Moja armia ma alergię na Smoki, kowadła i inne rzeczy...

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Moja armia ma alergię na Smoki, kowadła i inne rzeczy...

Post autor: Reyki »

Na ostatnim turnieju dostałem okrytne 3 masakry w plecy(armie na smokach).

Zauważyłem że nie mam czym zabić smoka poza katapultką (ale ona musi trafić centralnie a to trudne).

Macie jakies pomysły?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

cr

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Reyki pisze:Zauważyłem że nie mam czym zabić smoka poza katapultką (ale ona musi trafić centralnie a to trudne).
Na EGT widziałem, jak Tomash trafił centralnie z klopy w HE smoka, zranił ale na multi weszły niestety tylko 3 rany. Gdyby wyrzucił 6, los bitwy byłby przesądzony, a to była pierwsza tura :P

O walkę ze smokiem może pokusić się latający king, ew nawet giguś :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Mate pisze:
Reyki pisze:Zauważyłem że nie mam czym zabić smoka poza katapultką (ale ona musi trafić centralnie a to trudne).
Na EGT widziałem, jak Tomash trafił centralnie z klopy w HE smoka, zranił ale na multi weszły niestety tylko 3 rany. Gdyby wyrzucił 6, los bitwy byłby przesądzony, a to była pierwsza tura :P
tu nie tylko zalezy od wyrzucenia 6 na liczbe ran a takze na panice smoka (o ktorej pewnie zapomnial :) )

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Shino pisze:tu nie tylko zalezy od wyrzucenia 6 na liczbe ran a takze na panice smoka (o ktorej pewnie zapomnial :) )
No no, nie byłbym taki pewien czy przeciwnik Tomka faktycznie "zapomniał" o tej panice... Dość często zdarzało mu się "mylić" podczas tej bitwy, m.in rzucił, że jego heros ma 3 rany miast dwóch; było jeszcze parę innych takich kwiatków, nie chcę nikomu czegoś zarzucać, ale atmosfera podczas tej bitwy była dość napięta :?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mowilem o tomku... watpie zeby kazdy gracz he znal specialne zasady katapulty khemrickiej :P

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Wbrew pozorom klopa nie tak trudno trafic ;) szczegolnie jak sa dwie i mamy spory potencjal magiczny .

Shino dobrze prawi .....

Ja kiedys pokusilem sie o szarze 2-3 skorpami ale zadnego KB nie bylo :(
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

A ja daje na to że ten lord miał pura.Zresztą mnie się tylko raz tak zdażyło żeby ktoś mi kulną 6 na ranienie,to niejest tak że odrazu wyżucisz 6 i jest i super.No ale khemri faktycznie jak niezdejmie smoka w 1 turze to już cholernie ciężko.

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

szczurek pisze:Wbrew pozorom klopa nie tak trudno trafic ;) szczegolnie jak sa dwie i mamy spory potencjal magiczny .

Shino dobrze prawi .....

Ja kiedys pokusilem sie o szarze 2-3 skorpami ale zadnego KB nie bylo :(
KB nie działa chyba na smoka, tylko na man-sized figurki ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Na jeźdźca działa. Często wystarczy.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Mate pisze: tylko na man-sized figurki ;)
tylko na us1 i us2 :P na man sized juz nie dziala ;]

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

A mi sie wydaje zeby go zlapac w combat ze szkeletami 25 no i jazda z nim a potem czyms lepszym chwycic nie wiem rydwany, gigi czy king latacz :P. Ja kiedys smoka WE z hajbornem zajebalem 25 szkeletow, ale gracz byl slaby wiec sie nie liczy :P

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Na jeźdźca działa. Często wystarczy.
dokladnie :D

sposoby na smoka to IMHO :

-klopa
-CR (chyba najlepiej jazda bo ma duzy M)
-fart na skorpie (zabicie gory ,choc smok czesto i tak pozostaje grozny ;) )
-JAkis mega fart (np: slabe rzuty itp.)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Mam taki jeden dobry sposob. Idz do kociola pomodl sie i daj duzo ksiedzu na tece moze cos pomorze a jak nie to kombinuj z tymi kombinacjami co ci podali wszyscy:P

