Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: Bałagan »

Araghas pisze:Chciałbym teraz poruszyć tą kwestię zawsze miałem z tym problem bo nie wiem po prostu jak czarować aby było to efektywne i skuteczne nie wiem z ilu kości najlepiej rzucać czary i jak powinna wyglądać sytuacja aby przeciwnik albo nie dispelował albo bał się że zaraz rzuce cos mocnego a on będzie miał już końcówkę kości dispela
Araghas pisze:Może to troche dziwne pytanie dla niektórych ale chciałbym Was zapytać bo nigdy mi to nie wychodziło, mianowicie jak najskuteczniej używać magii w Tomb Kings chodzi mi tu o mniej więcej jaką kolejność stosujecie podczas fazy magii [light i nehekara lore] - wliczając casket of souls. Jak powinno się prawidłowo rzucać czary aby nie zostały one lub miały mniejszą szansę na dispel ?
Są dwie szkoły:
1. każdy czar rzucasz z 2 kości dodajesz bonus za level i za hierotytana - Przeciwnik musi używać 3 kości do rozposzenia
2. rzucasz na turę tylko dwa czary ze wszystkich kości które masz (najczęściej duże wersje)

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

Czary na wielu PD raczej rzuca się na końcu z uwagi na ryzyko miscasta. Czar, który chcesz aby wszedł dajesz na końcu.
Co do ilości kości to ryzyko musisz sam skalkulować, ale to są kostki i czasem nie zdispelujesz 5 kostkami tego co rzucono na 3.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

sorry nie mam booka ...

1.Czy jak rzucam obszarowke z naszego lora i obejmie 2-3 oddziały to wszystkie się leczą d3+1 ?
2.Stalkersiaki maja sile 4 po prostu ,czy na wyposażeniu maja halabardę ?
3.Jak rozumiem teraz wszystko co ma zasadę "kopaczki" MUSI się zakopć ,nie można już wystawiać sobie w strefie ...?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

1.Każdy oddział będący celem czaru, np. grupowa popychaczka sie leczy
2.Stalkerzy mają siłę 4 i halabardy
3.Tak, wszystko co jest wykopką zaczyna pod ziemią.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Ja już ostatnio o to Was pytałem ale zapytam raz jeszcze dla całkowitej pewności.

- Powiedzcie mi czy opłacalnym zakupem byłaby 2ga katapulta TK ? czy opłaca się w ogóle grać na jednej katapulcie ? jak najlepiej ją uzbroić oraz czy udanym moim zakupem była katapulta oraz pieszy Lich włącznie z wysyłką za 110zł ? [transakcja z drugiej ręki oczywiście i niepomalowane figurki - farba pewnie zmyta lub nigdy nie były malowane - nie zapytałem bo nie pomyślałem o tym w ogóle] Tak pytam o to milion razy ponieważ na początek chciałbym ułożyć armię w pełni defensywną i na 2400 zacząć sobie grać - chciałbym poczytać rad doświadczonych graczy aby nie popełnić gafy i nie wtapiać pieniędzy w błoto.
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

I kolejne pytanie skoro nikt na tamto nie odpowiada :)

Świniaki najlepiej jako necrosfinksy sklejać czy jako warsfinksy :) ?

napiszcze wszystkie za i przeciw co o tym sądzicie.

Pozdrawiam
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Araghas pisze:- Powiedzcie mi czy opłacalnym zakupem byłaby 2ga katapulta TK ? czy opłaca się w ogóle grać na jednej katapulcie ? jak najlepiej ją uzbroić oraz czy udanym moim zakupem była katapulta oraz pieszy Lich włącznie z wysyłką za 110zł ?
tak opłaca się.
Araghas pisze: Świniaki najlepiej jako necrosfinksy sklejać czy jako warsfinksy :) ?
tylko war necro przy niej jest śmieszna.
Obrazek

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Araghas pisze: Świniaki najlepiej jako necrosfinksy sklejać czy jako warsfinksy :) ?
tylko war necro przy niej jest śmieszna.

