Fast attack (kawaleria i rydwany)

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Fast attack (kawaleria i rydwany)

Post autor: Shino »

Rydwany +/--

nie ma nic bardziej upierliwego niz poison dzialajacy na rydwany.. kolejny plus dla skonkow i duzy minus dla tych....plusem moze byc zasada przy overrunach dla rydwanow ktora sprawi czasami, ze nie bedzie warto w nie szarzowac... choc nie jestem pewien czy to da rade... nie mniej jednak nadal przyzwoity fast (co z tego, ze bez marszu i flee Razz Wink )

Light horsemen +/-

plusem jest to, ze crossfire mozna probowac uskutecznic za ich pomoca.. poza tym jak zwykle challenge championem jest czesto wiele wart ;] ale to zalezy od specyiki rozpiski.. ja na przyklad wole rydwany jako fasta

Heavy horsemen -

brak 3 ranki boli i to bardzo.. szczegolnie, ze szme szkielety raczje nic nie zrobia (chyba, ze z latajaca mumia w srodku) jak do tego dojdize maksymalizacja po obu stronach i insane courage to widac co sie stalo z oddzialem. jednak caly czas grywalne...




rydwany sa swietnym fastem i z w miare wysokim t (4) powinny przezyc lzejszy ostrzal... poza tym daja ogromna satysfakcje jak przeciwnik dowiaduje sie, ze twoje szkielety maja ws 3 i ld 7 :D :D ciezkja kawa jest nadal grywalna choc klocek jest mniej mobilny ze wzgledu na szerszy front.. z jakims kozakiem w srodku powienien dac rade (prince, king, dobrze zlozony bajer)... :wink:

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

hehe zapomniałes ze niektórzy wystawiają rydwany w specialu z princem w środku xD . Moim zdaniem Prince na rydwanie jest najlepszym wyborem, a taki oddział do niego jest potrzebny do:
dawania warda od strzelania ze sztandaru Mirage
Dzielenia hitów z magic misili
Robienia fear Outnambera :)
I zresztą dzieki temu ta inkantacja prince'a się najczęsciej nie marnuje :P .

Sam grałem w ten sposób juz 2 lata...dosyc dobrze mi sie to sprawdzało ;) a skinki dzięki Mirage Standard nie mogą zapluć rydwanów :D .

Teraz odgrzebuje moje rydwany :D i składam znowu armie na 3x3 rydwany+ king na rydwanie :twisted: a jezeli nie bedzie sie sprawdzał na tą edycje (w tamtej dawał sobie świetnie rade z flail of skuls i wardem) to bedzie latający, ale w armi na kingu wywaliłbym kawalerie...

Kawaleria jest jeszcze miętsza niż w tamtej edycji : maksymalizacja frontu, jeden rank mniej
Ale nadal nią nabijam świetnie pkt na niektórych armiach :) . Przy np. Krasnalach, Orkach moge sobie olac te wady...ale przy lizardach to juz niestety dupa bo jak kiedys maxymalizowałem sie do 2 kroxów to teraz musze do wszystkich 4 :/ .

Lekka kawaleria jak juz napisałes z chempionem jest po prostu boska :) teraz zaczne testowac piątki bo na DMP 7 z chemp. mi sie super sprawdzała :) .

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

krol na rydwanie to jest pomylka.. pamietaj, ze rydwany nie moga zrobic turna a maja tlyko pivoty wiec niestety mozna je bardzo latwo zatrzymac (pokazalem ci jak na dmp :wink: ) wiec ten krol z flailem i wardem 4+ nie jest taki fajny...

aczkolwiek fakt zapomnialem o miragu...

(sam pamietam jak korzystalem z princa to zawsze mu dawalem tylko flail of skulls bo wiecej nie potrzebowal... :wink: )

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

ja musze to w kwesti zasad poruszyc :) bo to mi sie wydaje przegięciem :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »


Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

ja gram caly czas z kingiem na rydwanie i moim zdaniem niszczy mimo iz nawet nie daje mu warda na DMP zginnol mi tylko raz w 1 rundzie jak wpadlem w smoka WE 3mal go 4 tury niestety rozpiski byly tajne i w pojedynku trafialme go na 6+ tak to by juz dawno nie mial generala ogulnie king + 3 rydwany przejrzdza prawie wszystko

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

na dmp tego nie zauwazylem ale pozniej jak rozkminialem tego twojego kinga to jest on nielegalny.. ne mozesz miec heavy armor i enchanted shielda na raz :) dodatkowo z tego co pamietam to miales save'a za wysokiego.. tak by pewnie krocej trzymal tego smoka :wink:

