Tomb King & Tomb Prince

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Tomb King & Tomb Prince

Post autor: Shino »

Tomb King +

Jednym z wiekszych plusow jest to, ze ten pan ma sile 7 (z gw bo nic innego mu nie warto dawac.. chyba, ze flail of skulls w niektorych konfiguracjach lub destroyera jak ma nie latac i byc na piechote).. z kolei minusem jest wspomniany wczesniej brak proximity choc juz z T5 tak bardzo nie boli... a takze nimoznosc dolaczania sie do monsterow (jak sie uzywa scorpionow w licznbie 3+ to juz to zaczyna byc problem...)
najczescirej zz:
+1 W; GW; cloak; ward 4+ lub
flail of skulls; przerzucaczka; cloak lub
flail of skulls; ward 4+ rydwan lub
hero

Tomb prince +/-
tak samo jak king.. choc nadal jest slabszy to zaczyna dorownywac sila innym herosom.. (bedzie na piechote prawdopodobnie) lub tez na rydwanie z us5.. .w tym przypadku moze probowac robic crossfire..



po testach i dosc licznych juz grach na 7 edycje stwierdzam, ze hero na rydwanie to pomylka a bez tego prince jest sredniawy... tak samo krol.. jak dla mnie przynajmniej opcjaz rydwanem odpada na wstepie...

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

A co sadzicie o koronie i trzymaniu krola w defensie kolo lucznikow i klopy?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jak juz kiedys ktos napisal ,ze gdyby on dawal mozliwosc Kingowi rzucani na 2 kostkach to ok. ale 2d6 i wybieranie wyzszego wyniki :lol: Cena do jakosci = Zenada !!! no i nie masz jak warda wziasc .Jak dla mnie nie warty zachodu :) :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

Aj, aż tak nie jest źle.
To nie ilość kości się często liczy, bo faktem bezsprzecznym jest, że przeciwnikom ich dla TK i tak zwykle brakuje, ale wynik rzutu.
5 i 6 i tak są zwykle dispelowane dwoma dice'ami. A przy użyciu korony mamy sporą szanse na ich wyrzucenie.
Król zabierający nawet 4 kości rozproszenia przeciwnikowi jest bardzo dobrym królem :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

ale nie ma warda ,gdyby ten przedmiot byl w innej sekcji i byl tanszy to bym sie zastanawial ,a tak ......... :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Myslalem o kombinacji tk korona + scroll + armor of ages na rydwanie w oddziale z banner of mirage. na poczatku gry napedzajacym katapulte i lucznikow.
Krol ma 5 ran , 5+ warda na strzelanie z armat od banerku.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dochodzi zaraz do combatu i tracisz (tak + - bo z pamieci wszystko biore :wink: ) 27 + 15 + 40 pkt....

zaraz czy korona nie byla za 50 punktow? jesli tak to masz za duzo pointsow w mag. itemach... zaraz potem masz minus 180 za oddzial z bannerkiem... :wink:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

korona 40 pkt.:D nie zmienia to faktu ,ze i tak jest mocno srednia .
@Michaelius
Jak chcesz napedzac klope to nie zapominaj ,ze on ma zasieg inkantacji 6 cali i moze byc ciezko (teren inne odzialy) zeby ustawic efektywanie cale wojsko .
P.s-mam nadzieje ,ze nowe TK beda mialy ludzki zasieg czarow :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

najlepszy i tak jest prince z wardem na 4+ i dwurakiem 149pkt
zabija wszystko, nie ginie, na DMP zatlukl demon princa,exalteda,gryfa,2giganty,2skorpy,pol czolgu
jest mega zniszczeniem :))

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

WOW
ja uzywam na rydwanie prince z wardem na 4+ ale w nowej edycji kiedy juz w cheleńdzu nie schodzi z rydwanu stał sie mocno średni :)
a na koncie miał: pare anointedów, duzo wampirów, mnóstwo scar veteranów, pare demonów, wciul krasnoludzkich herosów...no ale juz sie to nie udaje...tez bede myslał nad zdięciem go na piechte....

