Egzekutorzy!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Re: Egzekutorzy!

Post autor: GarG »

Paraszczak pisze:
Soulferin pisze:Nie muszą miec bannera do 50pkt, wystarczy że będą walić po inicjatywie :)
Byłoby również miło, gdyby strzelali Draichami po ruchu. Tak na 24".
Ironia nie potrzebna bo nawet jak dostaną ten sztandar za 50 ptk i bedzie mozna im dać ASF-a to i tak gówno im to da bo są piechotą z T-3 I As-5+. Patrząc na inne piechoty za te ptk to nie bedzie najlepszy wybór, zwłaszcza że magiczny sztandar trzeba bedzie juz utopić negując ASL-a...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Damas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Damas »

Do tego trzeba doliczyć koszt kotła, bo bez niego ta jednostka nie będzie miała takiego wygaru. Ale z 5 Inicjatywy, 6 Siły, KB 2 atakami i stubbornem na 8 ld będą dość syci. Można by im wtedy dołożyć Dreadlorda na piechtę np z executioner's axe i wtedy to wgl może być porządny unit.
DE turniejowo (W/D/L)
12/4/10
Nowe DE turniejowo (W/D/L)
8/3/3

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

GarG, co Ty pieprzysz ;)
Hate S6 i KB za 12 punktów za model to mało? Do tego jest kocioł do boostów i stubborn...
Gdyby exekutorzy nie mieli ASL to byli by imba. Wtedy pewnie brałbym ze dwie hordy.
Co do argumentu T3 i Asv5+ to jest gówniany. Bo nie masz innej alternatywy u elfów.
W nowym booku i tak wszystko pewnie ostro podrożeje, tak jak to ma miejsce w innych ab'ekach. Więc cieszmy się tym co mamy póki można :D

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Druchii pisze:Hate S6 i KB za 12 punktów za model to mało? Do tego jest kocioł do boostów i stubborn...
Super kombinacja bo przecież wszyscy się będą tylko gapić na ten unit z respektem zamiast wyciać BSB z T3 i W2 i ewentualnie wardem 5+...Wystarczy ze przyblokujesz kocioł i Exeki beda musiały sie trzymac w 12'... :roll:

Druchii pisze:Co do argumentu T3 i Asv5+ to jest gówniany. Bo nie masz innej alternatywy u elfów
Masz. Witchki, Coldy, partyzantka

WL mają ASF, S6, stubborna i sv 3+ od strzelania na starcie i jakoś nikt ich sie za bardzo nie boi...
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Można by im wtedy dołożyć Dreadlorda na piechtę np z executioner's axe i wtedy to wgl może być porządny unit.
Nie można by. Do execów nie mogą wchodzić normalni herosi, jedynie khainites
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Super kombinacja bo przecież wszyscy się będą tylko gapić na ten unit z respektem zamiast wyciać BSB z T3 i W2 i ewentualnie wardem 5+...Wystarczy ze przyblokujesz kocioł i Exeki beda musiały sie trzymac w 12'... :roll:
Mimo wszystko ma się w armii te pegazy i harpie, aby usunąć jednostki problematyczne. Poza tym harpie mogą ładnie dawać covera przed strzelaniem egzekutorom, a do tego nie panikują, jak zginą :P

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Druchii ja nic nie pieprze ( przynajmniej teraz na forum ;) )
Mówisz że nie mamy innej alternatywy? Patrz a wydawało mi się ze ostatnie rozpiski DE akutalnie wyglądają tak ze poza 1 klockiem warriorw/corsarzy nie ma klockow? przykład:
Rozpa Jankiela ( ofc każdy wie że jest plewą ;) )
Jankiel pisze:

1 Dreadlord @ 560.0 Pts
General
Crown of Command [35.0]
Armour of Darkness [25.0]
Dawnstone [25.0]
Soulrender [15.0]

1 Black Dragon @ [320.0] Pts

1 Master @ 212.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Pendant of Khaeleth [35.0]
Dragonhelm [10.0]

1 Dark Pegasus @ [50.0] Pts

1 Sorceress @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Death
Seal of Ghrond [30.0]
Tome of Furion [15.0]

1 Sorceress @ 160.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Fire
Dispel Scroll [25.0]

1 Dark Elf Assassin @ 171.0 Pts
2ndWeapon
Manbane [25.0]
Rending Star [30.0]
Cloak of Twilight [20.0]

1 Dark Elf Assassin @ 151.0 Pts
2ndWeapon
Manbane [25.0]
Rending Star [30.0]

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

8 Shades @ 128.0 Pts
Rptr Crossbow

8 Shades @ 128.0 Pts
Rptr Crossbow

18 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 195.0 Pts
Rptr Crossbow; Light Armour; Standard; Musician

34 Dark Elf Warriors @ 235.0 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]
1 Lordling @ [6.0] Pts

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour

Total Army Cost: 2400.0
To jest jedyna alternatywa dla naszych klocków. Po pocieciu magii klockow praktycznie sie nie wystawia, bo rzucianie brzytwy na 4 kosciach jest bardzo ryzykowne. A atakowanie z S3 jest mizerne. Egzeki gdyby mogly brac ASF-a z sztandaru były by troche bardziej zdatne do gry ale nic wiecej. Gdyby im ściagnać ASL-a to wtedy ten oddział nabrał by jakiegokolwiek sensu.

Poza tym wiem że jestem słaby... Ale mysle ze ktos tu niektóre rzeczy musi prostować ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To jest jedyna alternatywa dla naszych klocków.
Nieprawda. To, że gram taką rozpą to moja prywatna decyzja, a nie żadna prawda objawiona. Na papierze ta moja rozpa też miała być słaba. W praktyce wyszło, że wcale nie jest.
Egzeki gdyby mogly brac ASF-a z sztandaru były by troche bardziej zdatne do gry ale nic wiecej. Gdyby im ściagnać ASL-a to wtedy ten oddział nabrał by jakiegokolwiek sensu.
Skąd wiesz? Grałeś nimi? Złożyłeś pod nich dobrą rozpiskę?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jankiel pisze:Nieprawda. To, że gram taką rozpą to moja prywatna decyzja, a nie żadna prawda objawiona. Na papierze ta moja rozpa też miała być słaba. W praktyce wyszło, że wcale nie jest.
Z tego co widze i słysze aktualnie jest coraz mniej na rozpiskach opartych na piechocie...
Jankiel pisze: Skąd wiesz? Grałeś nimi? Złożyłeś pod nich dobrą rozpiskę?
Próbowałem... z marnym skutkiem.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Moja rozpa na egzekach, jest cholernie stabilna, na ostatnich 2 turniejach wpakowywałem ją w najgorsze możliwe sytuacje i patrzyłem ile wytrzyma. Najgorsza przegrana była 11-9 przeciwko WE (tylko 3 tury zdążyliśmy zagrać), i egzeki bez ASF. Jedynie to nie powalczyli z hordą halabardników na lighcie z kapłanem. Ale to po tym jak zdjęli 4 gryfy.

ODPOWIEDZ