii albo dórówna magii VC albo ją przewyższy. W obu tych przypadkach będzie to wielki boost dla khemrii, które znacznie bardziej niż VC bazują na magii.

Trochę boję się tego przecieku apropo skorpionów. Już mają poisona, killingblowa, MR etc. Najwyraźniej poprzedni autor AB zapomniał im dorzucić ASF :). Możesz dokładniej zdefiniować "łączyć w trójki" (o ile jesteś wstanie oczywiście).

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Wielkość jednostki 1-3
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

tzn. coś ala 3 na slot, a jeżeli nie to czy jeśli są regimentem biegają w skirmishu czy też może w formacji zwartej.

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Jeśli ze skorpionami to prawda (w co poniekąd wątpie ale... :wink: ) to podejrzewam że BP+R zrobi restrykcję 0-1 dla skorpów biegających więcej jak 1 w oddziale.
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

No ale niezła magia się szykuje . A mnie jednak najbardziej ucieszyła informacja ( jeśli będzie to prawda ) dotycząca gigusia . Toż to nawet chaos zacznie się bać

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

czy ja wiem ... knightow nurgla i tak na 5 by trafial ...

generalnie dziwne te ploty ... nie wyobrazam sobie oddzialow 3 skorpionow... chyba ze w skirmiszu i gorszymi statami ...

ja patrzac co zrobili z lizakami obstawiam: polepszenie uszabti (zeby sie lepiej sprzedawaly), pogorszenie skorpow (bo sie dobrze sprzedawaly), polepszenie carrionow (powod ten sam co z ushabti), polepszenie giganta (jak wczesniej), zrobienie IB sensownego ... lub zupelne go wycofanie na rzecz mumii bsb

to sobie poplynalem :twisted:
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

I tak możemy sobie gdybać do północy :D

A giganta i tak nic nie uratuje (chyba że będzie kosztował o 50pkt mniej :twisted: ) bo chłopak jako Large Target regularnie dostaje w tyłek od byle balisty (uwielbiam akcje kiedy 2 goboskie chukki za 70pkt ściągają bez problemu gigusia za 200pkt).
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jose pisze:czy ja wiem ... knightow nurgla i tak na 5 by trafial ...
Jak to? Gdyby miał WS5 to by trafiał wszystkich Rycerzy Chaosu na 4+ i Nurgle by tu nie miał znaczenia, bo obniżenie WS z 5 na 4 nic tu nie zmienia.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Casket bedzie mogl sie poruszac i pewnie bedzie dawal jednostkom bonusy.. ala Engine/ Couldron, kowadło Carriony do corów ushabti jakis save na 4+

Bsb bedzie mogla byc mumia

Zmiana zasad dzialania klątwy i "My will by done"
mysle ze powroci wskrzeszanie z niczego rydwanów

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Jak to? Gdyby miał WS5 to by trafiał wszystkich Rycerzy Chaosu na 4+ i Nurgle by tu nie miał znaczenia, bo obniżenie WS z 5 na 4 nic tu nie zmienia.
no tak racja. coś mi się pomyliło.
I tak możemy sobie gdybać do północy :D
dlatego zawsze byłem przeciwnikiem takich tematów ... ile już z nich w koszu lądowało 8)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

ODPOWIEDZ