Khalida

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
patrick95
Warzywo
Posty: 11

Khalida

Post autor: patrick95 »

Graliscie już może kiedyś Khalidą? Czy mógłby się ktoś podzielić doswiadczeniem? Słaba ? Silna? Jakie ma minusy, jakie plusy?

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

Wydaje mi sie ze wroci do lask, bo daje magi niezlego kopa. Inkantacja ktorej nie mozna zdispelowac i 2d6 S4?? tylko dorzucic kilka liczy za plecami i huzia na wroga. Pytanie tylko czy jest Priestem czy Kingiem, i czy mozna na nia przerzucac miscasta lizakami??

Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

Post autor: mortimerto »

Zatrute ataki dla łuczników to prawdziwa frajda :D Wystawiamy z 60 Łuczników Katapulty i Kaszkiet, oprócz tego liczy i nawalamy wszystkim co się da, Katapulty strzelają, Łucznicy zasypują wroga poisonami a khalida czaruje : }
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

patrick95
Warzywo
Posty: 11

Post autor: patrick95 »

Żeczywiscie zatrute strzały świetne. Co sądzicie o statystykach? Do tych zatrutych ataków chciałbym dożucic że jej poisoned atacks powodujące D3 ran wymiata

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

Za jej punkty to te zatrute strzały powinny być co najmniej za 1pkt (jeśli nie za darmo).
Bije się słabo a to wada nie do zdarcia. Biorąc ją nie masz w armii modelu który umie porządnie walczyć. Fajne D3 ran z trucizny. Ale przebij coś z siłą 4.
Czaruje fajnie. Jest do grania ale szału nie ma.
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

No wlasnie mi sie wydaje ze szal jest. Bierzesz ja zamiast HLPka z raveningiem, masz auto inkantacje, nie martwisz sie dispelami ani przedmiotami przerywajacymi faze magii(straszny up****lacz) bo jakas Ci szarza wejdzie zanim faza sie skonczy i regeneracja, co jest w miare dobrym zabezpieczeniem. Dodatkowo zamiast raveningow masz 2D6 S4 po ktorych przeciwnik sie nie rusza.miodzio. Mi nie imponuja az tak bardzo poisony bo modele same z siebie sa juz za drogie. racej bym ja wzial dla autocasta i 2D6. Nie jest liczem wiec nie boi sie miscastow z lizakow czy przedmiotow irytujacych magow.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Khalida jest Lordem.
Nie mam buka pod ręką, ale z tego co pamiętam auto to ona rzuca tylko Smitting (atak/strzał) i nie może rzucać żadnych innych inkantacji, tylką tą jedną.
Świetny jest jej Venom Staff - jak zrani to oddział zraniony nie może poruszać się w najbliższej swojej fazie ruchu, to mi nieraz ratowało dupę.
ASF i I9 oznacza że obecnie (prawie z każdym) ma przerzut na trafienie - co może zaowocować również poisonem, a poison ma z tych lepszych -D3 woundy.
Regeneracja - ok, ale szału nie robi, bo za to nie ma zbroi i ma obniżony T.

Minusy: 1. Droga. 2. Niskie cechy: T (niższy od Kingów, a liczy się za kinga), mała siła. 3. Droga.
Ale i tak jak mogłem to ją brałem :)

patrick95
Warzywo
Posty: 11

Post autor: patrick95 »

Cena punktowa jest tutaj sprawa umowną , zależy na ile gramy. Ja osobiście uważam że jest warta swoich punktów.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

testowalem raz khalide na 3k, jeszcze w 7ed i muszę powiedzieć, że dała radę, ze wsparciem pierdyliarda poison łuczników i dużej ilości magii
teraz myślę, że też się sprawdzi, ale trzeba by też na większe punkty potestować Settrę, bo likwidacja zajmowanych przez niego slotów 2x lord daje dużo większe możliwości

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Ja zawsze ja wystawiam ;) i jeszce nie zdarzylo mi sie zeby mnie zawiodla:)

Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

Post autor: mortimerto »

szirer to ty zawsze grasz na imiennikach ? :shock:
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

pewnie z kumplami w domu sobie gra... sama rozgrywka staje się wtedy ciekawsza, ale wszyscy nie gracze lubią tak grać. przynajmniej u mnie nie chcieli jak miałem wystawić Kroaka :mrgreen: (chyba najsilniejszy mag w Warhammerze)
Obrazek

Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

Post autor: mortimerto »

No sam Kroak dość silny, aczkolwiek Khalida + 60 Łuczników Kaszkiet i Katapy robi niezłą rozpierduchę :D
Wszyscy Slannowie są mega-przepakowani, więc nie ma co się dziwić (ja Slanna muszę zakupić :D)
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Trafiają się (trafiały się :?: ) turniejki lokalne gdzie można było wystawiać imiennych bohaterów, 2 albo 3 razy w Kielcach na takich sklepowych turkach grałem właśnie Khalidą. Raz miała challange z pieszym Eltharionem, pokroił ją i nawet z przekleństwa nie oberwał.

Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

Post autor: mortimerto »

Raczej trafiały się :D Khalida jedzie magią i poisonami dla łuczników, kiedy się nią gra na defensie to nie powinno dojść do challenga :D
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

Setra wydaje mi sie ze nie przejdzie w 8ce w takim stanie jak jest teraz, bo nie ma wskrzeszania a teraz kiedy leje milion rzedow i siedemste trylionow atakow wskrzeszanie jest niezbedne.Darmowe czary na regimenty ktore nie potrafia walczyc nie robi wrazenia i nawet staty setry tego nie rekompensuja.

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

Setra wydaje mi sie ze nie przejdzie w 8ce w takim stanie jak jest teraz, bo nie ma wskrzeszania a teraz kiedy leje milion rzedow i siedemste trylionow atakow wskrzeszanie jest niezbedne.Darmowe czary na regimenty ktore nie potrafia walczyc nie robi wrazenia i nawet staty setry tego nie rekompensuja.

patrick95
Warzywo
Posty: 11

Post autor: patrick95 »

Settra ma osobny temat :wink:

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

mortimerto pisze:szirer to ty zawsze grasz na imiennikach ? :shock:
Zawsze ;) Ale jak długo gram w wfb to turnieje omijam szerokim lukiem... :) wole moje TK, imperium i bestie wyganiac w towarzyskiej atmosferze ;)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

szirer pisze:Ale jak długo gram w wfb to turnieje omijam szerokim lukiem... :) wole moje TK, imperium i bestie wyganiac w towarzyskiej atmosferze ;)
Mięczak :wink:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

ODPOWIEDZ