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Shino pisze:na dmp tego nie zauwazylem ale pozniej jak rozkminialem tego twojego kinga to jest on nielegalny.. ne mozesz miec heavy armor i enchanted shielda na raz :) dodatkowo z tego co pamietam to miales save'a za wysokiego.. tak by pewnie krocej trzymal tego smoka :wink:
co do armora to jasne ze moge bo czemu by nie ?? ale masz racje mialem zbyt wyskokiego savea ale to przez fail a nie armor of ages nie wiedzialem ze to broń dworeczna hehe.... a co do sejwa to wykonywalem go moze z raz i za to oddalem wonda jak odnalezlismy ten blad kinga trzeba najpierw trafic a puzniej przebic :P normalnie king na rydwanie z bronia jedno ręczna heavy armorem i enchanted shieldem ma savea 2+

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

walek ale drobny :D po teraz bodajze nie mozesz miec 2 przedmiotow z sekcji magiczne zbroje (nie mozesz miec magicznego armorka i enchanted shield :D niestety :()
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

szczurek pisze:walek ale drobny :D po teraz bodajze nie mozesz miec 2 przedmiotow z sekcji magiczne zbroje (nie mozesz miec magicznego armorka i enchanted shield :D niestety :()
moze to nieznajmosc mojej 7ed ale w army builder pisze ze "May be taken with other magic armor" :P pozdro

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

Czas upływa, świat się zmienia, a Army Bulider wciąż ten sam... ;)

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

rydwanami gram ... wyłącznie trójką gołą bez prince'a czy king'a :) spisują się rożnie ale generalnie na plus :)

poza tym używam prince'a kamikaze z flailem, chariot of fire i icon of rulership ... koleś jeździ sam i potrafi zamieszać najwięcej z całej armii :)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

W 6ed wstawiałem princa na rydwan z dwuraczkiem(teraz już tak nie pofika), dostał chłopak chariot of fire i warda na rydwan. Powiem wam że potrafił poszaleć. Teraz chyba tak jak większość odkurzę rydwany i dodam je do rozpiski.

Enchanted shield nie może być łączony z rzadnym magic armour

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

A ja gram na kingu na rydwanie z flail of skulls.. I więcej nic mu nie daję, bo szkoda punktów. T5 i 4W chronia go dostatecznie dobrze :) a z flailem rzucam zawsze challenge, które o dziwo przeciwnik chętnie przyjmuje chapionem (potem: 6 ran? Ale jak? Co? To niemożliwe.. Flail tak działa w challengeu? ), do tego to co zabija rydwany impaktami i jest niam.. Po prostu prawdziwa ciężka kawaleria khermicka :)

Rydwany też są imo najlepszym fastem.. za 3 charioty gołe płacisz jedynie 120pk, są tanie jak barsz jak na swoje możliwości.. I potrafia naprawdę nabruździć :) A czwórka za 160 jest juz bardzo groźna.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

flail of skulls
kurcze mnie na niego ostatnio brakuje pkt:( (a raczej miejsca) lubie chariot of fire (a ostatnio 3 skrole w moim ofensie goszcza i tak jest to malo ;))
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Flufy kiedys taki King na rydwanie schodził przy cheleńdzu rydwanu....z wardem na 4+ mozna było nim na luzie szarżować w smoki. A teraz? Koles nabija sobie olbrzymiego CR na rydwanie :/ padaka. Głupia zasada....normalnie chyba odstawie przez to herosów na rydwanach...

A czym różni się 4 rydwanów od 3? hę?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie mow tego glosno bo na razie malo ludzi o tym wie :) ( choc jakby nie patrzec ten kmin jest dobry... na wszystkich herosow w zasadzie :wink: )

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Ja tam wole ciezka jazde octatnio udalo mi sie (nie wiem jakim cudem) zdjac dwuch bulsow :lol: i moja oczywiscie wiekszego sejwa niz lekka a jesli sie mysle to niech mnie ktos poprawi

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jeśli chodzi o ciężką, powiem tak - skończył się mój rok bez zwycięstw, kiedy wywaliłem je z rozpiski ;) Po prostu nie umiem tym grać, bardzo mi przykro.

Natomiast gołe trójki rydwanów to moja miłość, na małe punkty mam co najmniej jedną, na duże biorę kinga i dwie trójeczki zawsze się zwracają z nawiązką. Świetna jednostka. Natomiast to, że jest special (bez kinga), to jakiś absurd - aż żal porównywać do core niektórych innych armii.

Patent z flailem i czelendżem - podoba mi się! Potencjalnie łamie klocki odprzodowo - oczywiście kretynizmem byłoby takie tego stosowanie, ale dobra rzecz :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jak dla mnie charioty powinny byc zawsze core ;) gdzie jak gdzie ale u khemri ........... :mrgreen:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