8 edycja: WIN or FAIL?

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ

8 edycja: win or fail

Czas głosowania minął 4 sie 2010, o 15:39

Win: najlepsza edycja Warhammera
93
41%
Fail: prosta i głupia
78
34%
Nie mam zdania / trudno powiedzieć
56
25%
 
Liczba głosów: 227
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

8 edycja: WIN or FAIL?

Post autor: Barbarossa »

Pytanie do Was. Graliście już w toto i widzicie wstępnie, o co biega. W związku z tym pytanie - jakie wnioski?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Tendencyjna ankieta z brakiem opcji do głosowania dla mnie, a zagrałem już z 8 gier na 8ed.


Swoimi słowami. Uproszczenie najczęściej powodujących kłótnie przy stole elementów, szybsza i bardziej przyjemna gra. Zwiększenie losowości. Duża ilość kombosów, które jednak nie są uniwersalne. Da się grać, ale dużo trzeba uściślić i dopracować.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Dokladnie - dla mnie opcja: "po kilku uścisleniach i BP to moze byc najlepsza edycja Warhammera".
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

no jak dla mnie edycja jest całkiem fajna :D

pare uściśleń i będzie super, ale jestem zły na tą edycje bo kupiłem sobie BK do vampirów i lorda na koniu i niestety nie przydadzą mi się (chyba ze 4fun)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Kalesoner pisze:Swoimi słowami. Uproszczenie najczęściej powodujących kłótnie przy stole elementów, szybsza i bardziej przyjemna gra. Zwiększenie losowości. Duża ilość kombosów, które jednak nie są uniwersalne. Da się grać, ale dużo trzeba uściślić i dopracować.
Marcin jak wszystko z GW :lol2:
uproszczenie i przyspieszenie powoduje że można naprawdę spore punkty dać jako standard, jedyne co może boleć to tylko ilość herosów i lordów, jakiś limit wprowadzić, albo tabelkę 7-mo edycyjną i będzie git
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

takie ankiety będą miały sens jak się odbędzie przynajmniej 1 master i kilka lokali
obecnie to jesteśmy dzieci we mgle bo granie w domu przy browarku nie pokazuje całości potencjału drzemiącego w tej edycji :wink:

pozdro,
Ż.

P.S. na chwilę obecną fail ale daje jej duży kredyt zaufania, może potrafi nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć :D

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Fail - za dużo losowości wprowadzonej pod pretekstem chaosu pola bitwy, coraz mniej miejsca na rozkminy i manewry taktyczne. Dobre do gry przy piwie, ale czy nie lepiej kupić zestaw do gry w kości po prostu :-k

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Win - stosunkowo malo losowosci, wiecej mozliwosci pod wzgledem taktycznym w porownaniu z 7. Dobrze sie w to rowniez gra przy piwie, warto stracic przy niej troche czasu.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ja niestety też nie znam odpowiedzi na pytanie w temacie:)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ojej, to już ankiety nie można zrobić? Ciekawi mnie zdanie ludzi, którzy już grali, ale właśnie przed turniejami :D

Jeśli chodzi o opcje - przepraszam za brak możliwości głosu pt. "po polhammeryzacji da radę". Jasne, że będą do tego uściślenia... Chodzi po prostu o ogólne pierwsze wrażenie.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Moim zdaniem nie bedzie tu żadnego zaskoczenia:) wiekszość wybierze opcje nr. 2:)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Za duża prostota. Im większą ilość kości masz w garści, tym więcej jesteś w stanie ugrać.

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Podoba mi się. Wreszcie jest epicko. Super pomyśleli z odblokowaniem slotów - nareszcie można wystawiać jednocześnie działa i np. pistolierów. Świetna magia i przedmioty ogólnego użytku. Podoba mi się wzmocnienie strzelania, bo w poprzedniej edycji bywało żałosne. Dobre ograniczenia wpływu psychologii, która potrafiła kiedyś przetrzebić pół armii, a teraz przynajmniej jest przed tym jakaś obrona. Ogólnie duży plus.

