Wsparcie artyleryjskie & casket of souls

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Shino pisze:nie
Fajnie, a jakieś wytłumaczenie?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bo z opisu wynika, ze nie

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

opis tego nie precyzuje. fragment, który nas interesuje brzmi:
"any unit that must make a Panic test from the Screaming Skull Catapult suffer a -1 to their Ld."
z jednej strony - nic nie pisze o kumulacji, z drugiej strony stoi "Screaming Skull Catapult" w liczbie pojedynczej. i teraz głów się tutaj czy chodzi ogólnie o rodzaj jednostki, czy o jedną katapkę...

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Mącisz i przekombinowujesz. ;)
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Kharnan pisze:Mącisz i przekombinowujesz. ;)
Być może, a może po prostu szukam "smaczków"? :P

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Zaczalem grac na kaszkiecie ostatnio dla urozmaicenia.

Zakochalem sie.

Specjalnie wzialem go od razu na imperium z 4 armatami (3 i czolg) zeby zobaczyc jak to dziala. Liczka byla w lesie i nie mogl strzelac w nia.

Widzialo kaszkieta 3 maszyny, 2 kawy i 2 hendy.

Zaczalem.

W magii krol popycha 2 razy sepy, 2 licze z jarem tez sepy lub katape, licz w kaszkiecie katape a potem caszkiet.

7 inkantacji.

Typ mial 7 dispeli standardowo i zeby zatrzymac wszystko musialby uzyc 4 skroli w 1 turze (rzucilem 5 i 6 krolem).

Katape wiec wpuscil i zadala 4 rany czolgowi.

Carriony nie weszly, light of death tez ale 3 skrole zuzyl w 1 turze.

Potem to juz z gorki, w 2 turze skrol tez poszedl na light of death.

Potem wreszcie odpalil i zabil lacznie 7 hendow, 3 kawalerzystow i armate.

-1 do casta jak na to spojrzec jest o wiele lepsze od +1 do dispela HE czy zaby -> a przeciez +1 do dispela kosztuje kupe punktow.

Dla mnie bomba.

Nastepnym razem go bede testowal na turbo ofens a potem na armie z dlugo zasiegowym strzelaniem.

Chronic mam czym (4 rydwany ze szmata, 3 rydwany z muzykiem, mobilny krol latacz z 5 ranami i wardem, tomb guardzi w kolumnie, lucznicy, skorpy) a na strzelanie to zobaczymy - w lesie jak bedzie da mu -1 do hita, a licz ma collara wiec powinien dac rade.

Terror raz na jakis czas go moze uratowac - czy to pegazy, czy jakis zablakany herd, czy minersi.

Oczywiscie zamierzam nie dopuscic do bycia zaszarzowanym, ale dobrze wiedziec, ze w razie czego ma szanse sam sie obronic.

Poza tym w razie czego uciekne liczem, 145 punktow to nie jakas tragedia, zwlaszcza ze wczesniej wyciagnie 2 skrole, co pozwoli mi potem zmiazdzyc goscia rydwanami od flanek itp.

Co myslita?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No akcja dobra.

Co do katapulty to kiedys przegrywalem z Imperium, mialem maksymalnego pecha i popelnilem kilka bledow... Szlo juz na masakre. i nalge w ostatniej turze strzelilem dwa razy z katapulty, trafilem dwa duuuze klocki, w tym jeden z generalem, klocki uciekly za mape i 11-9 dla mnie :-)

Moge sie spytac jak dziala Cascet na steam tanka? Steam Tank w ogole ma jakies LD?[/list]

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Moge sie spytac jak dziala Cascet na steam tanka? Steam Tank w ogole ma jakies LD
nie dziala

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Fajnie ,ze ci sie spisuje :D Musze sam go wypróbować ...
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Teraz jestem po bitwie z wood elfami.

Ale wypas!

Zauwazylem w ogole, ze 1 tura jest kluczowa tutaj.

Jak idealnie rozloze magow, tak zeby kazdy czar bolal, to jest masakra dla przeciwnika.

7 inkantacji to 7 inkantacji.

Anyway kaszkiet wypalił i w 1 i w 2 turze (albo to albo rydwan na flanke wild ridersów).

Flance nic nie zrobiłem bo tam był lord baletnica z LD10, ale rzuciłem za to 14 na altera i poszedł spać, 13 na driady i 10 na WR (ale rzucił 2/3 wardy). Resztę rzuciłem cienko, jakieś 4, 6 itp.

Potem wyczyścił 5 łuków, 4 dancerów i 2 WR.

3 tury już nie graliśmy.

Inna sprawa, że trochę noob był koleś.

Ale co tam, na kim mam trenować i eksperymentować jak nie na nabach.

Mam sporo pomysłów jak grać tym kaszkietem i będę konsekwentnie rozwijał te taktyki.

Jakieś porady?

