Chaos Dwarfs

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Chaos Dwarfs

Post autor: Asassello »

Never pisze:Trzeba było im nie wysyłać kompletnego army lista. Ja mam już dosyć LS.

My wydaliśmy ciężkie pieniądze na te książki każda po 225, a zaraz wszyscy będą je mieli. A im nawet się nie chce podjechać autem. Cwaniactwo jak widać się szerzy. Szkoda tylko, że zrobili z nas frajerów przy okazji. Mi już nie zależy na turniejach. Zawsze można dogadać się z orgiem.

A to, czy łaskawie LS ruszy dupę czy nie to już jest mi obojętne. Pokazaliście się z najlepszej strony. BRAWO!
Może ktoś chce jeszcze pdf? Ktoś jeszcze chce być pasożytem? Chcecie się bawić na koszt ludzi? Spoko, ale już beze mnie. Postąpiliście i upadliście żałośnie nisko nawet nie odpowiadając na propozycję karlity.
Podręcznik nie jest dostępny w żadnym sklepie do przeglądu i ocenienia (tak jak to jest z każdym innym RB/AB).
Wymagasz od innych ludzi (LS) by gdzieś jeździli coś sprawdzali i to wszystko na swój koszt. Oni nie dostają za to pieniędzy, wiec nie można od nich wymagać, że będą do tego całego interesu dokładać.

Jak zależy Ci by dopuścić tę armię na turnieju to sam się musisz pofatygować i pokazać podręcznik orgowi lub LS (która tak jakby odwala pracę za kilkunastu orgów w całym kraju przeglądając te zasady).

Malalem można się nie przejmować, dawno go na forum nie było i musi chyba to odreagować :).
Obrazek

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Grolshek pisze:
Malal pisze:Zabawne jest to ze nie wiesz czy mam tego PDF czy nie :mrgreen:

I dziwne ze nie odniosles sie do argumentu ze akt piractwa juz zostal popelniony w waszej grupie przykurczy :D
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Czyżbyś miał jakieś pirackie pdf-y na kompie ? Skoro tak wszystkich podejrzewasz to może sam jesteś "brudny" ? Hę ? Tylko napisz konkretnie żeby specjalista do spraw przestępstw komputerowych na najbliższym komisariacie miał jakąś podkładkę do sprawdzenie twojego kompa...

Uregulowany w art. 23 prawa autorskiego dozwolony użytek osobisty umożliwia osobom fizycznym, korzystanie z rozpowszechnionych utworów w zakresie własnego użytku osobistego. Z dzieła można korzystać na wszystkich polach eksploatacji i w dowolnym celu np. edukacyjnym albo rozrywkowym. Jedynie eksploatacja utworu nie może mieć celu komercyjnego. Dla własnych celów osobistych można zwielokrotniać dzieło, na co składa się również jego utrwalanie.

:mrgreen:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

@Asassello ja już napisałem że mogę podjechać z księgą do kogoś z LS w Wawie, wcale nie muszą sami nigdzie jeździć. Skoro można podjechać do jakiegoś sklepu w celu przejrzenia innych booków to ja również mogę się ustawić w jakimś sklepie (Faberzy, Cytadela, Hobbyt itd), nie ma problemu.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, o 11:58 przez Karlito, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

AL i PDF już na pewno nie dostaniecie już od chaos dwarfowych graczy. Mamy już dość delikatnie mówiąc.

Ale za to na pewno będziemy się w stanie dogadać, co do pokazania Wam podręcznika. Karlito dał propozycję. Wystarczy powiedzieć tak.

Jak już się umówicie co do sklepu i godziny napisz do mnie karlito. Zjawię się z własnym Tamurkhanem.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ewentualnie można przynieść booka na jakiś turniej w wawie, zapewne spora część LS tam będzie to i zapewne organizatorzy :)
Ale to dogadujcie się już z nimi osobiście, bo szczerze mówiąc nie wiem czy LS czyta ten temat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Malal pisze:
:mrgreen:
Wijesz się robaczku... Kombinujesz... Znaczy sumienie gryzie 8) I wywal ten szajs z podpisu bo jest nieregulaminowy. :twisted:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Asassello pisze:Ewentualnie można przynieść booka na jakiś turniej w wawie, zapewne spora część LS tam będzie to i zapewne organizatorzy :)
Ale to dogadujcie się już z nimi osobiście, bo szczerze mówiąc nie wiem czy LS czyta ten temat.
Jak tylko pojawi się zapowiedź jakiegoś turnieju na Narbutta to na pewno podjadę z bookiem.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

A ja nie wiem o co w ogóle jest dyskusja. Legion of Azgorh to oficjalna lista armii, LS nie ma tu nic do rzeczy - nie od tego są. Są od ujednolicania interpretacji zasad, a nie od dopuszczania czy niedopuszczania czegokolwiek. Tą sprawą zajmują się organizatorzy turniejów. Jeśli któryś napisze, że nie wolno używać na ich turnieju LoA to nie będzie można. Jeśli nic nie napisze, to będzie można :)

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

W sumie to Debelial ma rację.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

debelial pisze:A ja nie wiem o co w ogóle jest dyskusja. Legion of Azgorh to oficjalna lista armii, LS nie ma tu nic do rzeczy - nie od tego są. Są od ujednolicania interpretacji zasad, a nie od dopuszczania czy niedopuszczania czegokolwiek. Tą sprawą zajmują się organizatorzy turniejów. Jeśli któryś napisze, że nie wolno używać na ich turnieju LoA to nie będzie można. Jeśli nic nie napisze, to będzie można :)
gorzej jak organizator mówi, że dopuści jeśli będzie to dopuszczone przez LS :)
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

No tak, choć gdy pytałem Liddera jak z dopuszczaniem CDków, to powiedział że LS nie ingeruje. Choć chyba nawet w obrębie LS są podzielone zdania sądząc po wypowiedziach Kudłatego i Shono...

