Pytania odnosnie BP

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Re: Pytania odnosnie BP

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Niezmiernie Ci za to dziękuje. Już sie w tym temacie nie wypowiadam. Dowiedziałem sie, że nie mam po co śmigać na turnieje póki będzie obowiązywał bp. A co sobie pomyślą inni użytkownicy o mnie to mi zwisa.
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ismael pisze:To jeszcze dokończymy temat podstawki pod czołg, skoro taka miła atmosfera się zrobiła :)
osobiscie uwazam, ze faqi gw coraz bardziej przypominaja odwalenie targetu a nie sporzadzenie odpowiedzi na uciazliwe pytania do tej gry. jak powinno byc nie wiem. z uscislen najpierw zniknela podstawka pod czolg jak wyszedl faq. jesli teraz jest w uscisleniach/bp znaczy, ze tak apowinna byc. ;)
kogo zaatakowałem? Napisałem tylko ironicznie jaką mógłbym dać zasade odnośnie WoC i po tym zapytałem czy może być. Raczej logiczne że na to nikt nie powienien odpowiedzieć. A tu masz. Miast odpowiedzi na konkretne pytania dostałem tylko na to.
wydaje mi sie, ze dostales odpowiedzi na wszystkie pytania, ktore wczesniej zadawales... jakies pominalem? ;) odpowiedzi dziwnym trafem tez byly mocno sarkastyczne ale to juz ci przeszkadzalo nie wiem czemu...
chłopak zaczyna grać a tu się dowiaduje, że na turniejach nie może wystawić armii tak jak jest w podręczniku armii, bo kilka osób (LS) wymyśliło BP+R. No i można się trochę podirytować i ja jestem w stanie to zrozumie
tak samo ze special characterami ;) mozna uznac to za blad.... nie powinno sie zaczynac tak dyskusji w taki sposob :) bo o ile tobie np. sie nie podoba restrykcja slotow to juz zakaz special characterow jak najbardziej z tego co widze :)

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

z mojej strony EOT zarówno do Scyla A.. i BP+R. bo się pogodziłem z tym, że jako samotne indywiduum nie jestem w stanie nic zrobić z BP+R ;) i siedzę cicho, z protestem zawartym w opisie ;) może ktoś w końcu dojdzie do wniosku, że mogę mieć trochę racji :D

Pozostaje jeszcze kwestia podstawki pod czołg, bo imperium to moja 4 armia, którą będę kolekcjonował ... bo gram coraz mniej ;)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Shino mnie chodziło o post zanim Ty mi odpowiedziałeś. Ogólnie niczym mnie tu nikt nie zraził. Co najwyżej potwierdziły sie nieco niektóre z moich teorii. Ot i tyle odemnie. Jeżeli EOT to End Of Topic (mam na myśli "kłótnie", która tu sie wywiązała) to jestem jak najbardziej za. POZDRO!
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

wszystkim przeciwnikom BP i R dedykuję wyniki najbliższego EEGT - taki duzy turniej bez ograniczeń :) jestem dziwnie spokojny co do czołówki 8)
zresztą sprawa jest prosta nie lubisz ograniczeń to sam zrób turniej bez nich, z pewnoscia nie jesteś sam :twisted:

miłego,
Żaba

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Jose, że coś wrzucę od siebie - jasne, że nie jest szczególnie grzecznym takie traktowanie początkujących graczy, ale też nie jest zbyt mądre wchodzenie na forum, nie znając jego realiów, co więcej nie znając się za bardzo na jego tematyce i rozpoczynanie, jak to raczył określić Tomash z wysokiego C. Trochę netykiety chroni przed takimi responsami.
A to, że niektórzy się wywyższają to już inna sprawa :wink: Mnie na przykład Shino nie odpowiedział na PM w topicu, który sam na privie zaczął, chyba zacznę z tego powodu trollować :lol2: Sorki za kontynuowanie offtopu, ale takie kwestie warte są wyjaśnienia.
Co do podstawek pod czołg to chyba już dostatecznie Imperium dostało po tyłku w BP+R? Ja tam bym na 50x100 pozwolił, nawet jeśli źle wygląda.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Żaba pisze:wszystkim przeciwnikom BP i R dedykuję wyniki najbliższego EEGT - taki duzy turniej bez ograniczeń :) jestem dziwnie spokojny co do czołówki 8)
zresztą sprawa jest prosta nie lubisz ograniczeń to sam zrób turniej bez nich, z pewnoscia nie jesteś sam :twisted:

miłego,
Żaba
no ja też jestem spokojny. wiem, że wygrają demony/wampiry. co nie zmienia faktu, że nadal jestem przeciw BP+R. Żeby nie było, gram OK, TK, i w małym stopniu Lizakami ;)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

szybkie pytanie, jak sie liczy infernal puppet do limitu PD i DD?

Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Aleś ta sie Shino czepili. Zachował sie jak buc i ja sie tak zachowałem. Żeby nie było nie chce tu nikogo wyzywać. Ale niektórzy mnie bronią mimo iż sam aniołkiem nie jestem. Jestem cham z Kielc i tak już zostanie. Pozdrawiam.
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Aha, jak z Kielc, to nie ma o czym w ogole mowic. :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Umiejętność przyznania się do błędu i bucowatości zasadniczo wyklucza bycie chamem. To dobra wiadomość :)

Zła jest taka, że musisz uważać na swoją skłonność do bucowatych zachowań ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Chmura pisze:Aha, jak z Kielc, to nie ma o czym w ogole mowic. :)
Ano :P.

Tomash będe sie pilnował :).
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Mam pytanie: czy BP będzie teraz update'owany raczej tylko po wyjściu nowych armii, czy też są jeszcze w najbliższym czasie plany jego zmian / rozbudowy w stosunku do tego, co obecnie zawiera ? Mam głównie na myśli dokończenie sprawy Dogs of War (by można pozbierać jakieś pomysły na forum, a następnie twórcy BP by je przemyśleli i może coś z nich wybrali), oraz ewentualny dalszy boost dla orków, które wciąż zdają się tego potrzebować.
Pozdrawiam -ism

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod2120007

Model supplied with a 50mm x 100m base.

Czy w związku z faktem wyjścia nowej figurki czołgu, do którego dołączana jest mała podstawka:
a) W Polsce wciąż obowiązywać będzie podstawka duża, a oryginalną można sprzedać / wywalić ?
b) Gracz Imperium będzie mógł wybrać na jakiej podstawce wystawia czołg (jak mu się figurka nie mieści - na dużej, jak mieści - na małej) ?
c) Gramy w zgodzie z erratą i modelem GW i stosujemy małą podstawkę ?

pozdrawiam
-ism

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Moim zdaniem ta sytuacja już nie pozostawia wątpliwości i powinna być stosowana podstawka 100x50.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Czy na podstawie tej zasady: New „spoils of war” special rule moge wziac high elfickiego Dispell Scrolla?

Jak sie liczy chalice of darkness do limitu kosci?

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Kości zabrane przez CoD liczą się jako wykorzystane.
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

mam pytanko czy mark tzeentch, 3rd eye of tzeentch lub conjoined homonculus liczą się jako -1 PD?
Ostatnio zmieniony 5 maja 2009, o 21:34 przez Górken, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mark of tzeentch tak

conjoinded homunculus tak

3rd eye of tzeentch nie

Awatar użytkownika
shabovy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Y.M.F.B.

Post autor: shabovy »

Homunculus zabiera kostkę? :shock:
Od zawsze słyszałem że tak nie jest. To w sumie nie jest kostka tylko d3 :D

ODPOWIEDZ