Dywagacje co zrobić aby ........

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Dywagacje co zrobić aby ........

Post autor: szczurek »

Co byście zmienili w armii żeby grało sie lepiej (a bezużyteczne :roll: jednostki stały się grywalne :D) .
Oczywiście bez przegięć i ułańskiej fantazji :D wszystko w granicach rozsądku (chyba nie chcecie żeby nowe TK z niszowej armii przeistoczyły sie w drugie WE :lol: :lol: )


No to ja zacznę :)


IB-powinni coś z nim zrobić (teraz jest beznadziejny :D) .Na pewno przydałby mu sie jeden atak więcej ,ale pomysłu na gruntowne zmiany nie mam ;)

Inni bohaterowie- raczej OK :) Jedynie pomyślałbym o lekkiej zmianie klątwy (teraz rzadko co robi ,bo zazwyczaj ludzie zdają tą Ld.....) .Można by pomyśleć o koniu dla TP (king raczej powinien na wózku śmigać :wink: ) .No i fajne byłyby opcje (coś ala marki itp.) w zależności np: od starości mumii ...... :roll: Po prostu jakieś bonusy nie wliczające sie o kosztu przedmiotów . Heavy armour dla TK i TP tez byłby OK :)


-----------------------------------------------------------------------------------


Szkielety-łucznikom można by dać opcje brania zatrutych strzał (0-1 ,większy koszt pkt. itp. ale żeby mogli mieć taką opcję :D) .

Kawa-lekka jest OK ,a cieżkiej i tak nic nie pomoże :D:D

swarmy-dobre są :)

Charioty-Jedynie chciałbym żeby zawsze były core .Poza tym oczywiście są bardzo dobre :D

-----------------------------------------------------------------------------------

TG/Carriony/skorp-tu bym niczego nie ruszał (moze jedynie h.armour dla
TG )

Uszaty-Tu powinno być +1M i + 1T oraz lepszy sv. .Jezeli mieliby zostac jak teraz to nizszy koszt (choć lepiej jakby je podpakowali :D) .

-----------------------------------------------------------------------------------

Klopa-jest dobra więc zero zmian ;)

Gigant-przydałby się niższy koszt albo jakiś bonus (coś ala Unbreakable żeby jak nawet nic w H-t-H nie zrobi to chociaż przytrzyma :D) bo drogi jest .Patrząc po skorpie mogliby mu dać T6 (w końcu to największy konstrukt ...... :wink: ) .

Casket-Fajnie gdyby działało jak kowadło :lol: tzn. w fazie strzelania bo obecnie wszyscy go dispelują :( .No i zeby rara nie zabieral :D

------------------------------------------------------------------------------------

Z innych marzeń mogliby dać :

-większe (czyt. ludzkie) zasiegi inkantacji .
-Cos ala Jar ale żeby nie można było dispelować (oczywiście jednorazowego użytku :D)
-Jakieś fajne boundy (bo oprócz SoR to ......)


Chyba tyle :D zmiany nie są PG ale wpłynęłyby na pewno dobrze na grę :D :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

IB- inkantacja mu wystarczy, nawet princowa.

Szkielety- zatrute łuki
Ciężka kawaleria- zwiększyc limit do 20 ;)
Charioty- zawsze w cory
TG- heavy armor
Ushabti- 6 mova
Gigant- 6 tafa rzeczywiście jakos tak pasuje ;).

Itemy: Heavy armour i koń dla princów i kingów !, nic więcej mi nie trzeba ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

here we go again :roll:

moje opinie jak wyżej

a koń jest nie fluffowy dla mumii
i powinno być marszowanie 12" od generała/hierophanta
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

IB-wiecej atakow no i jakis dobry sztandar np taki ze w 12' od niego mazna maszerowac (to by bylo zajebiste)
Szkelety-by wszystkie szkelety mialy zatrute ataki ale o te 1-2 punkty drozsze
Uszatki-Wiecej To i wiekszy Sv no i +1Mv
Ciezka kawa-jak na ciezka maly Sv mogli by go zwiekszyc
Charioty-w core no bo na male punkty duzo sie ich nie da :cry:
Tomb Guard-wiekszy Sv no i moze lepszy To. Wkoncu to sa takie lepsze szkelety :P
No i by te nasze inkantacje mialy wiekszy zasieg :D

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

TG z To 5 to już przegięcie nie sądzisz? ale mogliby mieć heavy armor to by zwiększyło ich przeżywalność. No i armia powinna móc maszerować w 12 calach od gienka myślę, że to najlepsze co mogą dać TK :wink: .