Kreon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Kreon »

poczekajcie te 3 miesiące i później w google wpiszcie poprostu "thamurkhan pdf" i tak się skończy ta dyskusja

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

no to przyjeżdzamy i gramy. Ls to tylko wskazówki, a ono nie decyduje o tym, czy dopuszcza armię lub nie. To zależy od orgów.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

debelial pisze:A ja nie wiem o co w ogóle jest dyskusja. Legion of Azgorh to oficjalna lista armii, LS nie ma tu nic do rzeczy - nie od tego są. Są od ujednolicania interpretacji zasad, a nie od dopuszczania czy niedopuszczania czegokolwiek. Tą sprawą zajmują się organizatorzy turniejów. Jeśli któryś napisze, że nie wolno używać na ich turnieju LoA to nie będzie można. Jeśli nic nie napisze, to będzie można :)
W kwestii kompetencji. Nie możemy nikomu nic na twardo narzucić, nawet nasze uściślenia są dobrowolne, można grać zresztą bez nich, organizator lokala na swoim terenie ma wyższą władzę niż LD i dobrze (wedle założeń że organizatorowi lokala wolno wiele). Natomiast uściślenia są pewnym kanonem dość szeroko akceptowanym w kraju w związku z czym sugestie co do dopuszczania konkretnych rzeczy wbrew pozorom mają istotną moc sprawczą. Jak słusznie zauważono jesteśmy od ujednolicania zasad, a na posiadanych dokumentach nikt z nas pracować nie zamierza. Na lokalu być może nikomu nie przeszkadza monstrus infrantry na kawaleryjskich podstawkach ale przed większym turniejem warto by ustalić podstawki bull centaurów i kilka innych rzeczy o których ktoś pisał.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Chodziło mi też o to żeby nie zrzucać na LS odpowiedzialności za to, że ktoś będzie mógł czymś grać lub nie. Ostateczne słowo ma org. LS oczywiście powinna się zająć takimi aspektami jak mówisz, czyli jakie co ma podstawki i co jak działa w wypadku wątpliwości. Nie krytykuję LS :)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

kudłaty pisze: W kwestii kompetencji. Nie możemy nikomu nic na twardo narzucić, nawet nasze uściślenia są dobrowolne, można grać zresztą bez nich, organizator lokala na swoim terenie ma wyższą władzę niż LD i dobrze (wedle założeń że organizatorowi lokala wolno wiele). Natomiast uściślenia są pewnym kanonem dość szeroko akceptowanym w kraju w związku z czym sugestie co do dopuszczania konkretnych rzeczy wbrew pozorom mają istotną moc sprawczą. Jak słusznie zauważono jesteśmy od ujednolicania zasad, a na posiadanych dokumentach nikt z nas pracować nie zamierza. Na lokalu być może nikomu nie przeszkadza monstrus infrantry na kawaleryjskich podstawkach ale przed większym turniejem warto by ustalić podstawki bull centaurów i kilka innych rzeczy o których ktoś pisał.
+

tak swoją drogą te nowe są mniej przegięte od ind.gt

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

zgadza się;), po za tym to oficjalny book.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

@never. Oficjalność tego booka nie jest 100%, to że tego nie rozumiesz to już jest twój problem, piszesz tą samą głupotę w koło i każdorazowo Ci ją ludzie prostują. Generalnie jesteś dla CHD niczym Lohost dla Gorzowa, niby ich popierasz a tak naprawdę pieprzysz im to jak są postrzegani.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

a przeczytałeś w Tamurkhanie notkę, która mówi, że jest to armia w pełni grywalna (oficjalny army list do warhammera, nawet FAQ ma wyjść)? Przeczytałeś notkę na temat opisu Tamurkhana na stronie GW, czy ślepo wierzysz w to, co Ci ludzie podrzucą zanim spojrzysz na książkę?
Jeżeli tak mówisz, to pokaż, gdzie GW wskazało, ze jednak ten podręcznik nie jest oficjalny.

I nikt mi na razie tych wypowiedzi nie prostował, więc nie wiem o czym mówisz. Ludzie odnosili się, co do wielkości podstawek Bull Centaurów, używania spearów przez nich itd. Z tym się zgadzam. Ale nikt nic nie mówił o oficjalnym wydaniu.


A na tą książką czekałem 6 lat, niektórzy 15. Aby móc zagrać na oficjalnym booku. Jak tylko armia będzie gotów, na turnieje zawitam.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Never pisze: A na tą książką czekałem 6 lat, niektórzy 15. Aby móc zagrać na oficjalnym booku. Jak tylko armia będzie gotów, na turnieje zawitam.
Ciesze się Twoim szczęściem. :)
Obrazek

ODPOWIEDZ