Tricki dla zaawansowanych

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Tricki dla zaawansowanych

Post autor: MUKER »

Co prawda parę razy miałem okazję stosować jakieś nielubiane, lub naciąganie zagrania, ale jakoś zawsze się przed tym wzbraniam. Chociaż ostatnio po średnio sympatycznej bitwie stwierdziłem, ze czemu chamstwa chamstwem nie gnoić :P
No to może podzielmy się swoimi mykami różnymi (od razu mówię ja w tych klockach ekspertem nie jestem więc jak coś dla was stare, oklepane, to proszę nie wyśmiewać; a że podforum jest mało aktywne to przyda się się summoning rzucić, co by je pobudzić do życia).

Cały myk opiera się na domku gdzieś w połowie stołu i Gwardii z Rakaph (jeszcze nie używałem, ale we wspomnianej bitwie takie zagranie zrobiłoby miazgę).
No więc tak nasza tura, ze sztandaru robimy długą linię tak, żeby do domku dojść w fazie ruchu. W fazie magii przyśpieszamy i wychodzimy z domku znowu w snake'u i teraz zamiast ruchu robimy reform i mamy ładny klocuszek na tyłach armii przeciwnika.

Oczywiście cała akcja sytuacyjna jest, ale trochę ruchu można na tym zyskać no i pozycję lepszą :D
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Ja nie znam żadnych wrednych zagrań ale chętnie bym posłuchał więc jak ktoś coś ma to dawajcie :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

za duzo tego zeby tak opisywac.. lepiej samemu wszystko wymyslec bo lepiej pozniej wychdzi w trakcie bitew... :)

Awatar użytkownika
yarma
Chuck Norris
Posty: 664
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Świebodzin

Post autor: yarma »

Manewry z domkiem, reformy klocków piechoty, przemieszczanie sie herosów między klockami kompletnie ignorując ich niemożliwość marszu :), wyławianie magów z lasu reformem kawalerii. Ze starych czasów dołączanie mumią do scorpa i szarża z boku :). Z chamskich to ustawienie rydwanów w formacji bokiem do strefy wystawienia, reform z zasady fasta, ruch 8 i szarża z popychaczki. Ale to już jest chyba trochę naginane.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Ehh no właśnie rzecz w tym, że mało mi tego do głowy przychodzi. Gram tylko na Śląsku i to na lokalach, a u nas mili gracze, to i samemu z reguły się o takich numerach nie myśli. Za to jak czytam kwestie zasad to już coś całkiem innego, tam wychodzą często babole na które bym i po roku studiowania RB nie wpadł. :twisted:


Na numer z rydwanami sam z reguły krzywym okiem patrzałem, ale to w sumie najczęściej go widziałem tylko w formie dodatkowych cali dla latarki.

Edit:
[zapożyczone z forum Deamonic Legion]
Kolejna rzecz może oczywista dla niektórych, ja na to jakoś dotąd nie wpadłem :roll:
Co zrobić jeżeli carionów zostało mniej niż 5, nie ma ich jak dowskrzeszać, a potrzebujemy coś do crossfire co na pewno spowoduje, że przeciwnik po ucieczce się na pewno nie zbierze.

Ustawiamy taką np. 4 w pewnej odległości za oddziałem, w linii, w taki sposób, że jak będzie uciekać przez ptaszki to po drugiej stronie wypadnie za stół :D

Obrazeczek z forum DL
Obrazek
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
odein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: odein »

To ostatnie to wredne jest :twisted:

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Ta zagrywka powinna miec nazwe 'megapopychaczka' :wink:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

MUKER pisze: [zapożyczone z forum Deamonic Legion]
Kolejna rzecz może oczywista dla niektórych, ja na to jakoś dotąd nie wpadłem :roll:
Co zrobić jeżeli carionów zostało mniej niż 5, nie ma ich jak dowskrzeszać, a potrzebujemy coś do crossfire co na pewno spowoduje, że przeciwnik po ucieczce się na pewno nie zbierze.

Ustawiamy taką np. 4 w pewnej odległości za oddziałem, w linii, w taki sposób, że jak będzie uciekać przez ptaszki to po drugiej stronie wypadnie za stół :D

Obrazeczek z forum DL
Obrazek
ale przeciez sam o tym pisalem jak tylko wyszla 7 edycja... to sie leapy ogolnie nazywa... problem w tym, ze ciezko to wykonac w praktyce

Awatar użytkownika
odein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: odein »

tak z ciekawosci jak wystawiam casket na gorce licz moze byc cal od niego i stoi za gorka to moze zejsc od ostrzalu czy nie?? on nie jest wiziany ale caly model tak wiec??? Ta sama sytuacja w lesie...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zwyklego tak. jest randomizowany normalnie

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

W przypadku armat robisz tak :) możliwy pkt. do zadeklarowania to czerwony ,wiec po liczu nie pójdzie .... Zwykle strzelanie tak jak mówi Shino ,rozdziela sie ...

Obrazek
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Post autor: Mefistofeles »

Może (na pewno) to nie jest odkrywcze, ale chamski ze strony TK jest fakt oddania strzału z katapy budzącej strach w I turze i to najlepiej w kawke z wrogim magiem. Wtedy niestety przeważnie oddział ucieka poza stół o ile mam rację ;]

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

To nie chamskie, to pożądane ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

No bo czyż nie jest piękny widok gdy dumny mag na koniu stoi pośród ciężkozbrijnej kawalerii a tu nagle sru! - wielki kamień (czaszka?) mu na łeb spada a kumple na koniach w krzaki nawiewają :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Mefistofeles pisze:Może (na pewno) to nie jest odkrywcze, ale chamski ze strony TK jest fakt oddania strzału z katapy budzącej strach w I turze i to najlepiej w kawke z wrogim magiem. Wtedy niestety przeważnie oddział ucieka poza stół o ile mam rację ;]
tez taka chce ;)

a tak serio to zupelnie tak samo chamskie jak wystawienie smoka, czolgu czy wlasnie tego maga przez przeciwnika...

Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Post autor: Mefistofeles »

tak, tylko smok bardziej żywotny i sprawny nawet w promieniu 12 cali ;p

ale bardzo pożytecznym i pożądanym efektem jest użycie na lordzie elfów inkantacji z pociskami - elfik ma małe T, tylko te save'y...

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Z tego co wiem jest to najrzadziej rzucana inkantacja :P

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ale fasty które za blisko podjechały ładnie kasuje.Podobnie lataczy.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Pewniejsze to niż rzucenie strzelania na 10 łuczników.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
odein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: odein »

zalezy na co :) ale mi sie zdazalo czesto uzywac naszego mmissila jak sie 5 v 6 na ilosc hitow rzuci to juz milo

ODPOWIEDZ