Koniec Tomb Kings jakich znamy??

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Koniec Tomb Kings jakich znamy??

Post autor: beszcza »

Czytają ostatnie posty, które mówią o łączeniu armii Undead z TK trochę mi się smutno zrobiło... Miejmy nadzieję, że nasza ukochana armia nie umrze lub nie pójdzie w złą stronę. Pytanie za 100% co muszę kupić, żeby poczytać o nowych zasadach naszej armii i czy to już na 100% są nowe zasady i nic się nie zmieni ponieważ na stronie GW jest nadal na sprzedaż jest armybook TK, który wszyscy znamy... Niech ktoś się wypowie mądrzejszy ode mnie :)

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Nikt Ci nic konkretnego nie powie. Trzeba poczekać ok. rok do 9ed, wtedy będzie wiadomo czy będą wydawali army booki czy będą księgi łączone. Wszstko zależy czy End of times będzie się super sprzedawało, czy też jeszcze bardziej spadnie popularność/sprzedaż WFB.

Na chwilę obecną na turniejach używany jest armybok Tomb Kings, co będzie w przyszłości nikt nie wie.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

!!Uwaga!! Spoilery z książki !!Uwaga!!



Kateph zabity przez Settrę, Settra i Apophas zabity przez Nagasha, Settra wskrzeszony przez Bogów chaosu. Tak, to są smutne dni dla TK
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

było zdjęcie w whitedwarfie lub tej książce jak nagash walczy z apophasem i 2 rojami :lol2:

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Na żadną 9 edycję nie trzeba czekać, zresztą jeśli kiedyś tam wyjdzie to tylko potwierdzi trend EoT.
End of Times to oficjalny podręcznik z zasadami i wygląda na to, że kolejne dla innych ras też tak będą wyglądać.
Chodzi oczywiście o to, żeby gracze łączyli swoje dotychczasowe armie z nowymi. W 40k, już GW to zrobiło dawno. $)

Są już "u nas" turnieje gdzie Undead Legions są dopuszczone przez organizatorów. Zaściankowe grupy będą opierać się najdłużej.
Można grac po staremu tylko na armybooku TK albo można grac na End of Times (Undead Legions) wystawiając tylko jednostki TK.
Z rozbawieniem czekam na najlepsze combo jakie zostanie wymyślone z możliwości połączenia Vampire Counts z Tomb Kings.

@Fubuki - nie jest napisane wprost co to za cztery głosy pomogły zebrać się Settrze ;)
To nie są smutne dni dla TK. Nieumarli się nie smucą :D W dodatku mają szansę w końcu podbić świat.
Jeśli nie pod rządami Settry to może pod Nagasha.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

To jest bardzo miła wiadomość- że nie jest to dokładnie powiedziane, jednak z wszystkich opisów jakie przeczytałem wynika że byli to bogowie chaosu. Żałuję bardzo że nie mam na razie jak dorwać się do części fluffowej nowego podręcznika i muszę polegać na opisach, recenzjach, podsumowaniach i skrótach.
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Ten fragment o Settrze jest na ostatniej :D stronie End of Times.
spoiler-cytat :
"...
The wind swept across the sands once again.
Settra felt a will not his own surge through his
scattered bones, making them whole once more and
infusing him with a new strenght.
Settra straggered to his feet, his throughts of
despair fading like a desert mirage. He felt strength
coursing through his limbs, a vigour he had not
known in millennia.
Was this some trick? wondered the Khemrikhara.
Four voices that were somehow one danced on
the breeze, their words bubbling with laughter.
'The battle is only over if you wish it. You can be a
king again.'
Settra gave no reply, and stared silently across
the Khemrian sands."


