Rzadko używane przedmioty - Może da się ich używać ???

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Rzadko używane przedmioty - Może da się ich używać ???

Post autor: szczurek »

Jak w tytule :D
Nurtuje mnie czy ktos z dobrym skutkiem uzywa jakis fajnych (czyt. zadko uzywanych;)) magicznych broni (opocz flail of skulls - jest fajny i czesto uzywam) .

Oto bronie i inne przedmioty ktore mnie ciekawia ale mam obiekcje (opisy zaczerpniete z czempioni.pl co by osoby nie znajace TK tez mogly sie wypowiedziec [nie wiem w sumie po co mialy by to robic ale .......:D:D :roll: ])


Spear of Antarhak-Włócznia ta ma normalne zasady tego typu broni tyle, że jeśli uda nam się zranić z niej to automatycznie leczymy sobie lub regimentowi tyle ran ile zadaliśmy! Dobre dla króla na rydwanie, który znajduje się w regimencie – darmowa inkantacja.

Przedmiot fajny bo zawsze typek na rydwanie moze sobie uleczy kilku chlopa (zawsze tych kilka woundow sie zdazy to w koncu tylko T4 ;)) Jedynie chyba dla krola bo princ z sila 4/5 w szarzy to IMHO lipa :)


Shields of Ptra-Tarcza ta daje nam + 1 do pancerza. Dodatkowo jeśli bohater posiadający tą tarczę zmuszony jest do jakiegokolwiek testu pancerza, automatycznie wszystkie wrogie regimenty które znajdują się w kontakcie z herosem mają 1 WS na tą rundę walki wręcz! Tak to czasem więc wychodzi ze szkielety trafiają na 3+ .

IMHO fajna i TANIA tarcza :) Tyko w mojej rozpi gdzie mam glownie herosow na chariotach nieoplacalna :( (koles zawsze bedzie walil po rydwanie :)) .Choc dla krola na piechte ......:)


Death Mask of Kharnut-Maska ta daje właścicielowi zasadę “terror”. Kiedyś się nad wykorzystaniem tego przedmiotu zastanawiałem, jednak ostatecznie stwierdziłem że są inne ważniejsze przedmioty potrzebne w armii.

W mojej rozpie nie trzeba (gigusie zapewniaja terror :D) ale czy ktos testowal ??? sredni i jakos dla mnie za drogi ;)



Vanbrace of Sun-Bardzo fajny przedmiot powodujący iż przeciwnik ma o jeden atak mniej (jeden przez nas wybrany model). Kiedy nie macie w co zainwestować 15 punktów to bierzecie to koniecznie, nawet czasem dla magów – może to im życie uratować

IMHO bardzo fajny i TANI przedmiocik :D jak tylko mam pkt. to daje (dziwie sie bo zadko widuje go w innych rozpach TK)


Staff of Ravening-Bound spell o sile 4. Na 18 cali kostur ten wyrzuca z siebie 3k6 pocisków z siłą 2. Jeśli grasz z armia która ma niska wytrzymałość oraz pancerz to polecam. W innych wypadkach bezużyteczny przedmiot.

Swego czasu sporo osob go uzywalo (teraz juz wola zwoje rozpraszania dawac) .Moze gdyby nie ten zasieg 18 cali to .........


Banner of the Hidden Death-Nominujemy oddział podstawowy za cenę maksymalnie 100 I go “wrzucamy do tego sztandaru. Następnie w swojej turze ruchów (ale po szarżach) w promieniu 18 cali od chorążego możemy wypuścić ten regiment. Byłby to dobry przedmiot gdyby można byłoby tą jednostką zaatakować natychmiast po aktywowaniu sztandaru. Niestety tak nie ma. Czasem może być przydatny.

Zastanawialem sie nad nim dosc czesto :) Podobno Fluffy sporo go uzywal i to z dobrym skutkiem :)


Standard of the Cursed Word-Na początku każdej fazy magii gracza Tomb Kings, modele znajdujące się w kontakcie ze sztandarowym muszą wykonać niemodyfikowany test na Ld, albo otrzymają ranę bez żadnych testów pancerza. Teoretycznie zawsze przydatne J, szczególnie gdy mamy rydwan – wtedy styka się z nim maksymalnie 4 jeźdźców!