To znaczy że Necrosfinksy są do dupy że się tak wyraże :) ? myślałem że jak mają latanie to potrafią nieźle namieszać, a powiedz mi jakie są aż tak wielkie zalety warsfinksa że przy nim necro jest śmieszny ? i na ilu świniach się najlepiej gra ? opłaca się wsadzać na świnie kinga ? oraz ile świń jeśli king jest w nią uzbrojony już.

p.s
dziękuję za poprzednią odpowiedź
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Drugie pytanie, które dziś wpadło mi do głowy ponieważ o tym jakoś nigdy nie przeczytałem mianowicie: czy rydwany TK są fast cav? czy nie są? bo czytam sobie raporty jakieś bardzo stare i ludzie wyrażają się jasno że jest to fast [ale nie mam pojęcia w której edycji to było]
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

były fastem w poprzednim booku

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

A mogę liczyć na pełniejszą wypowiedź ? to znaczy wszystkie za i przeciw w pytaniu o świniaki oraz o katapulty ? czy katapulta sama w sobie posiada płonące ataki czy trzeba jej coś dokupić ? jak najlepiej aby to wszystko wygladało - jak najlepiej złożyć/dopakować?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

1)katapa ma flamingi i ma [ab str 41]
2)najlepsze sfinksy to warsfinksy z zionięciem

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

A co sądzicie o zwykłych wojownikach szkieletów i Tomb Guardach ? w jakiej ilości najsensowniej ich wystawiać w jakiej formacji jako co jako strażników casketu np lub katap ? czy do walki ?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Powiem ci tak .... najlepiej jak wypróbujesz wszystkie warianty sam :) ja się tak non stop uczę . Osobiście wystawiam 20 szkieletów i drugie tyle z łukami . Ci pierwsi są jako bloker dla czegoś średniego i to na jedna turę aby rydwany lub coś innego podleciało od boku . TG hmmm są zwolennicy i przeciwnicy , niektórzy mówią iż sa to szkielety lekko podrasowane . Ja natomiast ich zawsze biorę , potrafią naprawdę nieźle po blokować i czami coś nadszarpnąć . Wystawiam ich 19 bo wrzucam tak zwanego konstruktora który im daje nienawiść .
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, o 06:54 przez Mysza_on, łącznie zmieniany 1 raz.

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

No to fajnie że nie napisałeś mi iż używasz 19TG bo ja akurat mam 20 i nie chce mi się kupować więcej żeby do 30 dociągnąć ponieważ slyszałem iż niektórzy tak grają :)
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Hej wam moje dzisiejsze pytanie dotyczy rydwanów. Jak najlepiej nimi grac - bede posiadal niedlugo 9 sztuk. 1 chce na tomb kinga rydwanowego przerobic wiec 8 sztuk - grac nimi najlepiej jako 2 czworki czy 1 oddzial 8 4x2rzedy ? glownie mam na mysli granie przeciwko dark elfom, bretonni, krasnalom oraz lizardom czy O&G te 2 ostatnie chodzi mi o armie z duzymi i silnymi klocami.
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

up - nadal jestem zainteresowany co sądzicie o moim pytaniu i rozwiązaniu jakie możecie mi polecić :)
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja zawsze gram na rydwanach i prawie zawsze się to opłaca. Inną sprawą jest to, że absolutnie nie opłaca się ładować aż osiem rydwanów do jednego klocka. Taki oddział jest wielki i za mało manewrowy. Krasnoludzkie katapulty i armaty przerobią go na złom w najwyżej drugiej turze, to samo tyczy się Imperium. Wszelka magia również bardzo boli tak duży oddział, co sprawia, że bezpieczniejszą i bardziej uniwersalną opcją są dwie czwórki.

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

Araghas pisze:No to fajnie że nie napisałeś mi iż używasz 19TG bo ja akurat mam 20 i nie chce mi się kupować więcej żeby do 30 dociągnąć ponieważ slyszałem iż niektórzy tak grają :)
Ja polecam wystawiać TG minimum 30 z FCG, a zwykłe szkielety po 40 z FCG lub 10 w kresce z czempionem.
Mniejsze ilości mają tendencję do bardzo szybkiego "rozpadania się" w wyniku CR. Oddziały innych armii przegrywając walkę często testują niemodyfikowany LD dzięki stubborn lub steadfast (z rerolem BSB), a szkielety się sypią i to boli.
Nie licz, że szybko będziesz się wskrzeszał, bo czary z lore Nehekhara są po prostu za drogie i szybko kostek brakuje :(

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

rozumiem, a oplaca sie wystawiac szkielety z bronia reczna czy raczej lucznikow wiecej? i powiedzcie mi jak widzicie FULL defens TK na np 2500 oraz mniejsze pkt np 1600 - bardzo wdzieczny bym byl za odpowiedz
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

ODPOWIEDZ