A juz odkładałem kase na tych twoich TG :P rozumiem ze juz ich nie sprzedajesz? :D

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

mnóstwo scar veteranów
nom ,kilku zaciupla :D
Generalnie na nadal daje rade ;) i nawet w pojedynka daje sobie rade :D (poki co oczywiscie ;))
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak z ciekawosci czy klatwa zrobila wam kiedys cos?

u mnie sie to zdazylo dwa razy w zyciu (raz jak gralem bitwe przed wieelkim mieczem i moj paymaster (zamienilismy sie armiami) jak tylko zabil princa to zmarl zeby spanikowac cala armie xd i ostatnio gdzie po szarzy krol + gigant (od tylu) w drzewca jak tylko krol zszedl to zadal 5 (!!!) ran treemanowi tym samym go doszczetnie niszczac... poza tymuwazam, ze krol moglby byc bez tego wodotrysku ale za to 5 punktow tanszy :wink:

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

u mnie wiele razy klątwa coś robiła z ciekawszych rzeczy to wysadziła treemena w powietrze (zdrowego :D )
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

u mnie z pare razy zadała po ranie lub dwóch...często niewiele zmieniając
Jedynie na arenie kiedy zrobiłem kanapkę 2 princami (jeden z US 5 na tył, drugi zwykły z dwurakiem od flanki) i oddziałem rydwanów (tez na flance) 15 BK to sie posypałem w koncu przez wampira siedzacego w oddziale i ostatnia klątwa w ostatniej turze uciupała 5 BK ubijając cały oddział :) hehe ostał sie sam wampir, ale jak to juz bywa poprostu mialem wczesniej troche pecha a później troche farta :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dammit! Klątwa! Zawsze o niej zapominam!

Z drugiej strony, latający king już od dawna mi nie zginął :) Więc co najwyżej muszę pamiętać o zmotoryzowanym princu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Klątwa prawie nigdy nic nie robi, ale od kiedy biorę latającego kinga bez princa, to też jakoś mam mało okazji do używania tego.
Najlepsze co udało mi się zrobić z klątwy to:
Trochę źle zagrałem i wyszła taka sytuacja, że albo ja zaszarżuje moim princem na rydwanie na Orka na Wywernie, albo on zaszarżuje na mnie w następnej, no więc to ja poleciałem na niego. Z impactów i combatu zadałem dwie rany na wywernie, ale i tak się poskładałem, klątwa -> 6 ran. Losujemy 3 w orka 3 w wywerne, oblał ward save'y i oba się poskładały :lol:
O ile mnie pamięć nie myli to 201 pkt za jakies 500 (nie wiem) + 100 za generała.


EDIT:
Aha zapomnialem. Raz w życiu wziołem Khalidę, zginęła w walce z 10 rycerzy khorna (znaczy cały jej oddział). Dzięki klątwie w ciągu 2-3 tur rycerze wyparowali :D

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

Losujemy 3 w orka 3 w wywerne, oblał ward save'y i oba się poskładały Laughing
A z jakiej okazji były rzucane te ward saves? ;)


U mnie klątwa nigdy nie działa ...
Absolutnie. Kiedyś tam, rok temu może się przydała, lecz kluczowi herosi przeciwnika zdają Ld jak na złość.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Wiesz używam tego tak rzadko, ze zapominam o tym, że WS ten ignoruje, a nikt mi nigdy nie wierzy, że nie działa WS, a mi się nie chce szukać itd bla bla. :lol:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Kurcze ja zawsze zapominam :( o klatwie ,nie zmienia to faktu bo zazwyczaj nic nie robi :D .Powinno to byc jakos inaczer rozpatrywane bo nie zdac (szczegolnie jednostka z wysokim Ld) jest ciezko wiec .....:(
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Marcin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcin »

A jednak sie zdarza. Ostatnio zdmuchnął Vampirom genia. :D
Ostatnio zmieniony 25 gru 2006, o 22:22 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawa selektywnej grawitacji
Chleb pada zawsze na stronę posmarowaną masłem, a jeśli nie spadnie, oznacza to, że złą stronę posmarowaliśmy
Prawdopodobieństwo, że chleb spadnie posmarowaną stroną na dywan, jest wprost proporcjonalne do ceny dywanu

ODPOWIEDZ