Obstawiam, że to rzeczywiście Bogowie Chaosu uczynią go swoim championem, żeby osłabił armie Nagasha i tym samym dał zwycięstwo Archaonowi prącemu z północy z siłami Chaosu.
Czy może to być ktoś inny? Bogowie Nehekhary są chyba już zbyt słabi jeśli w ogóle jeszcze istnieją. Wampiry z rodu Carstein, które pragną wyrwać się z pod władzy Nagasha? Neee.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Bogowie TK istnieją tylko ich moc z czasem powoli maleje, jednak nadal są potężni ale nie mogą sami ingerować w świat śmiertelników. Jednak mogliby "ożywić" Settrę. Bardzo prawodopodobne jednak jest to że jednak właśnie bogowie chaosu go wskrzesili. Może GW ma w planach Settrę zabijającego Nagasha i zaraz po tym odrzucić władzę mrocznych bóstw stając się w pełni autonomiczną istotą (po drodze zabijając oczywiście hordy demonów, żaden bóg nie lubi gdy mówisz mu "nie")
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Albo napisano to w ten sposób, ponieważ tk chyba nie znają bogów chaosu jako khorna i pozostałą wesołą ekipę.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Przeczytałem wreszcie wstępniak do zasad UL - to tylko zasady kampanii, by gracze mogli grać co jest opisane w książce i tyle. Zmieni się fluff,zasady undead i % w 9ed tyle można wnioskować z tej książki.
Xyxel pisze:Są już "u nas" turnieje gdzie Undead Legions są dopuszczone przez organizatorów. Zaściankowe grupy będą opierać się najdłużej.
Rozumiem że te zaściankowe grupy to Łódź i Śląsk? Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo UL to może i jest grane ale gdzieś po piwnicach...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Zmieni się fluff,zasady undead i % w 9ed tyle można wnioskować z tej książki.
Jeździec ma łączony profil z wierzchowcem (bierzemy wyższe statystyki i sumujemy ilość woundów). W ten sposób ward z przedmiotów będzie się przenosił na monstery. Może ich wystawianie będzie wreszcie mialo jakiś sens nawet na przeciwnika z dużym parkiem maszynowym.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Taa pomyśl o smoku chaosu z wardem na 3+ z przerzutem 1... i 6+3 woundami? #-o
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Spokojnie, będzie nowe euro na 9tke to się przytnie. Łączony profil to imho duże +1 w jakości zasad. Nie będzie już tysiąca zasad że klopa to trafia tak, działo siak, skinki nie będą zabijać smoków... W zasadzie to od 6 ed to smoki miały przechlapane, niech sobie polatają w tej 9tej :mrgreen:

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

I np ogry będą mieć kawalerie za 78 p model który ma 6 woundow xD albo np huntera na stonehornie który będzie mieć jakieś 10-11 xD lecimy dalej ?? No 9 ed zapowiada sie na rzucenie nie jak w 8 wiadrem kości i 6 rurami /180 min tylko 5 wiadrami kostek i 12 rurami albo 360 min :lol2: :lol2:
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Może monstrualnej i zwykłej kawalerii nie będzie to dotyczyć, ja bym to zostawił tylko dla monsterów, inaczej kawalerzysta imperium za 22pkt z core będzie miał AS1+ i 2 rany.

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

SoCiu pisze:Przeczytałem wreszcie wstępniak do zasad UL - to tylko zasady kampanii...
Podaj proszę na której stronie to znalazłeś bo w moim egzemplarzu tego nie ma.
Jest za to zapis, że jest to update do zasad Warhammera.

Undead Legions to nowy podręcznik łączący jednostki Vampire Counts i Tomb Kings.
Są w nim dodatkowo specjalne scenariusze odwzorowujące kampanię Arkhama i Manfreda.
Czytać wypada ze zrozumieniem aby nie przekazywać nieprawdziwych informacji.
SoCiu pisze:
Xyxel pisze:Są już "u nas" turnieje gdzie Undead Legions są dopuszczone przez organizatorów. Zaściankowe grupy będą opierać się najdłużej.
Rozumiem że te zaściankowe grupy to Łódź i Śląsk? Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo UL to może i jest grane ale gdzieś po piwnicach...
Zapraszam do wątku o turnieju Vanaheim (innych nie chciało mi się przeglądać)
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=45395
22 osoby już zgłoszone, może i grają w piwnicy nie wiem.

