Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
palen
Wałkarz
Posty: 57

Re: Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Post autor: palen »

Jeszcze jedno pytanko odnośnie zerówki z Death'a. Jeżeli mamy bohatera na jakimś potworze (przykładowo smoku) to zakładając, że różnica rzutu (wraz z LD) jest na korzyść przeciwnika, w kogo są kierowane rany ? W potwora, czy w bohatera ? Czy może jest to rozwiązywane losowo, tak jak w przypadku strzelania ?

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Cerverius pisze:super :) gdzie znajde potwierdzenie w rulbuku ? bo mi wmawiali ostatnio ze mogą wybierać w kogo walić i zaciukali mi pedzia i został hero pieszo :P bo hero miał AS0+ i przerzuty i WS3+ na schotingi i magie
Tak się grało kilka lat temu... za czasów 7 edycji. Nie przeniosłeś się przypadkiem w czasie? :D Nie możesz mieć poza tym as 0+ tylko 1+ :P

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

palen pisze:Jeszcze jedno pytanko odnośnie zerówki z Death'a. Jeżeli mamy bohatera na jakimś potworze (przykładowo smoku) to zakładając, że różnica rzutu (wraz z LD) jest na korzyść przeciwnika, w kogo są kierowane rany ? W potwora, czy w bohatera ? Czy może jest to rozwiązywane losowo, tak jak w przypadku strzelania ?
Wybierasz target, smoka lub lorda. Smok bierze liderkę kolesia z góry. Wiec to zalezy czy chcesz zabic smoka czy kolesia na górze.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Cześć, szybkie pytanie, co teraz najczęściej gra w rozpiskach Darków?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Warlocks, dark raiders, bolce, pegazy. Reszta różnie.

Awatar użytkownika
Pazaak
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pazaak »

Co jest odginaczka u de?
www.skrajnieskonczony.pl - Mój blog, zapraszam :)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

DR w wersji najtańszej, harpie lub 10 suk (co prawda ja je tak stosuję ze względu na itp, i jednak nawet w taką 6 nieciekawie atakować. )
Obrazek

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Jarlaxle pisze:
Cerverius pisze:super :) gdzie znajde potwierdzenie w rulbuku ? bo mi wmawiali ostatnio ze mogą wybierać w kogo walić i zaciukali mi pedzia i został hero pieszo :P bo hero miał AS0+ i przerzuty i WS3+ na schotingi i magie
Tak się grało kilka lat temu... za czasów 7 edycji. Nie przeniosłeś się przypadkiem w czasie? :D Nie możesz mieć poza tym as 0+ tylko 1+ :P


a to nie jest tak że mam AS 0+ ale gały nadal dają porażkę a 0+ pomaga tylko przy pircingu jak ktos mnie walnie z s5 to nadal oblewam tylko przy gałach ??

najnowszy Army builder pokazuje mi AS0+ tym sie sugerowałem :P
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, o 08:16 przez Cerverius, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Kopyt pisze:DR w wersji najtańszej, harpie lub 10 suk (co prawda ja je tak stosuję ze względu na itp, i jednak nawet w taką 6 nieciekawie atakować. )

Przyłącze się do dyskusji jakie jest zadanie doginaczek ?? to są przeszkadajki ? czy oddziały kamikadze na maszyny wroga ??
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

odginaczkami są DRki :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Czy mozna jakos sensownie zlozyc fleetmastera? Czy szkoda punktow na niego?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mozna ale po co ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

a to nie jest tak że mam AS 0+ ale gały nadal dają porażkę a 0+ pomaga tylko przy pircingu jak ktos mnie walnie z s5 to nadal oblewam tylko przy gałach ??
Oblewasz poniżej 3... bo nawet jak wyciągasz AS 0, czy AS -1, to i tak max masz 1+ i od 1+ odejmujesz siłę 5, czyli oblewasz od poniżej 3+. Czyli na 1 i 2. Dobrze byłoby gdybyś przeczytał chociaż pobieżnie głównego rulebooka :P

Na fleetmastera szkoda punktów :P Beastmaster jest bardziej sensowną opcją, na granicy grywalności.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

konan pisze:Czy mozna jakos sensownie zlozyc fleetmastera? Czy szkoda punktow na niego?
Nigdy jeszcze na nim nie grałem , ale nie ma sensu go wystawiac , gdyby miał te 100 ptk do dyspozycji to jeszcze mozna pomyślec
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Czy Hag i obsługa Cauldron of Blood dostaje dodatkowy atak za posiadanie dwóch broni? Jadą na "rydwanie" więc podejrzewam, że nie. Jak jest?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Wygląda na to, że nie powinny mieć dodatkowego ataku z dwóch broni.

palen
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: palen »

Według AB mają. Osobiście też nigdy nie spotkałem się z jakimś sprzeciwem ich 3 ataków, a grałem z ludźmi dość doświadczonymi.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie mają dodatkowego ataku. W AB jest błąd
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Czy dostaje 4 T kiedy posadze lorda na cold ona ?

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

konan pisze:Czy dostaje 4 T kiedy posadze lorda na cold ona ?
Niestety nie
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

ODPOWIEDZ