Niby fajny ale ...... Czasem zadko (w przypadkow chariotow) jest 2 tura (albo sie przejezdza albo dostaje :D;))


To sa chyba wszystkie ;) przedmioty nad ktorymi sie zastanawialem ,a nie wiem czy warto :D
Ostatnio zmieniony 26 gru 2006, o 19:01 przez szczurek, łącznie zmieniany 4 razy.
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

szczurek pisze: Spear of Antarhak-Włócznia ta ma normalne zasady tego typu broni tyle, że jeśli uda nam się zranić z niej to automatycznie leczymy sobie lub regimentowi tyle ran ile zadaliśmy! Dobre dla króla na rydwanie, który znajduje się w regimencie – darmowa inkantacja.

Przedmiot fajny bo zawsze typek na rydwanie moze sobie uleczy kilku chlopa (zawsze tych kilka woundow sie zdazy to w koncu tylko T4 ;)) Jedynie chyba dla krola bo princ z sila 4/5 w szarzy to IMHO lipa :)
zajebioza przedmiot.. bardzo fajny.. szczegulnie w unbreakable kombie latanie + spira + scorpion armour i przytrzymujemy wszystko;]


Vanbrace of Sun-Bardzo fajny przedmiot powodujący iż przeciwnik ma o jeden atak mniej (jeden przez nas wybrany model). Kiedy nie macie w co zainwestować 15 punktów to bierzecie to koniecznie, nawet czasem dla magów – może to im życie uratować

IMHO bardzo fajny i TANI przedmiocik :D jak tylko mam pkt. to daje (dziwie sie bo zadko widuje go w innych rozpach TK)
tyz swietny przedmiot... czesty widok na princie z collarem i vembracem
Staff of Ravening-Bound spell o sile 4. Na 18 cali kostur ten wyrzuca z siebie 3k6 pocisków z siłą 2. Jeśli grasz z armia która ma niska wytrzymałość oraz pancerz to polecam. W innych wypadkach bezużyteczny przedmiot.
nie odeszli tylko zmniejszyla mi sie ilosc modeli co wymaga wiekszej ochrony magicznej... :wink: przedmiot swietny... szczegulnie defensami gdzie to co boli to miekkie fasty i latacze



reszta za drogie do tego co robi... :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Vambrace potrafią życie hierofancie uratować. Nie grałem z tym ostatnio tylko przez przeoczenie - na BaltiConie polubiłem.

To znaczy, hierofanta schowany w klocu z czempionem plus vambraces (może być ewentualnie collar) nie zwalnia od myślenia o jego ochronie, ale na pewno pozwala przeżyć wejście byle plewy.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

zajebioza przedmiot.. bardzo fajny.. szczegulnie w unbreakable kombie latanie + spira + scorpion armour i przytrzymujemy wszystko;]
:D szkoda ,ze to nie flail :) :roll: Ja myslalem o kolesiu ale latajacy king tez nie glupi przedmiot :)
tyz swietny przedmiot... czesty widok na princie z collarem i vembracem
Ja uzywalem na princu na piechte np: w klocu TG (collar + vembracem+E.shield :) + statsy prica [T5 i 3W] daje ciezki orzech do zgryzienia dla przeciwnika :D)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Cursed word kiedys bardzo mi sie podobal i juz mialem wizje umierajacych bretonskich puszek po czym uswiadomilem sobie , ze on dziala zanim odpalimy inkantacje wiec tylko po normalnej szarzy :(

Death mask kiedys mialem pomysl na swietne kombo z lataniem i terrorem na kingu , ale ktos szybko sprowadzil mnie na ziemie ,ze sie nie da :(

No i czemu w tym spisie nie ma korony? :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bo korona jest wogole nieoplacalna.. podobnie jak blue khepra, crook & flail czy kilka innych tego typu przedmiotow :wink:

chcialbym zobaczyc kogos wystawiajacego bounda dispellujacego wszystkie ripy :wink:

