Moja armia ma alergię na Smoki, kowadła i inne rzeczy...

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Grichalk pisze: a mogę wystawić działko Malakaia normalnie w armii?
na limited? jestes absolutnie opewien, ze mozesz?
Gdzie ma tego poisona???
za 2 pkt jak masz khalide ;)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

No z tą khalidą to wątpliwe, ale i tak bez znaczenia, bo chyba taka kombinacja nigdy nei wystąpi.


Tak mnie teraz naszło, że w sumie chętnie bym schandlował BS 2 na BS 1 + poison, chociaż trochę na skinki szkoda. (oczywiście mówie o bow skellie a nie gigusiu)
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Ale śmiesznie jest jak masz dużo opcji w armii.

Co z tego, że nigdy tego nie wykorzystasz :wink:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ostatnio kumpel od Lizaków rzucił mi challenge na magię. Jako ze dumny ze swej armii jestem niesłychanie to oczywiście rękawicę podjąłem. I teraz mam problem. Wiem mniej więcej jak on zagra. Będą to:
- Slann 2 generacja
- dwóch szamanów
- wypakowany klocek templi
- klocek saurusów
- 2x kroxy
- 3x skinki
- żadnych terradonów, swarmów, salek ani stegadonów

Ja myślałem o wzięciu:
- cascet (jestem zobligowany, przez warunki pojedynku)
- klopa
- wysoki licz (przymus, chociaż nie jest wcale taki zły)
- 2x licze ze scrollami
- książę z maską terroru, by brejkować templi
- 2x 25 klocków TG
- 2x Scorpy
- 3x Swarm
- 2x 15 łuczników...

i?

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

Moim zdaniem za dużo TG po co dwa razy po 25 daj raz i po co ci 3 swormy daje sie 5 albo 2 :P

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

3 swarmy to optymalna ilość.
2 czasem za mało a 5 za drogo.
TG faktycznie możesz wywalic jednych.Drygich dopakować do 30.
A na zwolnione miejsce daj 3/4 uszatki lub 4 rydwany z miragem.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Drygich dopakować do 30.
niestety max tg to 25 ;)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Specjalnie nie dałem Ushabti, ani rydwanów. Mam doświadczenie w graniu rydwanami przeciwko Lizakom na magii i zwykle obrywały cała magię i nie dojeżdżały. A zresztą rydwany się nie przebiją przez Templi a to mój główny cel. Poza tym Temple budzą strach (wyciągnąłem od kumpla, że da im taki sztandar), więc muszę mieć coś co może się z nimi bić i stać. Mam plan złamania ich z combatu, ale klocek, który ma przerzut liderki na 9, stubborna, rzuca liderkę na 3 kostkach i wybiera dwie niższe oraz sam budzi strach jest prawie niezłamywalny. Jedyna opcja to duuużo piechoty z terrorem i fear outnumber...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

primo zdejmij terror z ksiecia. Nie przyda ci sie gdyz lizzie i tak maja ld9 na cold bloodzie a raczej nie fearoutnumberujsz templi z us1...

osobiscie bym tez wyrzucil cascet i zaminil na cos innego (-> klopa) do teog dolozyl cos zamiast jednego oddzialu tg. no i bardzo wazne zmniejsz ilosc swarmow do 2. 3 to juz zbyt duza ilosc punktow do utopienia w jednostce z t2

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

... tak tak i przerzutem oraz stubbornem bo Slaan jest BSB, ale wsadzam go do klocka TG i gnam nimi do przodu i staram się łamać klocek. Taki jest mój mroczny plan.

Cascet jest warunkiem gry. To jest challenge magiczny. Ja wsadzam cascet, a mój kumpel NIE WSADZA biegacza.

Swarmy są teoretycznie na kroxy. Wjazd od boku i te sprawy... :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cascet jest warunkiem gry. To jest challenge magiczny. Ja wsadzam cascet, a mój kumpel NIE WSADZA biegacza.
slaby deal zrobiles...

swarmy na kroxy tak? Oo musisz byc z boku co jest dosc roblematyczne... imo

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Czy ja wiem? Ustalenie było takie, że gramy na max magii.

W ostatecznej wersji na skinki i szamanów... Swarmy zawsze się przydadzą. :)

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Tak jak w temacie.
Pytanie nie tylko do graczy TK ale i przeciwnikow - jak sie Wam z tym gra?
Zastanawialem sie ostatnio o TK na tle innych armii. Po wyjsciu demonow i VC mozna zauwazyc ze niektore armie totalnie stracily kopa i wlasnie jak jest z TK?
Czy sa szanse dogonic wampiry czy demony?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja zagrałem raz z VC i udało mi się zabić 0 pkt.Totalnie nic.

Magią mnie przejechał bo w 1 turze wyskoczyłem ze scrolli a dispell poolem nie dysponujemy potężnym.

Z demonami na magii tez ciężko to widze.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

No jakas odpowiedz to jest, cos widze ze o forum naprawde UMARLO xP

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Albo ludzie nie grali jeszcze z nowym cholerstwem
Ja np nie grałem ale już nie mogę doczekać się jakiejś walki z tymi armiami ciekaw jestem czy to takie straszne jak mówią

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Pytanie dotyczylo tez reszty armii.. he, orki, krasie i reszta.
Mod polaczyl tematy po prostu.

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

Ja grałem dwa razy z VC i co ... masakra w plecy, coś tam ubiłem ale to i tak było za mało :( krasiami grałem dwa razy, TK nieźle dają sobie radę.

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Gdyby każda armia była tak zbalansowana jak TK to by był naprawde dobry warhammer Bo TK nie sa latwe a za to ciezkie i dajace do myslenia

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

Sorki moge sie powtorzyc, ale przejezdanie przez 6 stron i szukanie to strata torche czasu zeby zobaczyc czy ktos pomiedzy fajne albo niefajne napisal to co ja napisze teraz.

Kingami nie gram ale czesto gram przeciwko kingom. Mam orki uzywam wyverny. Moge powiedziec czego ja sie zawsze obawiam. Na pewno katapulty. Cos co moze zdjac 6 woondow w jednym strzale jest masakryczne a TG tym bardziej. Wyczarowujesz strzal i zgadujesz zasieg. Jak nie trafisz to zawsze w fazie strzalu wiesz mniej wiecej jaka odleglosc i korygujesz. Nic to ze a noz wyjdzie misfire albo scatter. Zawsze mozesz rzucic 1 na zranienie a katapula jest warta 3 razy niej niz smok.

Udreka sa na pewno swarmy. Smok sie przez takie cos nie przebije i bedzie stal conajmniej dwie tury zanim to wytnie, a jak szczescie dopisze to masz przez te dwie tury 30 atakow i liczyc na poisony. jezeli nie zabija to na pewno nadwatla bydle.

Kaszkiet zadajacy rany z liderki bez save'a oddawany jak za strzelanie czyli wiekszosc pojdzie w dol.

uszatki moze nie zabija ale tez nadwatla.

Gigant cos powinien zrobic ale na pewno nie zdejmie.Osobiscie uwazam giganta khemri za porazke.

Ogolnie nie ma sie co dziwic ze masz problemy ze smokiem. Smok ma byc trudny do zabicia i tyle. Po to zostala stworzona ta jednostka zeby tacy gracze jak my mogli sie poglowic co z nim zrobic. A ogolnie nie ma na sweicie jednostki ktora by przetrwala porzadne baty w CR

ODPOWIEDZ