Świeżak w DE, pomoc w turnieju i gameplayu!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Świeżak w DE, pomoc w turnieju i gameplayu!

Post autor: Radian »

Witam wszystkich, rozpocząłem swoją przygodę z T9A jakoś pół roku temu ( wtedy zacząłem zakupy figurek). Do tamtej pory byłem kompletnym laikiem w tym jak i w wfb (za to grałem w 40k). System mi się bardzo spodobał, Mhroczhnhe Elfy przypasowały mi z wyglądu i historii więc tu jestem. Proszę tutaj o pomoc dla tak mało doświadczonego gracza jak ja (zagrałem dosłownie kilka gier, jedną z doświadczonym graczem, resztę z newbie jak ja), w samej grze jak i składaniu rozpiski, oraz w doradzaniu co mam kupić w następnej kolejności.
Teraz co posiadam:
65 kusz, w tym champ
46 legionistów z włóczniami, w tym 2 bannery i muzyk
5 kuni
5 legionistów z mieczem, w tym trąbka (używam ich na razie jako shades)
5 inkubusów przerobionych na shade'o-ekzekutorów
2 balisty (te staare metalowe, nie mam pojęcia jak to pomalować, żeby wyglądało :/, help?)
5 CoK, w tym muzyk, champ
2x oracle (jedna na Rapetorze, jedna na piechotę)
2x dred prince/cpt (jeden na raptorze, jeden na piechotę)

Wkrótce mamy turniej, 3k ptk (lokalny więc na razie każdy gra raczej tym co ma, niż pełen rozp***ol pokroju ETC, choć jeden ma dość silną armię na wampirkach) i chciałbym coś takiego, bądź podobnego wystawić:
++ Dread Elves (BS2.0 Dread Elves) [3000pts] ++

+ Characters +

Dread Prince [590pts]: Army General, Great Weapon, Heavy Armour, Raptor, Repeater Handbow
. Magic Items: Bluffer's Helm, Potion of Swiftness, Razor Blade, Talisman of Supreme Shielding

Oracle [350pts]: 3x Add up to 3 additional Learned Spells, Divination

+ Core +

Dark Raiders [200pts]: 5x Dark Raider, Repeater Crossbows

Dread Legionnaires [210pts]: 15x Dread Legionnaire, Take Spears

Repeater Auxilliaries [200pts]: 10x Repeater Auxiliary

Repeater Auxilliaries [200pts]: 10x Repeater Auxiliary

Repeater Auxilliaries [200pts]: 10x Repeater Auxiliary

+ Special +

Dread Knights [320pts]: Champion, 5x Dread Knight, Musician, Standard Bearer

+ Raiders +

Raven Cloaks [190pts]: Great Weapons, 5x Raven Cloak

Raven Cloaks [180pts]: Paired Weapons, 5x Raven Cloak

+ Destroyers +

Dread Reaper [180pts]

Dread Reaper [180pts]

++ Total: [3000pts] ++

Nastepnie, gram głównie na Bretkę tak na co dzień i chciałbym poprosić o porady (kolega wystawia głównie jakiegś Duke'a na gryphie albo hipogryphie?, wykoksany reroll sv itd itp, circa 2 unity gryphów ze skirmishem, trebusze dwa, 2-3 oddziały kawalerii, bsb na kuniu, czarodziejka (czasem) na kuniu)
zwykle wystawia wpierw trebusze (zasięg cąły stół) potem ja wystawiam unit, potem wystawia on całą armię w odpowiedzi i tu pytanie- jak się wystawiać na niego? czy trzymać kawalerie (konie i rapetory) na flankach czy wystawić ich kontrą na środku, kusznicy za nimi, czy z boku? shade'y blisko mnie czy niego, czy używać ich jako odginaczki
Ostatnio zmieniony 24 sty 2018, o 12:44 przez Radian, łącznie zmieniany 1 raz.
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

- Dread Prince: wyrzuc great weapon i repeater handbow, magiczne przedmioty wez takie: dragonshelm, flashrender, potion of swiftness, talisman of supreme shielding
- oracle: koniecznie wandering familiar, bo za krotkie za siegi ma dywinacja
- legionisci i kusznicy musza miec muzykow, bo bez tego bedzie ciezko manewrowaac
-przydalby sie bsb, ale ciezko bedzie na niego znalezc wolne punkty

