Egzekutorzy!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Egzekutorzy!

Post autor: Patryk »

Tak mi przyszło na myśl, skoro o Korsarzach jest to o moich ulubieńcach też być musi!

Ostatnio chcę wystawić regiment 21 - 3 szeregi po 7. IMO całkiem niezłe to może być, 8 ataków z WS5 i S5 może nauszkadzać. Do tego +3 za ranki i sztandar. W połączeniu z popychaczką takie cudo ma zasięg 20'.

Drugą opcją jest rola wspomagająca, ale do tego to ja wole DR :)

Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

egzeki, oddział ciekawy ale gdy szarzuje i łamie w pierwszej turze, ja bym ich widział w dwóch wersjach włąsnie coś w rodzaju jak Ty piszesz tak 21 panów w 7x3 z fcg bądz taka goła 10 jako killing power na flanke do nabijania woundów

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Wolę ich jak korsarzy 12 z czempionem. Do dużych nie jestem przekonany jako że łatwo giną. I biją ostatni w dalszych turach walki z powodu great weapon.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Też sie własnie nad tymi panami zacząłem zastanawiać, 10 jako support powinna być fajna, do współpracy z warriorsami bądź...10BG - bg zatrzymuja , execi na bok....mi takie cos sie podoba tylko sporo w kosztach wyjdzie.

Pozdro

Awatar użytkownika
Handkes
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Twierda Alkarin- Leszno

Post autor: Handkes »

Ja ich wystawiałem 20-25 z fcg i czasem sie spisali i to nieźle a czasem dali za przeproszeniem dupy i się zastanawiam jak ich wystawiać żeby byli bardziej efektywni (jak narazie nic nie wymyśliłem :P )

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

za duzy ten klocek, oni mają greata, T3 i armoura na 5+ więc padaja jak muchy nawet od koni dlatego używałbym ich jako support do oddziału 20 warriorów, którzy już sa w stanie utrzymać wiele za sprawą dobrego sava i ich kosztu, dlatego 10-12 to bardzo dobry wybór a jak się wylosuje popychaczke to mozna niezłe rzeczy tworzyć....

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

No własnie nie ma co marnoiwać elitarnych wojowników w masie. To nei gobliny czy orki gdzie tak nawet wypada. Chirurgiczne uderzenie w odpowiednim momencie oto dewiza katów.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

i jedno nie brać im czempiona nigdy! Muzyka się opłaca ale nie czempiona. Dlaczego? Jak w kogoś wpadną i tam bedzie heros to on wyzwie czempiona-kata na pojedynek i pójdą w niego tylko 2 ataki a tak to 3 a już nie będe móił o jeżdżcach na smokach czy innych bestiach :) wtedy to łądnie KB moze im zaszkodzić. Zresztą jak wpadną w bok np. kawy a często się widuje, że bohaterzy siedzą z boku to styknie się ich aż 4 więc szansa na KB jest nawet spora... Ktos mozę zarzucić, że nie mozemy my krzyczeć challange! a po co? i tak nasz złamie z tego overkilla ;)

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Mądrze kosa mów...tfu pisze ! Przekonujecie mnie do wydania oszcżednosci na katów :)

Pozdro

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Jest coś w tym co mówisz jakkolwiek na wypadek przepaków zawsze tam sie wezmie czempa. Ale na flankujacym odziale to i tak pewnie wieksze szanse zlamania nawet gdyby stosować te ostrożnosci. Jednak figurka czempiona katów jest tak no taka...sami wiecie.:)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Murmandamus pisze:. Jednak figurka czempiona katów jest tak no taka...sami wiecie.:)

ech, dlaczego go nie mzoesz uzyć jako zwyklaka?? rzeczywiscie figurka przepiękna, a na wysywigu chyba nikt nie potnie :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

no moge bez prtoblemu na zwyklaka ale tak fajnie mieć ją czempionem . I ten dreszczyk po szarzy moj czempion wymawia pojedynek twojemu chaos lordowi... uwaga rzucam na trafienie.... uwaga rzucam na zranienie(tu wlasciciel chaos lorda sie chwile poci) Nawet jak nic nie zrobi to mozliwosc jest.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Później ma szanse zostać szlachcicem :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak w kogoś wpadną i tam bedzie heros to on wyzwie czempiona-kata na pojedynek i pójdą w niego tylko 2 ataki
Przecież mozna odmówić.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Mimo wszystko uważam, że champion może się przydać. Analizując tokiem Kosy - jeśli nie ma przypaka w oddziale, to tu mamy +1 A :D A challange czasem się przydaje, aby taki steryd nie wyciął nam połowy klocka w odpowiedzi jak na KB nie wyjdzie.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

No tak czempion dobry do zabijania.
Szarzujemy. Przypak wroga+czempion wroga a celujemy w przepaka.
3 figsy sie stykną w tym czempion, przeciwnik krzyczy pojedynek czynkolwiek my odmawiamy i mamy nadal 3 ataki z kb. Jak przeciwnik krótkowzroczny i nie krzyczy my wyplacamy 4 ataki z kb.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no fakt odmówić można tylko 1 atak mniej leci, niby nie jest to aż tak znaczące ale zawsze coś, a co do wyrżnięcia połowy oddziału, hym jakoś mnie to nie przekonuje gdyż i tak moze sobie narobić over killa na +5 czyli razem w najlepszym przypadku ma +6 do CR, niby fakt wolniej straciimy liczebność ale i tak jest tylko do CR bonus za jeden szereg a nominalnie egzeki mają szarżować jako bardzo mocne wsparcie i dlatego trzeba ich trzymać w dalekich obwodach, oczywiście mowa tutaj o 10 no i oddział jest jeszcze tańszy ;) , zależnie od upodobań, oczywiscie champion często się przydaje ale ja bym go raczej nie brał. Wnioskuje to tylko z obserewacji gdyż DE nie gram :)

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

Ja ich od zawsze używam i jest to mój favourite unit. Mają siłe i są tacy szlachetni. Kiedys brałem chore klocki po 20 ale teraz 10jako wsparcie i świetnie się sprawdzają

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Doceowo planuje miec z 30-40 w kolekcji choc wystawiac bede 10-12.
11 pnkt to naprawde niewiele. Ale nadal sie obawiam o ich podatnosc w walce ze wzgledu ze nie wykorzystaja szybkosci z inicjatywy bo dwureczne miecze mają.

Ale szlachetni? Raczej morderczy i krwiożerczy. Szlachetni to mogą sobie być białe lwy z charcji.


hm Romanie a zatem wróciłeś wasza wysokość...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Murmandamus pisze:Ale nadal sie obawiam o ich podatnosc w walce ze wzgledu ze nie wykorzystaja szybkosci z inicjatywy bo dwureczne miecze mają.
dlatego taka 10 musi szarżować i łamać od razu bo inaczej jest kiepsko albo walczyć z innymi jednsotkami z greatem, byle nie mieli bazowej siły dśc sporej i ataków ;)

ODPOWIEDZ