Pytania do BP

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Re: Pytania do BP

Post autor: emiel_regis »

a zwróciłeś uwagę na cudzysłów? W mojej opinii to oznacza tyle, że te czary nie są remains in play, ich status odrobinę się zmienił (zawsze 'ogrowe' remains in play roznilo sie od normalnego, teraz rozni się jeszcze bardziej... Choć nadal nie widzę logicznego wytłumaczenia, dlaczego ten 1 przedmiot w grze miałby na nie nie działać. Ew. przyjąć zapis że nie działa w turze krasnoludów - tak będzie najuczciwiej chyba. Postaram się nie zamotać tego bardziej - z 1 strony - te czary chyba już nie są remains in play, z 2 - nie widzę powodu, dla którego miałyby nie być. I o ile zapis jest czytelny, to w mojej skromnej opinii - bez sensu. Akurat ten 1 przedmiocik jakoś nie jest stałym elementem każdej krasnoludzkiej rozpiski... A po tym zapisie - staje się kompletnie niegrywalny (żadna inna armia nie posługuje się remains in play, nie licząc komety, więc branie go na turniej i tak jest bez sensu, a w grach domowych ułatwia walczenie z ogrami - odchodzi konieczność wystawiania kosztownej antymagii), a przy określeniu, że nie działa we własnej turze krasiów - umożliwia szarżę z bonusami, tyle, że trzeba się liczyć z tym, że od 2 tury combatu już ich nie będzie...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

te czary chyba już nie są remains in play
Nie chyba, tylko na pewno - nie są i nigdy nie były. Ten zapis w cudzysłowie to skrót redakcyjny, imo niezręczny, bo czary ogrów z rip mają tylko tyle wspólnego, że można je rozpraszać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Witam, wypadłem na jakiś czas w wfb i postanowiłem zacząć granie od nowa, i tu pojawia się moje pierwsze pytanie:

Czy bazowy bound spell warrior priesta zżera dodatkową kostkę PD?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

czy wraz z nową edycją przestaną obowiązywać balacing patche do ogrów orków itd ?
Obrazek
T

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Proste :]

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

tak samo jak FAQ umożliwiający wystawianie DOW 8)

Ż.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

to żaden Faq tylko uściślenie ; ] ale już przestanie mieć znaczenie bo sobie flamery wstawie do bestii a co : P
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Pytanie co z Indy GT, ale myslę, że chłopaki ze Stanów przerobią pod 8 ed.... A jak będą mogły to i CHD sobie wezmą flamery, tyle że hashuta nie tzeentcha hehe :P

ODPOWIEDZ