Taktyki i początki gry Tomb Kings

Tomb Kings

Moderator: Shino

Zablokowany
Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Taktyki i początki gry Tomb Kings

Post autor: dziekanotr »

Witam, jestem nowy na tym forum i chcialbym dowiedziec sie czegos na temat tej armii. Narazie kupilem battalion i Liche Priesta na pieszo. Moglibyscie mi pomoc w doborze nastepnych jednostek na DEFENS? i zapodac jakies niewielkie porady jak GRAC ta armia? Wlasnie sie zastanawialem czy nie skleic HORSEMANOW z shieldami i spearami, ale tak sobie patrze w codex i stwierdzilem ze kosztuja za duzo i z szarza beda mieli 5-6 atakow o sile 4 ;/ wiec raczej skleje ich z bow'ami jak myslicie?

Pozdrawiam DzIeKaN

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

na defens - przyda się katapulta, przyda się kaszkiet (ale priorytet to katapulta). przyda się mocny klocek (uszabti lub tomb guardzi) do bronienia tego. obowiązkowo skorpion, carriony, swarmy.

o kawalerii się nie wypowiadam, nie korzystam i nie zamierzam.

a co do porad ogólnych - poczytaj na tym forum wszystkie tematy w dziale o TK, jak znasz angielski to zapraszam na http://p197.ezboard.com/bfromthesandsofkhemri, a do tego bodaj na cytadela.pl były jakieś artykuły o Khemri, jak startowałem to mi pomogły, chociaż teraz z wieloma kwestiami stamtąd się nie zgadzam.

no i poczytaj armybook, ściagnij sobie FAQ Direwolfa (zawiera też erratę GW) z http://www.geocities.com/mi_whplayers/7 ... tk_faq.txt

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

ok, dzieki za linki , ale mam pewna watpliwosc co do Ushebti i carrionow, myslisz ze na defens to sa dobre jednostki? nie lepiej dac wiecej lucznikow ? a co to jest kaszkiet :P?

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

ujmę to tak - dla mnie defens to taktyka opierająca się na tym, żeby maksymalnie ugryźć przeciwnika, zanim do mnie dojdzie. carriony + popychaczka dają mi szarżę w 1turze - możliwość zdjęcia maszynki wroga, zajęcia czymś jego łuczników na 2tury, wywołania paniki.
uszabti tudzież TG - musisz mieć klocek, który będzie bronił tego co trzymasz na przeciwnika - Twoich liczek i katapulty. bo np. taka Bretonnia robi Ci szarżę w drugiej turze a dzięki takiemu klockowi możesz to przeżyć, a nawet ładnie przeciwnika odbić.
łuczników nigdy dość :) przeciwnik ich nie docenia, a jeden dobry rzut potrafi zabić coś co nie ma save lub wywołać panikę w nadchodzącym oddziale.
a kaszkiet to Casket of Souls - ołtarz na który przeciwnik zawsze zachowuje dwie kości dispela lub scroll i już chociażby dlatego wart jest swej ceny (czy to w pkt czy w PLN :wink:).

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Aha... wiec teraz wszystko jasne :P ale grajac na 1500-1700pkt, mozna wziasc 1 jednostke RARE, wiec mysle ze raczej katapulta wydaje sie najbardziej potrzebna na DEFENS jak sadzisz? i jakie proponujesz uzbrojenie dla Tomb Prince'a?

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

na początek zdecydowanie zainwestuj w katapkę, większa frajda :P
a co do uzbrojenia - dużo zależy od tego, jakie cele ma mieć. poczytaj rozpiski zamieszczone na tym forum, zobacz czym ludzie grają i w jakim zestawieniu.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

klopa lepsza :D ,a na 2+ to dawaj 2 ,kasket to plew ;) (czyt. fajny ale klopa lepsza :P)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Tak jak Szczurek pisze. Właściwie to Casket powinien być Twoim ostatnim zakupem w tej armii - poza nim wszystkie pozostałe jednostki są grywalne, chociaż żeby cisnąć np. Tomb Guardami i Ushabti trzeba bardzo dobrze poznać te jednostki.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

kurna co Wy macie do kaszkietu? na 2000 pkt kaszkiet + HLP + 2LP + TP robi straszliwą siekę w turze magii. ja go używam zdając sobie doskonale sprawę, że Light of Death zostanie zdispelowane - i o to mi dokładnie chodzi - przeciwnik zachowuje kości lub scrolle na sam koniec, a ja spokojnie mogę popychać, strzelać, popychać, strzelać, wywoływać panikę, wywoływać panikę, wywoływać panikę...

