Dogs of War w TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Dogs of War w TK

Post autor: Jose »

jak juz pisalem w innym temacie zawodzą mnie ostatnio wszystkie rary... tak więc moje oczy kierują się w stronę DoW... ma ktoś jakieś doświadczenia w uzywaniu ich? bo coraz częściej się zastanawiam chociażby nad armatami...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Jak dla mnie zupelnie nie pauja do tej armii. A po co armata ktorej inkantacjami nie napedzisz jak masz lepsza katapulte to nie mam pojecia.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Na BaltiConie trzeba było mieć jeden oddział najemników i z tej okazji wystawiłem czwórkę Irongutów FCG. Dałbym warbannera kosztem czempiona i/lub muzyka, ale już cięzka kawa miała.

W każdym razie - miodzio oddział. Szybszy niż Ushabti. Z lepszym statycznym CRem. Można deklarować ucieczki (zebranie na Ld8 + muzyk). Jak dochodził do combatu, wyciskał łzy z oczu przeciwnika :D

Jak już mnie kompletnie pokręci to wywalę albo giganta, albo klopę z rozpy i kupię sobie pudełko Irongutów :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

po odpowiednich przeróbkach będą pasować do armii... czemu armata... bo w całej 7 edycji mogę policzyć na palcach co mi katapulta zabila... poza tym minimalny zasieg tez w pewnych momentach jest irytujacy a aramta moze z grapeshota przywalic... no nic musze popróbawać...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Na BaltiConie trzeba było mieć jeden oddział najemników i z tej okazji wystawiłem czwórkę Irongutów FCG. Dałbym warbannera kosztem czempiona i/lub muzyka, ale już cięzka kawa miała.

W każdym razie - miodzio oddział. Szybszy niż Ushabti. Z lepszym statycznym CRem. Można deklarować ucieczki (zebranie na Ld8 + muzyk). Jak dochodził do combatu, wyciskał łzy z oczu przeciwnika

Jak już mnie kompletnie pokręci to wywalę albo giganta, albo klopę z rozpy i kupię sobie pudełko Irongutów
Fajni sa nie powiem ale jak w jedenj z ostatnich bitw moja gola 3 rydwanu przejechala prze z 3 z war bannerem mam obiekcje :D ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jedyne dogsy, ktore uwazam za sensowne w tk to (w kolejnosci przydatnosci)

emisariusz
truthsayer
gigant
armata
desert dogi (choc ci glownie dlatego, ze fajne fluffowo wygladaja :wink: )

reszta jest mocno przecietna i co wazniejsze nie mozna ich popchnac z inkantacji :wink:

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

desert dogow nie można ... hate khemri ;)

a na armatkę już mam plan jak zrobić... tylko czasu brak :(
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Shino pisze:emisariusz
truthsayer
Zabronione w limited :?
Shino pisze:gigant
Drogi, o wiele łatwiej schodzi od ostrzału niż "nasz", jest trochę za bardzo losowy, nie można popchnąć ani uzdrowić.
Shino pisze:armata
Teoretycznie jest fajna. Ale wydaje mi się, że armata to ostatnia deska ratunku dla armii, które nie mają czym mocno przywalić z dystansu w multiwoundowe świństwa (Chaos, WE).
Nie zahaczam nawet o kwestię klimatyczności ;)
Shino pisze:desert dogi (choc ci glownie dlatego, ze fajne fluffowo wygladaja :wink: )
Kapitalny pomysł:
regimentsofrenownPart2.pdf pisze:For Hire: Al Muktar’s Desert Dogs can be hired as a Core Unit in Dogs of War armies. Alternatively, they can be hired as a Rare Unit in other Warhammer armies, except Bretonnia and Khemri.
:p
Zresztą, nawet gdyby można było, jest to najdroższa piątka fastów w grze (245 punktów!). Dziękuję, postoję. ;)
Shino pisze:reszta jest mocno przecietna i co wazniejsze nie mozna ich popchnac z inkantacji :wink:
Ogry ze swoim Mv6 nie potrzebują inkantacji :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tomash pisze:
Shino pisze:desert dogi (choc ci glownie dlatego, ze fajne fluffowo wygladaja :wink: )
Kapitalny pomysł:
regimentsofrenownPart2.pdf pisze:For Hire: Al Muktar’s Desert Dogs can be hired as a Core Unit in Dogs of War armies. Alternatively, they can be hired as a Rare Unit in other Warhammer armies, except Bretonnia and Khemri.
:p
Zresztą, nawet gdyby można było, jest to najdroższa piątka fastów w grze (245 punktów!). Dziękuję, postoję. ;)
Shino pisze:reszta jest mocno przecietna i co wazniejsze nie mozna ich popchnac z inkantacji :wink:
Ogry ze swoim Mv6 nie potrzebują inkantacji :)
fakt.. choc zawsze mozna wziasc normalnego fasta z figsami desert dogow jako kontyngent z numas :wink:

a ogry potrzebuja tych inkantacji bo uszate potrafia przejsc nawet do 15" w jedna ture

co do truthsayera i emisariusza to wiem, ze sa zabronieni w limited ale mowilem ogolnie o ror i dogsach

gigant moze i nie jest odpowrny na ostrzal ale jest prawie unbreakable co daje spory bonus w tej kruchej armii

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Nie zahaczam nawet o kwestię klimatyczności
a Tutankhanut? :roll:
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

ja tam wystawiłem kiedys 12 Volandów na ostatniej arenie hihi fajni kolesie :D

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Shakin' Dudi pisze:ja tam wystawiłem kiedys 12 Volandów na ostatniej arenie hihi fajni kolesie :D
363 punkty w jednym oddziale? :shock:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

fajny oddzial ale drogi ;) ale maja championa o statystykach capitana empire :D;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

a tak 363 :) fajni są chłopacy i czasem nawet sie spłacali hehehe :P chodz najczęściej przeciwnik omijał ich duzym łukiem lub na samym koncu kanapke robił :)

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Ja tam poprę Tomasha, na balticonie też fikałem irongutami i dawali radę, jeśli poszli w piach to w wyniku moich błędów. Gigant + Ironguty, coraz bardziej się przekonuję do tego zestawu rarów. A do tego ogry można klimatycznie zrobić, jak zresztą chyba większość modeli.

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

A co sądzicie o Mengilach w Khermi?

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Może nie do końca mam pytanie o DoW ale nie chciałem zakładać nowego tematu więc:
Będe miał turniej w którym można wstawić dowolny odział core z innej armii do 250pkt.

Potrzebna mi jakaś dobra piechota myślałem nad 10 pieszych chosenow chaosu ze slaneshem

Nie mam rozeznania za dużego po jednostkach innych armii jaką byście doradzili piechote do TK

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Krzysiek pisze:Może nie do końca mam pytanie o DoW ale nie chciałem zakładać nowego tematu więc:
Będe miał turniej w którym można wstawić dowolny odział core z innej armii do 250pkt.

Potrzebna mi jakaś dobra piechota myślałem nad 10 pieszych chosenow chaosu ze slaneshem

Nie mam rozeznania za dużego po jednostkach innych armii jaką byście doradzili piechote do TK
Przyda się coś twardego i niedrogiego, a chyba najlepszą taką piechotą pod względem cena-jakość są Dwarf Warriors.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dowolny oddział core do 250pkt?
Konni chaos knights!
Ewentualnie inna mocna rzecz (imperialna albo brytfańska konnica).

Piechotę już i tak masz jedną z lepszych ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Tomash ma rację. 5 rycerzy khorna powinno dać radę. Ewentualnie bretońska konnica, też powinna spełnić swoje zadanie.

ODPOWIEDZ