Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 24 wrz 2017, o 20:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1689 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 17:46 
Wałkarz

Reasumując ,to armia ma dostac jakiś bonus do wzmocnienia ? Nasuwa mi sie pytanie dlaczego kolejny rok z rzędu podręcznik tak słabo wypada? Niby ludzie zbierają informacje i je analizują a tu taka klapa. Gdybym chciał wymienic armie to jaką polecacie dla początkujacego ? W sensie iz pograłem 2 lata na 8 edycje i coś jeszcze pamiętam.

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 18:02 
Wałkarz

Reasumując, tak DE są pierwszą armią na liście do poważnych wzmocnień.

A sytuacja jest taka drugi rok z rzędu ponieważ ludzie odpowiedzialni za T9A boją się Dark Elfów z 8mej edycji i trochę za bardzo przywalili nerf batem.

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 18:35 
Masakrator

konan napisał(a):
Reasumując ,to armia ma dostac jakiś bonus do wzmocnienia ? Nasuwa mi sie pytanie dlaczego kolejny rok z rzędu podręcznik tak słabo wypada? Niby ludzie zbierają informacje i je analizują a tu taka klapa. Gdybym chciał wymienic armie to jaką polecacie dla początkujacego ? W sensie iz pograłem 2 lata na 8 edycje i coś jeszcze pamiętam.

Wzmocnienie będzie ,ale jeszcze trzeba poczekać . Dlaczego?........prawdopodobnie jest tak jak Varred napisał :wink:
Dużo ludzi wymieniło DE na inne armie. Ja zostałem przy nich bo lubie ten klimat ,a tworząc rozpiske bierzesz poprostu to co najlepsze i na remis mozesz liczyć :)
Tak z innej beczki to ja bym sie wstrzymał do nowego roku . Jest szansa na poprawe sytuacji :roll:

''If you show your teeth, bite''

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 18:51 
Wałkarz

Przeglądając wasze rozpiski można zauważyć brak Witch Elfów , Kuszników i Bohaterów do bicia . Czy aż tak byli mocni w 8 edycji aby ich osłabić ?

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 10:29 
Wałkarz

Nie grałem w 8ed ale z tego co słyszałem to byli armia w samym topie. Niektórzy mówią nawet ze samograjem.

Jeżeli chodzi o kusznikow to tak: maja 6" mniej zasięgu niż wszyscy inni strzelający, przeważnie trafiają na 5 lub 6 więc nikt ich nie bierze chyba że jako bunkier dla maga.

Witche Elfy: Jak wejdą w combat w liczbie 10+ to jest to bardzo mocny unit. Ale nigdy w tej liczbie nie wejdą więc biorąc je bierzesz drogie (nawet jak na DE) modele które łatwo giną zanim się zdążą wogole przydać. Tak to już bez save a jest.

Bohaterowie to oddzielny wogole temat ale bierze się też takich do CC. Tyle że elfy generalnie w 9tce maja problem z combatowym herosem. Przeważnie przez to że siła 6 i save 2+.

Najpopularniejsze to Baba BSB na kotle z Executioners Blade. 3 ataki, w szarzy 4 z siłą 6 i hatem. W połączeniu z buffem od samego ołtarza ma też przerzuty a woundy. Do tego D6+1 impactow, 4 ataki z siłą 5 i 3 z siłą 3 i poisonem. Dużo ataków w jednym miejscu. Wszystko z wardem 4+ w cenie.

Jest jeszcze książę na rydwanie. Trochę wolny ale za to twardy.

Takze bohaterów się da brać dobrych i ich nie brakuje.

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 18:05 
Wałkarz

Ok , dzięki za odpowiedz . Faktycznie baba na kotle ma wygar . Pozostaje jeszcze kwestia potworów . Mam 2 metalowe hydry . Nadal są warte swoich punktów?

PostNapisane: 11 wrz 2017, o 18:11 
Szef Wszystkich Szefów

Tak

Akadera napisał(a):
Ja tam lubię pitched battles a nie przepadam za scenariuszami. Nawet na funowych domówkach nie bardzo chce mi się je grać bo imo dobra bitwa to taka w której ork krzyknie waagh i spróbuje wtubić lordowi chaosu a nie taka gdzie jakiś kloc zombie wbije się do karczmy z burdelem i trzeba ich stamtąd wyganiać i ratować niekoniecznie dziewice z opresji :P

PostNapisane: 17 wrz 2017, o 19:07 
Wałkarz

A co z pegazistami? Całkiem nie nadają sie ?

PostNapisane: 17 wrz 2017, o 19:55 
Szef Wszystkich Szefów

Nie chodzi o to że się nie nadają. Tyle że są co najmniej dwa razy za drogie. Za ta cenę lepiej wziąć chociażby rydwan

Akadera napisał(a):
Ja tam lubię pitched battles a nie przepadam za scenariuszami. Nawet na funowych domówkach nie bardzo chce mi się je grać bo imo dobra bitwa to taka w której ork krzyknie waagh i spróbuje wtubić lordowi chaosu a nie taka gdzie jakiś kloc zombie wbije się do karczmy z burdelem i trzeba ich stamtąd wyganiać i ratować niekoniecznie dziewice z opresji :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1689 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85

Strefa czasowa: UTC + 1