Domyślam się przy tym, że większość głosów na fail wynika ze strachu przed nieznanym, bo co by nie mówić, to teraz bardziej badamy wrażenia a nie doświadczenia.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Reksio pisze:Domyślam się przy tym, że większość głosów na fail wynika ze strachu przed nieznanym, bo co by nie mówić, to teraz bardziej badamy wrażenia a nie doświadczenia.
A wiekszość głosów na nie mam zdania wynika z braku umiejętności dokonania wyboru?
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Win. Dla mnie to siódma edycja na sterydach.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

największy fail jaki kiedykolwiek widziałem, podniecają się tylko tą edycją ci co nie lubią używac mózgu (im większa porostota tym mniej uzywania głowy )
Podoba mi się wzmocnienie strzelania, bo w poprzedniej edycji bywało żałosne
a grałes w 8 edycji empire na full wyjebanym strzelaniu :?: Zero fanu z gry jak to lekko silniejsze strzelanie np w empire pozwala wygrac w 2 tury


W sumie edycja bardziej do pogrania przy piwku i bez ciśnienia bo na turnieje to się nie nadaje IMO
Super pomyśleli z odblokowaniem slotów - nareszcie można wystawiać jednocześnie działa i np. pistolierów
w cale nie bo elimnuje to kwestie wyboru wezme albo jedno albo drugie a teraz nie myślisz i bierzesz co chcesz

stosunkowo malo losowosci, wiecej mozliwosci pod wzgledem taktycznym w porownaniu z 7
Nie wiem czy czytaliśmy tego samego RB :?: Gdzie mniejsza losowość, może przy magii a może przy szarżach :?:
A co do możliwości taktycznych musze się nie zgodzić, ale tu mi się nie chce rozpisywać

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Kołek pisze:największy fail jaki kiedykolwiek widziałem, podniecają się tylko tą edycją ci co nie lubią używac mózgu (im większa porostota tym mniej uzywania głowy )
Podoba mi się wzmocnienie strzelania, bo w poprzedniej edycji bywało żałosne
a grałes w 8 edycji empire na full wyjebanym strzelaniu :?: Zero fanu z gry jak to lekko silniejsze strzelanie np w empire pozwala wygrac w 2 tury


W sumie edycja bardziej do pogrania przy piwku i bez ciśnienia bo na turnieje to się nie nadaje IMO
Super pomyśleli z odblokowaniem slotów - nareszcie można wystawiać jednocześnie działa i np. pistolierów
w cale nie bo elimnuje to kwestie wyboru wezme albo jedno albo drugie a teraz nie myślisz i bierzesz co chcesz

stosunkowo malo losowosci, wiecej mozliwosci pod wzgledem taktycznym w porownaniu z 7
Nie wiem czy czytaliśmy tego samego RB :?: Gdzie mniejsza losowość, może przy magii a może przy szarżach :?:
A co do możliwości taktycznych musze się nie zgodzić, ale tu mi się nie chce rozpisywać
+1
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

największy fail jaki kiedykolwiek widziałem, podniecają się tylko tą edycją ci co nie lubią używac mózgu (im większa porostota tym mniej uzywania głowy )
Tej wyjątkowo interesujacej i błyszczącej elokwencją wypowiedzi komentować nawet nie zamierzam. Idź porzucać się kurczakami w KFC, mój drogi.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

ech skoro nie chesz komentowac to po co piszesz posta, ale nie wazne, taka jest moja opinia czy się komuś podoba czy nie. Jeżeli uważasz,ze cie obraziłem to przepraszam

btw sam nie zabłysłeś elokwencją w swojej wypowiedzi

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Spoko. Przeprosiny przyjęte. Następnym razem mniej ad persona.
Ja uważam ósmą edycję za wyśmienitą i nie koniecznie czuję się ograniczony intelektualnie. Mnie losowość jak najbardziej pasuje. Wszak wynik bitew winien być jak najbardziej oddalony od prostej kalkulacji matematycznej. Tak przynajmniej uważam Ja :wink:

PS. Po prostu przystosowałem replikę do poziomu adwersarza :wink:
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, o 21:13 przez Varinastari, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