jak najbardziej rozumiem branie dwóch katapult na 2000pkt gdy zamiast HLP brałbym Kinga. ale z HLP zawsze kaszkiet w rozpisce.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tomash pisze:Tak jak Szczurek pisze. Właściwie to Casket powinien być Twoim ostatnim zakupem w tej armii - poza nim wszystkie pozostałe jednostki są grywalne, chociaż żeby cisnąć np. Tomb Guardami i Ushabti trzeba bardzo dobrze poznać te jednostki.
ciekawe dudek gral kaszkietem przez jakis czas i mu dzialal... moze po porsut jak wszystim trzeba sie nauczyc grac a nie narzekac, ze nie grywalne...

na poczatek radzil bym zakup gwardii katapki i jakiejs kontry na defens czyli skorpiona ;]

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Shino masz racje (ja np: uważam kawę za plew ,a niektórzy tym pociskają ).
U TK praktycznie wszystkie jednostki są użyteczne ....
2 Klopy imho jednak lepsze (trzeba czymś te smoki ,czołgi itp. kilować ;) ) .
Przy 4 strzałach można na luzaku ;) 2 czołgi ..... :wink:
For fun wystawiam casket i nie narzekam ale na tura itp. wole 2 klopy (albo klope i gigsona)
jakiejs kontry na defens czyli skorpiona ;]
albo 2 ..... :lol2:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

dziekanotr pisze:Aha... wiec teraz wszystko jasne :P ale grajac na 1500-1700pkt, mozna wziasc 1 jednostke RARE, wiec mysle ze raczej katapulta wydaje sie najbardziej potrzebna na DEFENS jak sadzisz? i jakie proponujesz uzbrojenie dla Tomb Prince'a?
Katapulta dobra jest. :)

Co do Princa- mój ma GW i Sapesh i świetnie sobie radzi. :)
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

no to fajnie, jutro lece po katapke :P a mam jeszcze pytanie odnosnie kawalerii. Jakie jest jej najlepsze uzbrojenie i sposob gry?

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Nie ma opcji uzbrojenia, masz tylko dwa "sztywne" rodzaje kawy, którym co najwyżej możesz CG kupować.
Ja zbytnio w ciężką nie wierzę- IMO cienka jest i tyle. Niech się wypowie ktoś, kto używa. :D
Sam używam lekkiej i jest świetna do odginania szarż tudzież polowania na wraże odpowiedniki psów.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

hmm... mowisz teraz o kawalerii z bow'ami... ja myslalem wlasnie o Heavy... niewiem czy to ma sens i jakie bedzie mialo zastosowanie w mojej armi..wiec czekam na wypowiedz graczy, ktorzy grali lub graja kawaleria ze spearami

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Dziwne pytanie ale skad bierzecie dodatkowe rece do szkieletow ? W wyprasce z lukami na 8 broni przypadaja 4 rece siegajace do kolczanu a skad reszta ? Na bazowych wypraskach sa tylko raczki trzymajace tarcze.

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Ni ma.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Proponuje bys poszukal na allegro, czasami sa naprawde niezle rzeczy.

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Allegro jest ok- bardzo ok. Poza farbkami i katapultą kupiłem tam ponad 2k punktów armii. :P
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
theock
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: theock »

Scorpiona! Kup scorpiona! Coś musi zmielić te paskudne armaty, balisty i inny śmieć co do nas strzela :wink:

Zablokowany