Zreflektuj się kto tu wprowadza ludzi w błąd i pamiętaj, że mówimy o przesuwaniu plastikowych figurek po dużym stole :D

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Hej Xyxel. Jestem jednym z organizatorów turniejów w Warszawie i widzę Twój wojowniczy entuzjazm, z jakim walczysz o turniejowe wprowadzenie nowych zasad. Nie dziwię Ci się, bo sam gram TK. Jest jedna rzecz, która powstrzymuje (i słusznie) ludzi przed wprowadzeniem tych zasad na turniejach.


Mianowicie uściślenia sędziowskie, na które gramy w Polsce wymieniają z nazwy wszystkie dopuszczone do gry podręczniki i niejako jest to dla orgów wyznacznik czym można i czym nie można grać. Najlepiej byś zrobił, gdybys uzył swojego entuzjazmu i poprosił LS o oficjalne odniesienie sie, co do turniejowego grania TK na zasadach EoT.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

UL nie wejdzie do gry turniejowej, a na pewno nie w ciągu tego roku. Odbędzie się parę fanowych turniejów na zasady UL, jako że teraz jest na to czas, bo etc sie skończyło i ludzie chcą odpocząć od euro, wiec grają różne śmiechowe formaty. A za parę miesięcy nikt już nie będzie pamiętał o UL, tak jak to było ze SoM :)

No chyba, że goście od etc zdecyduja się na wprowadzenie UL do formatu euro, ale na to bym nie liczył ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

@Kalesoner
Zwracać się do loży sędziowskiej z zapytaniem czy UL będzie dopuszczone do turnieji to dawanie im mandatu do wydania decyzji w tym zakresie.
Albo chce się mieć na turniejach jak najwięcej graczy i zróżnicowanych armii albo jest się zadowolonym z tych kilku rozpisek na krzyż na następne kilka lat.
Obecne ograniczenia na turniejach w PL są wypisywane przez ludzi którzy nie znają specyfiki TK (nie będę się rozpisywał) albo mają w d...e graczy z tą armią.
Albo jedno i drugie. "Przecież i tak prawie nikt nimi nie gra" - prawda?
Gram głównie towarzysko ale od czasu do czasu zagrałbym TK w turnieju. Obecnie nie ma to sensu (vide ograniczenia) bez zasad UL.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Zwracać się do loży sędziowskiej z zapytaniem czy UL będzie dopuszczone do turnieji to dawanie im mandatu do wydania decyzji w tym zakresie.
ummm. ale oni maja mandat do wydania decyzji w tym zakresie...

Albo chce się mieć na turniejach jak najwięcej graczy i zróżnicowanych armii albo jest się zadowolonym z tych kilku rozpisek na krzyż na następne kilka lat
tu sie troche osmieszasz. Widac nawet po armiach jak brettonia czy orki, ktore na etc nie maja ograniczen, ze te nic nie zmieniaja w tworzeniu rozpisek przez ludzi. Nawet uwazam, ze armie tych 2 podrecznikow znacznie bardziej przypominaja siebie nawzajem niz rozpiski armii ograniczonych przez etc.

dodanie kolejnej armii nie zmieni nic w zroznicowaniu armii (nawet zmniejszy. nie bedzie juz ani tk ani vc, tylko bedzie ul, ktory jest lepszy i mocniejszy) a i zadowolenie pewnie bedzie mniejsze przez to graczy.
Obecne ograniczenia na turniejach w PL są wypisywane przez ludzi którzy nie znają specyfiki TK (nie będę się rozpisywał) albo mają w d...e graczy z tą armią.
obecne ograniczenia etc nie roznia sie tak bardzo od ograniczen z poprzedniego roku. tamte robilem m.in. ja. mam w domu wszystkie dyplomy za najlepszego generala tk od roku 2009/2010 i to tylko dlatego, ze wczesniej nie byly takowe rozdawane. Na prawde myslisz, ze nie znam specyfiki armii jaka gram/gralem? obawiam sie, ze problem raczej lezy w tym, ze raczej ty znie znasz specyfiki tej armii i sie tu gubisz.

ODPOWIEDZ