Propozycje zmian w OK w następnym BP

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Re: Propozycje zmian w OK w następnym BP

Post autor: Oni No Maćko »

Shino pisze:z jednej strony narzekasz na dodatkowe sloty a z drugiej bys chcial 2za1 na dżordża
ależ ja bym chciał w tym wypadku jedno i drugie :) Wtedy na 2000 wystawiane by było 8 gorgerów - urozmaicenie jak nie wiem co ;)
(dół dodałem po edycji)
A całkowicie na serio - jeśli dostajemy extra sloty to w wypadku slotu rare wykupimy w 9na10 przypadków dodatkowego gorgera. Jednak każdy kto gorgerem kiedyś grał wie, że na jednym nie można polegać wcale a i z dwoma nie ma pewności, że da się jakąś strategię zastosować. Gdy masz na stole 3 oddziały tanich lataczy to od drugiej tury jesteś w stanie zrobić dużo zamieszania na stole nie tylko z maszynkami. Gdy masz w obwodzie do wystawienia dwa gorgery to nie jesteś w stanie zaplanować absolutnie niczego. No chyba, że ma się plan na 5 turę, bo wtedy z automatu wychodzą. Dlatego:
najlepsze możliwe dla nas rozwiązanie - umożliwienie szarży po wyjściu gorgera - przegięte nie jest a daje nam szanse na wyeliminowanie czegoś gorgerem. Przy jego obecnym sposobie wychodzenia /szarży to wychodzi na stół gdy albo już jest kombat, albo pozamiatane :) Wyobraź sobie, że skorpion Tomb Kingów nie może szarżować po wyjściu to zrozumiesz o co mi chodzi. A - i jeszcze wystawia się parę cali przy krawędzi stołu a nie gdzie jest naprawdę potrzebny.
rozwiązanie zastępcze - umożliwienie wystawienia dużej ilości gorgerów - wtedy jesteśmy w stanie zminimalizować negatywny efekt losowości związany z ich wystawianiem. Czyli dodatkowe sloty+2za1.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

ODPOWIEDZ