twoj gienio zabije tego hipogryfa, takze spoko. jezeli twoj przeciwnik wystawia sie caly, to robi blad, bo bretka nie dostaje bonusow do rzutu na zaczynanie. ale to jego sprawa :). ty szejdow wystawiasz jak najblizej ale tak, zeby nie mogli byc zaszarzowani. reszta tak, zeby sobie nie zaslaniac w strzelaniu, w miare daleko od przeciwnika. bolce jak najdale od jego pegazistow (jezeli ch ma). strzelasz najpierw do lancy, ktora ma najmniejsze Ld i jest poza zasiegiem generala i bsb, zeby ja spanikowac. trzeba takze zniszczyc trebusze, np za pomoca dark raidersow, raven cloakow lub pociskow z dywinacji. wlocznicy moga spokojnie przyjac na klate jedna szarze lancy. pamietaj o przerzutach do hita z dywinacji - to jest twoj najwazniejszy czar na tego przeciwnika.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

Dzięki za rady, właśnie on stara się iść pierwszy (mieć szansę przynajmniej) i temu daje wszystko na raz żebym ja nie dostał bomusa.
Poprawiona rozpa:

++ Dread Elves (BS2.0 Dread Elves) [2996pts] ++

+ Characters +

Dread Prince [556pts]: Army General, Heavy Armour, Raptor
. Magic Items: Dragonscale Helm, Fleshrender, Potion of Swiftness, Talisman of Supreme Shielding

Oracle [400pts]: 3x Add up to 3 additional Learned Spells, Divination
. Magic Items: Wandering Familiar

+ Core +

Dark Raiders [200pts]: 5x Dark Raider, Repeater Crossbows

Dread Legionnaires [230pts]: 15x Dread Legionnaire, Musician, Take Spears

Repeater Auxilliaries [300pts]: Musician, 14x Repeater Auxiliary

Repeater Auxilliaries [280pts]: Musician, 13x Repeater Auxiliary

+ Special +

Dread Knights [300pts]: 5x Dread Knight, Musician, Standard Bearer

+ Raiders +

Raven Cloaks [190pts]: Great Weapons, 5x Raven Cloak

Raven Cloaks [180pts]: Paired Weapons, 5x Raven Cloak

+ Destroyers +

Dread Reaper [180pts]

Dread Reaper [180pts]

++ Total: [2996pts] ++

O familiarze kompletnie zapomniałem. Może dać princowi tarcze? Nie wiem czy tak można z great weaponem, a choć lepszy ciut sv na strzelanie się przyda.
Hmm w następnej bitwie wypróbuję tę taktykę. Zawzze właśnie miałem problem ze zdjęciem tych trebuszy (stawia je zwykle w jednym rogu, potem obstawia to z przodu kawalerią, z boku gryphami a dukem broni flanki żeby właśnie raidery sie nie wpalowały na tyły
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

tarcza dzialac bedzie tylko na magie i strzelanie, ale mozna ja wziac.
jak on polowa swojej armii broni trebuszy zamiast na ciebie isc, to tym lepiej. po prostu strzelaj i czaruj :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

Jestem teraz w trakcie robienia Divine altar z cult priestem (może zdążę przed turniejem) i myślałem czy nie zmienić tej listy żeby dodać właśnie go. Czy jest to dobry pick dla DE? Czy jest sens wsadzić go w blok włóczni? Czy jest raczej średni i to co mam teraz jest lepsze?
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Najważniejsze to mieć ograną rozpiskę, jak się idzie na turniej =P~
A cult priest bsb + altar to bardzo dobry build. Ale drogi.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

Od czegoś trzeba zacząć ogrywać, na razie moje bitwy były szkoleniowe, załapać podstawy armii, nawet zasady spamiętywać pokroju killer instinct, jak i samą mechanikę (bo "kwadratowe podstawki" to dla mnie duża nowość, też zasady ruchu, Steedfasty, Overruny i Pursue moves).
Czasem zdarza się pograć na żywo lub przez UB2 ale myślę, że mini burza mózgów co byłoby lepsze od czego nie zaszkodzi :D
edit:
zagrałem 2 czy 3 gry rozpiską z ołtarzem w blobie pikinierów no i jestem zadowolony, grałem te gry na Bretkę, od której raczej dostawałem w ciry, a teraz wyniki wychodzą w okolicach remisu z przewagą dla mnie (12-8, czy 13-7) i myślę, czy to dzięki doświadczeniu zyskiwanemu (przeciwnik też gra mniej więcej tyle samo czasu co ja i też od zera zaczynał, ale zagrał tak koło 5 gier więcej), czy też lepsza rozpiska (w końcu czuję, że mam jakiś oddział który stanowi zagrożenie)
~Biegnący z Berserkerami

ODPOWIEDZ