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

gaara pisze: Tomb Guard-wiekszy Sv no i moze lepszy To. Wkoncu to sa takie lepsze szkelety :P
TG z T 5 ??? To by dopiero było.


Mój koncert życzeń:

Bohaterowie:
TK - możliwość wzięcia łuku i ciężkiego pancerza, magic item, że można maszerować w 12 calach od kinga

TP - możliwość wzięcia łuku i wsadzenia na konia

HLP - 4 T, serpent staff za free (klimatyczna laga dla bohatera)

IB - jedna inkantacja jak prince, ale PL zawsze 1;
banner of hidden dead - działa jak normalne wykopywanie, ale deklarujesz w momencie użycia gdzie jest marker
standard of the sands - do poprawy, ale poki co nei wiem jak

Core
Charioty - zawsze core, champion za 10

Łucznicy - opcja posion za 2 pkt, zasada że zawsze trafiają na 5+ (co by po raz 20 nie trzeba byo tłumaczyć niektórym, że jednak nie zawsze trafiają na 5+)

Ciężka kawa - 14 pkt


Special
Skorp - bez poisona (większa szansa na KB :lol: )

Ushabti - Light armour, może obniżka w cenie

TG - opcja wzięcia łuków (a co prawie zawsze na 4+ trafiać też będzie fajnie)

Rare
Casket - poprawić przeżywalność licha

Gigant - opcje uzbrojenia legalne (chociaż i tak wolę 2 bronie)
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Masa ciekawych pomysłow! :)

Parę moich, sorka jeśli się coś powtarza.

TP/TK- dać niemagiczny heavy armour oraz Tomb Blade.

IB- heavy armour, inkantacje princa o PL k3 albo zostawić jak jest, obniżyć mocno koszt i dać go jako free slot tak jak ma Bretonnia.

TG- tańsze albo w tej samej cenie ale z lepszym savem (z 3+ tak jak GG- wtedy brak ciężkiej konnicy doskonale rekompensuje możliwość wskrzeszania naszych).

Ushabti- T5 i heavy armour, do czekogolwiek by się chociaż przydały...choć i tak brałbym skorpy.

Light Cav- dać im light armour.

Heavy Cav- staty szkieli z chariotów i heavy armour.

Charioty- ZAWSZE w core! (tu chyba wszyscy jesteśmy zgodni)

Dżajgantor- legalne opcje broni jak w Army of Quatar.

Co bym najbardziej chciał zobaczyć- coś na wzór linii krwi u wampirów czyli dynastie z jakimiś ciekawymi opcjami.

Zgodnie z fluffem kodeksu starsi królowie mieli większą (bardziej niepodzielną) władzę zaś magia pristów była słabsza- im później tym priści potężniejsi a i król musiał się z nimi coraz bardziej liczyć. Wg. mnie doskonały puknkt wyjściowy dla paru ciekawych zmian.

Niemniej, niestety nie zapowiada się by GW planowało cokolwiek nowego dla TK, więc tak jak jest, będzie jeszcze przez długi czas. :(
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Przypominam, że Khemrii to kraina pustynna, więc ja bym tak heavy armourem nie dzielił na lewo i prawo.