Mam latacza z 5 ranami, 3 licze i kaszkieta, katape, 10 lukow, 15 lukow z czampem i muzem, 20 tg z reforma, 2 skorpy, 2 swarmy, 5 carrionow, 3 rydwany z muzem i 4 rydwany ze sztandarem.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Na ile to ?? 2250 ??
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Tak.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Brakuje mi tylko czegoś z dużą siła czyt. Uszatki (chodź 2 skorpy i swarmy to absolutne minimum :wink: jeżeli idzie o kopaczki ) ale i tak fajnie wygląda :)
Wrzucaj relacje z tych bitw bo jestem ciekaw tego kasketu ......
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Zawsze tak miałem i nie narzekam.

Grałeś kiedyś na gardach w kolumnie?

Oni są tak mobilni i tak mocni z królem, że naprawdę nie potrzebuję zupełnie uszatek.

Zresztą 4 rydwany ze szmatą to nie jest coś co nawet kloc z +5 może olać.

A gigant operuje poza zasięgiem inkantacji zazwyczaj, co znacznie go osłabia.

Narazie tak będę testował.

Jutro chaos na 2 lataczach i smoku - zobaczymy.

Obstawię katapę i casketa pewnie skorpami, furie zjem carrionami, smoka będę szachował tg z reformą i katapą, jakoś pójdzie.

Myślę jakbym mógł dać więcej rydwanów, ale nie widzę jak: 2 oddziały luków dają liczom mobilność i bezpieczeństwo, a przez to komfort gry. Poza tym lubię łucznikami stawać w kolumnie podczas reformy i wlatywać tam królem - robią się tak samo silni jak tomb guardzi w tym momencie na wszystkie kawy, monster unity, lance itp.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Grałeś kiedyś na gardach w kolumnie?
Ostatnio zaczynam przekonywac sie do TG :wink: ale zebym byl dobry w ich stosowaniu to nie powiem .... :wink: kazda taktyke ,porade chetnie przyjme :)

Gigant jest fajny ale przy kaskecie klopa musi byc ;) Co do duzej sily to po prostu lubie miec cos z power waflem :)

Ja myślę o czymś takim :

Tomb King - latanie ,+1W ,ward

Liche Priest - skrol
Liche Priest - hierofant ,skrol ,jar
Liche Priest -collar ,Casket

20 Łuczników FCG Pts

10 Łuczników

2 Tomb Swarm

4 Rydwany z war szmatą

3 Rydwany

3 skorpy

20 TG z Iconą

Klopa z czachami

Myślę ,że 2 skrole ,5DP i -1 do casta powinno styknąć ;)
Można dać sępy kosztem skorpa ,rydwanu i war szmaty (wtedy daje 2 x 3 gołe rydwany :) ) .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Super fajna rozpa, podobna do mojej zresztą - ale ja mam 3 skrole, pogram na silnie magicznie to zobaczę czy ten -1 faktycznie tak zmienia dużo. Ale wydaje się, że tak, więc może opuszczę do 2.

To ile tych sępów dajesz?

6?

Styka skorp, warbanner i czampion z tomb guardów (bo i tak zazwyczaj tam jest król) na 5 sępów.

Carriony są przede wszystkim na 1 turę ekstra - tu typ zużyje skrole zawsze, to nie jest że wiesz, że "o może koleś zescateruje", tylko krótka piłka. Wpuszcza to traci maszynę, a w 2 turze kolejną.

Katapę wpuści, ale jeszcze kaszkiet zostaje.

Przy 3 skorpach nie osiągniesz tego, nie wyciągniesz tak pięknie skroli.

6 inkantacji musi zdispelować typ (już zakładając, że nie dispeluje katapulty).

A o to przecież chodzi przy kaszkiecie - zaczyna coś robić, jak nie ma pergaminów.

Wtedy przestaje być tylko straszakiem, a zaczyna rzeczywiście zabijać.

Przy skorpach 3 jest mniej zabawy, no i nie masz czym łapać innych tak groźnych dla nas lataczy.

Napiszę niedługo o carrionach coś dłuższego, bo od dawna chciałem:)

O gardach z ikoną też.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jara nigdy nie zużywam w 1 turze ,ale zazwyczaj nie mam sepow :D (zostawiam na moment jak koles nie ma skroli albo jest mega wazna popychaczka itp. kluczowa dla bitwy ... :wink: ) .

Raz zdazylo mi sie rzucic w 1 turze ,wlasnie na carionki :twisted: fajny patent :)

p.s-w mojej rozpie cariony wrzucam za skorpa i sztandar/war banner na chariotach (daje z 5 sepow ...)

Trzeba potestowac chodz i tako wole klopa + gigant albo 2 x katapa :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Jak jeszcze nie próbowałeś to nie dziwne, że wolisz to, na czym zawsze grałeś:)

Ja też grałem na 3 skorpach, ale kiedyś nie było 2 katapy w faberze, więc musiałem wziąć katapę i 5 sępów.

Muszę niestety więc nimi grać:)

Ale jak zacząłem to zrozumiałem, jak wiele oferują dobrzy latacze armii, która nie maszeruje.

Crossfire, szarża wspólnie z TG, dojeżdżanie w magii po tym jak ktoś uciekł, etc. etc.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Brakuje mi po prostu slota :wink: Obecnie gram na 2 klopach ,Uszatach i TG wiec 2 skorpy to IMHO absolutne ;) minimum . Gdyby nie to na pewno bym sie skusił bo jak dla mnie to super oddział .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