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Na smoka idealny jest .....
KING i wszystko jasne 8)

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

jakos niewodze kinga który przezyje w pojedynku ze smokiem + lord wrogiej armii

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Na lorda polujesz skorpami aby jeden kilingblow byl i jazda z nim a smoka kingem mozna pojechac tylko rzuty trzeba miec dobre no i stradegie

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Ja mam sposób na smoka tylko trzeba mieć trochę farta. Grałem ze smokiem chaosu ale każdy jest taki sam pod tym względem. Już nie pamietam kto skrytykował mój pomysł, ale on działa jakby nie patrzeć. Zadałem smokowi 2 rany (jedna pech z klopy, druga łukami) po czym zaszarżowałem carrionami i kingiem (latanie flail of skulls itp) wyzwałem lorda, smoczka 2 razy zraniłem zadając mu 4 rany i zatłukłem. Lord oddał po kingu (2 rany) po czym uciekł automatycznie zgoniony przez carriony. Można próbować tego też na świeżego smoka, ale wtedy sporo szczęścia trzeba mieć. Żaden lord nie zada ci więcej niż 2 rany w walce. Ważne jest żeby zatłuc smoka, potem outnumber fear i nara. To jest mój pomysł i mi sie sprawdził - wygrałem 15-5 - jeżeli uważacie za zbyt ryzykowny zrozumiem, ale lepsze to niż masakra w plecy :)

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

ja tam jednego smoka złamałem gdy zaszarzowałem nim kawą z warbannerem od przodu...za czasów dobrej starej 6 edycji. Przegrał o muzyka i uciekł ;) ....to był ten jeden raz......

xD


mi ze smokami cienko idzie jak gram na liczce i katapach. ale sposobów jest troche:
King w kawaleri krzyczący Pojedynek smokowi
King/Prince w Tomb Guardach krzyczący pojedynek
Strzał z klopy
liczenie na to ze przeciwnik przestraszy sie naszego potenciału magicznego i ze go ukryje za lasem/monumentem
Tutaj podano fajny patent z Flail Of Skulls ...w sumie 3 rany musimy zadać smokowi aby go ubić jeżeli nie był ranny, da rade czasem ;)
KB na skorpionach
Turbo Rzuty na gigancie
Turbo fart ze nie zda paniki z czegoś ;)
Turbo szarża za pomocą wielu regimentów przeciwko smokom elfickim ;)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Duży kloc to podstawa by złamać smoka (o ile nie ustrzlisz go z klopy :lol: ). Z pwoodu tych latającyh badziewi daje wszedzie czempionów, niezłe zdziwko jak się naglę okazuje, że koleś z 20 atakami utyka na 10 łucznikach, kiedy na plecy pcha mu się gwardia z kingiem. Jak mamy kinga/princa, to można nim rzucać czalnedż mając nadzieję, że zamortyzuje nabite woundy do tego stopnia, że się smok złamie, gorzej jak nie przeżyje (chociaż zawsze jest curse). Hmm ja bym się kawą osobiście bał, giną tak samo szybko jak szkiele, a jest ich o połowę mniej, jak nie złamiesz w 1 turze to kaplica.

Kilka moich ciekawych doświadczeń (oba z maja zeszłego roku):

Prince + Anhkra + 19 TG kontra Chaosowy smok
Prince przetrwał chyba 4 rundy chelengu (wardując około 10 z 11 ran), w końcu smok się złamał.

King (typowy latacz) + hiero + 19 TG wpada na tyłek Tzeentchowego smoka
Po około 5 rundach walki, zginął ostatni gwardzista, a hiero posypał się od CR (przez cały czas był tak ustawiony, że nie było z nim kontaktu). Smok nie chciał się złamać na -6, -4, -1 potem ja się już sypałem.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

ODPOWIEDZ