Co do IB to wydaje mi się, że jego koszt jest dobrze wyważony, szczególnie przy konstruktach (a ostatni0 3-4 skorpy na armię się tylko widzi), to ten brak tej jednej inkntacji i ew. statsów princa boli. Dodtakowy slot jak u bretki nie byłby taki zły.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

smoka pod krola, tanszych skorpionow o co najmniej 20 punktow scorpy 2 na slot, tanszy ward 4+, zeby z latania mozn a bylo szarzowac, zeby byly ifki z inkantacji, fullplateki na constructach humanoidalnych (uszate i gigant) klopa z przerzutem scatterki i za 1-15 pkt wyniku misfire, kawalerii z heavy armorami i bardingiem i lkancami, charioty jako normalne a nie light, gigana z ws4, mozliwosci robienia flee characterami

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

brawo shino i o to chodzi :lol:
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Shino pisze:smoka pod krola, tanszych skorpionow o co najmniej 20 punktow scorpy 2 na slot, tanszy ward 4+, zeby z latania mozn a bylo szarzowac, zeby byly ifki z inkantacji, fullplateki na constructach humanoidalnych (uszate i gigant) klopa z przerzutem scatterki i za 1-15 pkt wyniku misfire, kawalerii z heavy armorami i bardingiem i lkancami, charioty jako normalne a nie light, gigana z ws4, mozliwosci robienia flee characterami
:lol:
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Dokładnie jak Shino mówi plus jeszcze coś :)

a póżniej dać Bana na armię:) oczywiście jak już ludzie kupią figurki

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Eee sry pomyslilo mi sie z tymi Tg :oops:. Eeee smok w TK ??? Jakos to mi sie nie widzi ale reszta spoko ale i tak nic sie narzie nie zmieni i to bardzo dlugo :P
Ostatnio zmieniony 6 maja 2007, o 08:13 przez gaara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

no to mój koncert życzeń...rydwany w Corze...chocby jedne i możliwość dawania konika w mumi (przynajmniej princowi)

:) Dziękuje koniec :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Kunika dla mumi to jakos nie widze :D
Jakas bestia dla TK by sie przydala (moze latajcy duzy sep albo cos popylajacego na piechte :D)
Shino przegles palke :roll: :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Shino przegles palke Rolling Eyes Wink
ale to nie ja zalozylem temat...

mnie osobiscie takie tematy powoli denerwuja juz... zaraz sie okaze, ze wraithy powinny wrocic na carriony i jeszcze wogole to powinni zwiekszyc krolowi T zeby mial wiekszego od princca.... a do tego hlp powinna miec jeszcze jedna inkantacje zeby bylo widac, ze jest 4 levelowym magiem... no i cos uzywajacego 2 podstawowe kosci powera, i jeszcze :roll:

jak dla mnie bez sensu jest gdybanie nad najlepiej zlozonym bookiem w calym batlu (tylko szkielety ze spearami sa beznadziejne... nawet ikonpwycza mozna wykorzystac przy odrobinie finezji)
EeeEEeee smok w TK ???
przechodzisz mutacje i chcesz tym sie pochwalic wszystkim? bo wielkich liter w srodku slowa raczej sei nie wrzuca...

co do samego smoka to jak nie widzisz to popatrz (i przeczytaj)

http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300808

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Nie mutacji nie przechodze, ale tak czy inaczej smok do TK moim zdaniem to nie pasuje on tylko by popsul klimat.

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

mnie osobiscie takie tematy powoli denerwuja juz...
mnie tez ... przeciez wszyscy wiedza co ta armia ma i czego nie ma i nasze gdybanie nie wplynie na to co wymysla "wspaniali" panowie na wyspie...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Shino pisze:mnie osobiscie takie tematy powoli denerwuja juz...
No i co z tego? Nie lubisz, nie czytaj.
Shino pisze:co do samego smoka to jak nie widzisz to popatrz (i przeczytaj)

http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300808
Więc GW i tak przebiło ten topic. Dobrzy są. :P
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

No i co z tego? Nie lubisz, nie czytaj.
Mialem to samo napisac :D

Zresztą topic nie miał być o nowej edycji ,a po prostu o tym jak mało używane oddziały zrobić bardziej grywalnymi (IB ,Uszaty ...) .
Czyli co chcieliby gracze bez przegiec ;) :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