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

chcialbym zobaczyc kogos wystawiajacego bounda dispellujacego wszystkie ripy
Jakbym wiedział, że gram z ogrami?
Zawsze :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

fakt... na ogry komety i czasami high elfy (ale przy tajnyh rozpiskach zeby wzieli 5 z high :wink: )

no i jako jedyna rzecz w wfb moze zdispelowac guardian light na poczatku tury magii :wink:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

faktycznie korona jest lipna .Z reszta to mialy byc przedmioty nawet ,nawet znosne ,a zadko uzywane ,a nie BEZNADZIEJNE ;) i nieuzyteczne :D
Brakuje mi troche w armi jakis znosnych wardow (de facto mamy 1 plus collar) a inne armie po 3-4 i to nawet po niskich cenach :(
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

szczurek pisze:Brakuje mi troche w armi jakis znosnych wardow (de facto mamy 1 plus collar) a inne armie po 3-4 i to nawet po niskich cenach :(
przesadziles.. armia maja po 1 - 2 wardy zazwyczaj...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

niektore maja wiecej :) a my mamy 1 normalnego i jednego PSEUDO warda (przydal by cie jakis fajny na 5+ na przyklad)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

No chociaż taka bretonia ma Warda np na wszystkich modelach :D:D

A tak na poważnie, po co ci te wardy i tak nie ma komu ich dawać z reguły. Liche i tak noszą inne badziewia i nie tracą punktów na wardy, a 2-3 walczących herosów się da nawet złożyć z jakąś ochroną.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

A ja się ostatnio zastnawiam nad Blue Kherpa, czy jak to tam było, na lichu na koniku. Często sobie luzem gdzieś biega, przed strzelaniem go łatow ochronić a przed magią czasem trudniej (magowie na pegazach itd). Często też ląduje w klocu szkielich razem z innymi lichami i raz już mi się zdażyło nieźle zdziwić jak po fazie magii nagle statystów mi ubyło i przeciwnik mógł działami po lichach walić.
Póki co używałem Staff of Ravenging na nim, hmm trochę szkoda bo dobre na fasty, ale trzeba kiedyś popróbwać.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

cały offtop o ortografii wykopany... ja nawet sie nie staram by poprawiac bledy gdyz osoba piszaca sama powinna zadac sobie trud sprawdzenia tego co napisala... a z moderowania innych forów wiem że reprymendy i tak nic nie dają bo ludzie zasłaniają się pseudo chorobą jaką jest dysleksja :)

a wracając do tematu........... :D

Ja często używam Staff of Ravening... zawsze dodatkowy bound spell i przeciwnicy nie zawsze go dispelują... a zawsze moze sie trafic jedyneczka na sejwie jakiejs kawalerii czy cos :)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

nic nie dają bo ludzie zasłaniają się pseudo chorobą jaką jest dysleksja Smile

ja mam na to papiery ,przynajmniej mialem ;)

wracajac do meritum ,z doswiadczenia wiem ,ze czesto trafia sie np: 1 na sejwa i mozna cos zdzialac ale nie mozna zawsze liczyc na pech przeciwnika ;)
Boli zasieg 18 cali :( tylko liczka na koniku dobrze wykorzyta przedmiot bo na piechte ............:( :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Mi Staff of Ravening dwa razy ostatnio zdejmował praktycznie wszystkie skinki ze stołu. Praktycznie go nie dispelowałem, bo musiałem zachować kostki na inne inkantacje.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

staff jest syty

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

True, staff potrafi namieszać, ale drogie to tatałajstwo. Aczkolwiek zastanawiam się nad włożeniem go do rozpisek na stałe :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Czyli tego staff of mastery dodaje 1 kostke do kości na których licz rzuca inkantacje- nawet fajne, tylko(wysoki koszt pkt).

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Szymek pisze:Czyli tego staff of mastery dodaje 1 kostke do kości na których licz rzuca inkantacje- nawet fajne, tylko(wysoki koszt pkt).
GRA-MA-TY-KA!

ODPOWIEDZ